Kokteilis
Mīli

Komponists Imants Kalniņš: “Apzinos, ka tas, kas man ar Agriņu ir, nav ikdienišķi”0

Foto – Leta

26. maijā 77. dzimšanas dienu svinēs tautā iemīļotais komponists Imants Kalniņš. Jau 19 gadus viņš ir precējies ar Agru (56) un joprojām abi jūtas kā tikko iemīlējušies.

Žurnālam “Kas Jauns” komponists atklāj: “Apzinos, ka tas, kas man ar Agriņu ir, tas nav ikdienišķi. Bet šī neikdienišķība mums turpinās jau deviņpadsmito gadu. Un nekļūst mazāka, gluži pretēji – kļūst pilnīgāka, uzzied un izplešas.”

Pēc 15 gadiem Liepājā Peldu ielas namā abi pērnā gada septembrī pārcēlušies uz jaunu mājvietu Uliha ielā. “Ir jāpierod pie katras vietas, jo sajūtas un atmiņas visu laiku velk atpakaļ uz iepriekšējo dzīvokli. Tur ilgi nodzīvojām, vairāk nekā 15 gadu. Bērni tur izauga, svinējām svētkus, viss tādā spilgtā atmiņā. Tur mēs ar Agriņu bijām ļoti laimīgi,” apcerīgs ir Imants Kalniņš.

Komponists un viņa mūža mīlestība ir kopā diendienā – kopā ir mājās, kopā bauda kultūras dzīvi un dodas uz tirgu iepirkties un kopā skatās sporta pārraides – F1, snūkeru, pasaules čempionātu futbolā, Latvijas izlases spēles pasaules čempionātā hokejā, tenisu. “Nevaru saprast, kas tie ir par cilvēkiem, kas saka, ka nevarētu būt kopā ar otru visu laiku. Īstenībā jau ir otrādi – ja nepanesams ir tas stāvoklis bez tā otra, tad ir tā īstā sajūta,” atzīst Imants Kalniņš.

Vasaras ģimene pavada savā lauku mājā Vecpiebalgā un bijusi pat doma pārcelties uz turieni pavisam, bet apkures un ūdens apgādes dēļ šobrīd tas nav iespējams.

Abi uzskata, ka savu lielo mīlestību saņēmuši kā Dieva dāvanu, kas nebūtu iespējama bez iepriekšējās attiecību pieredzes.

Agrai pēc šķiršanās no iepriekšējā vīra, dziedātāja Igo bijuši vajadzīgi vairāki gadi, lai ļautos kopā būšanai ar Imantu Kalniņu. “Tas, ka Igo aizgāja ar manu labāko draudzeni, bija skarba un skaudra mācība. Uzreiz zaudēju divus cilvēkus – vīru un draudzeni, tas bija dubultzaudējums. Gadu gaitā Agrai izdevies izveidot labas attiecības gan ar Imanta Kalniņa bijušajām sievām un bērniem, gan Igo un viņa jauno draudzeni Gitu. Imanta Kalniņa meita aktrise Rēzija Kalniņa par visu kopā būšanu teikusi: “Mēs esam viena banda” – un tā arī viņi jūtoties.

Imants un Agra žurnālā atklāj, ka savstarpējā saskarsmē abi ir ļoti uzmanīgi un saudzīgi un atzīst, ak ikviens viņu savstarpējais uzmanības apliecinājums nav vis plānoti vārdi vai darbi, bet nāk no sirds. “Tā ir tik liela un pateicības piepildīta sajūta, ka tas otrs arvien tev tik ļoti patīk, un tu esi priecīgs un laimīgs, viņu ieraugot. Mums tik ļoti ir veicies, un – kā sauc, tā atskan,” teic Agra.

LA.lv