Kokteilis
Iekārto

Kompozīcija iedvesmai: akmens, svece, zieds. Palīdz meditēt, atgūt spēkus!0

Arhīva foto

Kā Jaunajā gadā dzīvot iedvesmas bagātāku, apzinātāku un mierīgāku dzīvi? Tam nepieciešams pavisam nedaudz – atrast jaunu skatpunktu un aplūkot lietas no otras puses, lai ikdienas aizņemtībā ieraudzītu neparasto, iedvesmojošo. Ar šīm dažām idejām no izdevniecības “Latvijas Mediji” grāmatas “Iedvesmai. 100 soļi līdz sevis iepazīšanai” varēsiet rast sevī prieku, atklāt kaut ko jaunu un pamodināt savus radošos spēkus.

Dekorācija ar trīskāršu iedarbību
Jūs ātri un vienkāršiem līdzekļiem pašrocīgi varat izgatavot skaistu, nelielu dekorāciju un novietot to savā dzīvoklī īpašā vietā. Runa ir par kompozīciju no akmens, sveces un zieda. Akmens simbolizē pastāvību, svece — apgaismotu pašrefleksiju un zieds — dabas atjaunošanās spēju. Visi trīs kopā simbolizē to, pēc kā tiecaties ar meditācijas un apzinātības palīdzību. Varbūt kādā pastaigā atrodat īpaši skaistu akmeni. Zieds arvien un atkarībā no gadalaika katrreiz var būt cits. Tādējādi savā dzīvoklī radīsiet vietu kompozīcijai un iedvesmai.

Nosargāt labos brīžus


Gada sākumā labās apņemšanās parasti tiek aizmirstas tikpat ātri, cik tikušas izvirzītas. Taču ir kāda lieta, kas, iespējams, jums sagādās tik daudz prieka, ka bez problēmām jūs pavadīs visas 52 nedēļas gadā: sameklējiet skaistu, lielu burku ar vāku. Nolieciet tai līdzās krāsainu piezīmju papīra kaudzīti un zīmuli.

Turpmāk katru nedēļu uzrakstiet uz lapiņas savu skaistāko pagājušo septiņu dienu piedzīvojumu, salokiet lapiņu un ielieciet to burkā. Gada beigās drīkstat izlasīt visas lapiņas un priecāties par to, kas par jauku, lielisku, apzinātu gadu ir aizvadīts — varbūt pat daudz jaukāks, nekā domājāt!

Es sev patīku

Daudzi nosoda sevis slavēšanu. Jums tiek veltīts bargs skatiens, ja atklāti atzīstat savus talantus vai, paskatoties spogulī, neizbīstaties. Sevis mīlēšana vai arī draudzīgas jūtas pret sevi ir ļoti svarīgas, lai arī pret citiem jūs izturētos līdzjūtīgi un ar cieņu. Jūs drīkstat, jā, jums pēc sirds patikas ir jāuzskaita viss, kas jūs veido pozitīvā nozīmē.

Gadalaiku noteiktas pārvērtības
Skatīties, pamanīt sīkumus, novērot izmaiņas. Brīnišķīga iespēja uzmanīgi vērot dabu ir pasludināt sevi par kāda koka krustvecāku un izsekot, kā tas gada ritumā līdz ar gadalaikiem izmainās.

Vispirms parādās pirmās zaļās lapiņas. Pavasarī tās vēl laiž cauri diezgan daudz gaismas, līdz vasarā veido īstu lapu jumtu, kā ēnā var labi atpūsties. Rudenī
jūs apbrīnojat tā dzelteno un sārto krāsojumu un ziemā, ja palaimējas, ieraugāt koku apsnigušu.

Ik pa laikam varat radīt sava koka foto iztēlē vai arī pa īstam. Ar tā gaišo zaļumu, augļiem, varbūt ogām vai kastaņiem, arī apsnigušu baltu. Tas parādīs jums ceļu cauri gadalaikiem. Un atklās, cik bagāta ir katra gada daļa.

Plaukstu masāža


Mūsu plaukstām ir ļoti liela nozīme: mēs ar tām strādājam, ar tām kaut ko rādām, sataustām — un pret tām vajadzētu izturēties saudzīgi.

Līdzās roku krēma lietošanai, ko darām katru dienu, iknedēļas plaukstu masāža nodrošina ne tikai to, ka plaukstas tiek labi apasiņotas
un koptas, bet arī vispārēju labsajūtu. Tā atdzīvina, atsvaidzina un uzlabo noskaņojumu.

Pirms masāžas vajadzētu veikt roku peldi, lai tās sasildītu. Pēc tam tās jāmasē ar kopjošu eļļu apļveida un glāstošām kustībām, kā arī viegliem sitieniem. Vienmēr jāmasē tik stingri, cik tas šķiet patīkami.


Sagatavots pēc grāmatas “100 soļi sevis iepazīšanai”. Vairāk par grāmatu ŠEIT!

LA.lv