Kokteilis
Baudi

Komponista un aranžētāja Madara Kalniņa jubilejas koncertā: džezs un nedžezs0


Madars Kalniņš
Madars Kalniņš
Publicitātes foto

VEF Kultūras pilī 26. martā džeza pianista, pedagoga, lieliska aranžētāja un komponista Madara Kalniņa 55 gadu jubilejas koncerts. Koncertā skanēs tikai Madara kompozīcijas. Klausītāji tiks iepriecināti arī ar kādu pirmatskaņojumu. Kopā ar gaviļnieku uzstāsies džeza dziedātāji Inga Bērziņa, Ieva Kerēvica, Daumants Kalniņš, saksofonisti Deniss Paškevičs, Gints Pabērzs, ģitārists Neff Irizarry, DJ Monsta un, protams, “Mirage Jazz Orchestra”.

“Mirage Jazz Orchestra” kolēģi uzskata, ka lai nu kurš, bet Madars noteikti ir pelnījis autorkoncertu, jo viņš ir viens no tiem – nu jau nedaudzajiem – Latvijas džeza mūziķiem, kas pārstāv un sevī iemieso saikni ar leģendāro latviešu džezmeņu paaudzi – Raimondu Raubiško, Gunāru Rozenbergu, Alni Zaķi u. c. Madars faktiski ir viņu darba turpinātājs – gan spēles manieres, mūzikas koncepta un arī džeza izpratnes ziņā. Tādējādi Madars ir Latvijas džeza skolas tradīcijas nesējs un turpinātājs. “Madars neapšaubāmi ir viens no labākajiem Latvijas džeza pianistiem, mūziķis ar lielo burtu. Nospēlēs jebko!!! Gan no notīm, gan bez. Madara kompozīcijas ir melodiskas, bet tajā pašā laikā pietiekami sarežģītas, lai mums visiem būtu ko pamācīties,” smaidot teic “Mirage Jazz Orchestra” mākslinieciskais vadītājs Lauris Amantovs un atklāj: “Viņa improvizācijas noteikti atšķiras, tās dzirdot, uzreiz var pamanīt, ka tās ir ar savu rokrakstu un patīkamas klausītāju ausij. Un viņa aranžējumi – tie arī skan īpaši!” Kad lūdzu Lauri nosaukt kādu tuvu Madara skaņdarbu, viņš apmulst un neslēpj: “Vienu skaņdarbu izcelt nav viegli, viņam ir daudz iespaidīgu kompozīciju… Bet mīļākā… hmm… Varbūt “4:30 AM”, jo tur ir skaists trombona solo…”

Runājot par to, kas skanēs koncertā, Madars Kalniņš atklāj: “Mūzika ir mūzika un nav ko tur šķirot pa žanriem un stiliem. Koncertā būs gan džezs, gan nedžezs. Puse uz pusi. Tas nav instrumentālais koncerts, būs arī manas dziesmas. Šī ir tā reize, kad es viens pats salieku programmu, kas nebija grūti, jo to esmu sadalījis pa saviem muzikālajiem periodiem, radošajiem posmiem. Būs ne tikai manis rakstītie darbi, bet arī, piemēram, tautasdziesmu apdares.”

Kopā ar jubilāru uz skatuves būs viņa radošie domubiedri. “Koncertā būs gan dueti, gan trio, gan seksteti, bet viss beigsies ar “Mirage Jazz Orchestra”. Ar mani kopā būs Deniss Paškevičs, ar kuru kopā esmu no pirmsākumiem. Tāpat arī Gints Pabērzs. No solistēm Inga Bērziņa, ar kuru kopā esmu no pirmajiem gadiem un Ieva Kerēvica, ar kuru pēdējos gados izveidojusies sadarbība. Līdzsvaram, lai būtu arī kāda vīrieša balss, būs Daumants Kalniņš, lai gan ar viņu man nav bijusi tāda liela un ilga sadarbība, bet vīrieša balsi koncertā vajag un viņš tāpat kā es ir Kalniņš, lai arī radniecības mums nav,” smaidot teic Madars.

Kad un kur?

  • 26. martā plkst. 19.00 VEF kultūras pilī Rīgā
  • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: no EUR 10 līdz 18, skolēniem, studentiem, invalīdiem un pensionāriem, uzrādot apliecību, EUR 8.
LA.lv