Kokteilis
Apbrīno

Komponists Juris Kulakovs atteicies no alkohola un ļaujas jaunajām attiecībām0

Foto – Leta

Jau pāris mēnešus komponists Juris Kulakovs (60) sabiedrībā manāms lidostas “Rīga” Komunikācijas vienības vadītājas Lauras Karnītes (44) sabiedrībā.

Kā vēsta žurnāls “Kas Jauns”, jau pirms pāris mēnešiem bijis manāms, ka mākslinieks vairs nav kopā ar savu pēdējo piecu gadu mīļoto sievieti un mūzu Lilitu Saulīti, ar kuru attiecības izirušas mūziķa alkoholisma dēļ. Par izjukušajām attiecībām viņš uzņemas simtprocentīgu vainu un šobrīd mēģina ar bijušo mīļoto saglabāt draudzīgas attiecības.

Jura Kulakova jaunā mīlestība viņa dzīvē ienākusi tieši pateicoties grupai “Pērkons”, kuri bija uzaicināti spēlēt lidostas Jaungada ballītē Latviešu biedrības namā. Sekojusi Lauras dzimšanas diena, un kolēģi zinot, ka viņai patīk “Pērkons”, nolēmuši uzdāvināt grupas disku ar Jura Kulakova autogrāfu. Jubilāre vēlējusies dabūt oriģinālu, tādēļ pēc kāda pasākuma mērojusi ceļu uz komponista mājas studiju – garā vakarkleitā, augstpapēžu kurpēs ar rozi vienā, bet vīna pudeli otrā rokā. Mūziķis atklāj, ka netic “pasaciņām”, ka jauna mūzika top jaunu attiecību iespaidā. “Globāli iedvesma nāk no Dieva un pie tiem, kas strādā. Ir jādomā par to. Viss nāk no Augšas! Protams, ir svarīgi, ka ir cilvēks, ar kuru patīkami būt kopā un kuram uzticēties. Nevaru sūdzēties, man ir veicies.”

Savas atkarības problēmas Juris Kulakovs nekad nav slēpis. Smagākais posms viņa dzīvē bijis pirms diviem gadiem, kad toksiskā hepatīta dēļ knapi izdzīvojis. Pēdējo reizi kritiskā stāvoklī alkohola dēļ viņš nonācis martā, gatavojoties “Trīs tenoru” jubilejas koncertam, kad ar kolēģu un mātes palīdzību nogādāts Strenčos, kur kādu laiku pavadījis pieslēgts pie sistēmām.

Kopš 15. marta komponists alkoholu nav lietojis un atzīst, ka viņa spēcīgākā motivācija nedzert ir mūzika. “Esmu pieņēmis lēmumu, ka šī viela uz mani neattiecas, ka šis dzēriens man ir vienaldzīgs.” Savulaik noturēties un nedzert viņam palīdzējusi Lilita, kura domājusi variantus, kā mūziķim palīdzēt un ne reizi vien abas ar Ievu Akurateri komponistu vedušas uz diennakts atpumpēšanu. “Šo gan uzskatu par ļoti banālu un riebīgu tehnoloģiju. Sadod ķīmiju, nomierinošus līdzekļus, miega zāles… It kā izgulies, bet otrā rītā pirmā doma, ka gribas iedzert. Nekā laba tur nav… Būtībā jau pašam tas lēmums jāpieņem, tikai tad medicīna var nākt palīgā.”

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: TV šova dalībnieks Vitālijs “iespiests stūrī” atzīstas vēl lielākos melos līgaviņām – patiesībā viņš nemaz nav brīvs vīrietis!
5 stundas
BM
Barba Meija
Kokteilis
TOP 4 zodiaka zīmju pārstāvji, kuros vienlaicīgi mīt divas personības
19 stundas
AG
Alise Grieze
Kokteilis
Tavs un mīļotā dzimšanas datums norāda: cik saderīgs pāris jūs esat un kāda būs jūsu nākotne
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Valdība dod zaļo gaismu teritoriālās reformas turpināšanai
16 minūtes
LE
LETA
Dabā
Arī tuvākajā diennaktī vietām gaidāms stiprs lietus un krusa
27 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Kreituse: Tiem, kas paši aiziet no darba, pabalsts jāmaksā vienu mēnesi
1 stunda
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
Polijā atceras PSRS agresiju
23 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Ukrainā nodedzināta Nacionālās bankas eksprezidentes māja
15 minūtes