Kokteilis
Stilo

Ko par tavu personību vēsta frizūra? 19 pazīmes1

Foto – Shutterstock

Mūsu ārējais izskats lielā mērā atklāj iekšējo pasauli, apģērbam, sevis pasniegšanas veidam, grimam un matu sakārtojumam atspoguļojot ne tikai gaumes izjūtu, bet arī mūsu raksturu. To, cik drosmīgi un radoši esam, varam visai viegli nolasīt pēc apģērba krāsām, jo košos toņos un neierastos piegriezumos intravertas un kautrīgas personības, visticamāk, netērpsies, un otrādi.

Tomēr – vai zināji, ka arī matu sakārtojumam ir spēja par mums tikpat precīzi atklāt lietas, par ko pat neaizdomājamies? Iepazīsties ar “Cosmopolitan” apkopoto informāciju, kas, balstoties teju 3000 gadu senos ķīniešu medicīnas pierakstos, raksturo visdažādāko frizūru īpašnieču iekšējo pasauli!

1. Ja esi sarkanmate, tad – sabiedriska un drosmīga

Vienīgi rudā matu krāsa izceļas neatkarīgi no to īpašnieces sejas vaibstiem un acu un ādas toņa, tāpēc sarkanmates visbiežāk ir drosmīgas un sabiedriskas būtnes, kurām tīk sev pievērstā uzmanība.

Tāpat rudmatēm raksturīga laba humora izjūta, bailes no garlaicības un pieķeršanās cilvēkiem. Tiesa, nereti sarkano matu īpašnieces var izrādīt tieši pretēja rakstura iezīmes – būt biklas un nepašpārliecinātas, turklāt – īstas drāmas karalienes.

2. Apņēmīgās un labsirdīgās lokaino matu īpašnieces

Ja tavi mati ir cirtaini, visticamāk, esi labsirdīga un mīļa būtne ar visai pamatīgiem apgriezieniem. Tev patīk lietas darīt ātri, tu esi dāsna, iejūtīga un apveltīta ar ekspresīvu dabu un labu intuīciju. Nereti tev ir grūtības koncentrēties konkrētam uzdevumam, jo apkārt taču ir tik daudz interesantu lietu, kas aizrauj!

3. Viļņaini mati – radošām un enerģiskām personībām

Kā apgalvo eksperti, viļņainu matu īpašnieces ir apveltītas ar spēcīgu gribasspēku un bagātu jūtu pasauli. Viņu dvēsele ir dziļa un to iespējams ļoti viegli aizvainot. Tāpat viļņaino matu īpašniecēm krietni biežāk nekā citiem nepieciešams laiks vienatnē, kā arī šīm būtnēm ir ļoti svarīga brīvības sajūta.

4. Biezi mati – stingrs raksturs

Biezi, spuraini mati un uzacis nereti piemīt pašpārliecinātām, spītīgām un ar stingru raksturu un spēcīgu gribu apveltītām sievietēm. Tiesa, bagātīgas matu rotas īpašnieces nereti var būt arī nedaudz garlaicīgas salīdzinoši nesatricināmā rakstura dēļ.

5. Taisni mati, ko regulāri loko? Tavā dzīvē trūkst jautrības

Ja centies mainīt matu izskatu, tos lokojot, tavā dzīvē, iespējams, trūkst jautrības. Tiem iegūstot interesantāku izskatu, arī tu pati jūties pozitīvāka un nedaudz atšķirīgāka no apkārtējiem.

6. Lokaini mati, ko regulāri taisno? Esi sveicināts, haoss!

Kā skaidro ķīniešu medicīnas raksti, mūsu organisms it visās jomās tiecas pēc balansa, tāpēc, ja tavi mati ir mežonīgi un tu centies tos savaldīt taisnojot, iespējams, tavā ikdienā nepieciešams vairāk miera un harmonijas.

7. Pusgari un neieveidoti mati – loģiska un darbīga būtne

Ja ikdienā par matiem rūpējies vien tik, lai tos izmazgātu un izžāvētu, kā arī izvēlies vienkāršu griezumu, kas neprasa papildus uzmanību, tu esi praktiska, darbīga un loģiski domājoša sieviete, kura nelepojas ar pacietīgumu un nereti ir arī viegli aizkaitināma.

Tu ērti jūties, konkurējot ar līdzcilvēkiem un pierādot savas idejas, tomēr nereti sāncensības gars liedz pilnvērtīgi atslābināties.

8. Gari, biezi un neieveidoti mati – romantiskā būtne

Mati, kuru sasuka atgādina hipiju stilu, visbiežāk ir romantiskām un maigām sievietēm, kuras ir radošas, kā arī mīl sapņot.

9. Īsi mati – nepievērst uzmanību sīkumiem

Ja esi īsa griezuma piekritēja, tavā ikdienā mati noteikti nav prioritāšu augšgalā, jo tev ik rītu jāsteidzas glābt un komandēt pasauli. Vai savu finanšu kompāniju. Vai vismaz asistenti.

10. Nevainojama frizūra garmatainai būtnei – alkas pēc uzmanības

Ja ik rītu velti teju stundu nevainojamas frizūras ieveidošanai, tu vai nu pārāk satraucies par sīkumiem, piešķirot tiem nevajadzīgi lielu uzmanību, vai arī esi kaprīza un pat nedaudz niķīga būtne, kurai ir svarīgi nemitīgi būt uzmanības centrā, lepojoties ar nevainojamu izskatu.

11. Tava ikdienas frizūra – nekārtīga cope vai matu mezgls

Ja matus visbiežāk savirpini nekārtīgā copē, ļoti iespējams, ka pārāk bieži pati savas vēlmes nostādi otrajā plānā. Eksperti apgalvo, ka nevēlēšanās rūpēties par sevi nereti balstās arī zemā pašvērtējumā.

12. Skūta galva – romantiķēm

Ja matus esi nodzinusi, atstājot vien pāris milimetru, iespējams, esi romantiķe. Ķīniešu medicīnas raksti arī apgalvo, ka sievietēm ar šādu matu sakārtojumu ir ļoti plaša sirds, tendence patiesi un nesavtīgi mīlēt, kā arī dzirkstoša personība.

13. Neordināri griezumi – patiesi jautrām būtnēm

Ja tavs matu griezums, krāsa vai sakārtojums ir neparasts, tad esi drosmīga, jautra un sabiedriska persona, kas visbiežāk dara to, ko vēlas pati, nevis lūdz apkārtējie.

14. Asas šķipsnas un izteikti leņķi

Ja tev ir pakāpenisks griezums ar izteiktiem leņķiem, tad, visticamāk, esi praktiskas un loģiskas dabas cilvēks, kam svarīga apzinīga pienākumu izpilde un pēc iespējas mazāk raižu par nenozīmīgiem sīkumiem.

15. Pakāpeniski, krītoši mati – perfekcioniste

Ja tavi mati ir griezti pakāpeniskā griezumā, ir rūpīgi kopti un stāv tieši tā, kā tu esi iedomājusies, visticamāk, esi perfekcioniste, kam svarīga ir noteikta lietu kārtība un sistemātiskums it visās dzīves jomās.

16. Taisna matu augšanas līnija

Ķīniešu medicīnas rakstos teikts, ka taisna matu augšanas līnija ir cilvēkiem, kuri nebaidās no pārmaiņām un ir gatavi tās realizēt pašu spēkiem, lai pasauli darītu labāku.

17. Neregulāra matu augšanas līnija

Ja mati pieres daļā aug neregulāri, iespējams, mīli rīkoties pretēji sabiedrības normām un esi ar atšķirīgu dzīves skatījumu un viedokli.

18. Ieapaļa matu augšanas līnija

Šādi augoši mati liecina par vēlmi pakļauties, atstāt par sevi patīkamu iespaidu un rīkoties tā, lai labi būtu visiem.

19. Augsta, stingra zirgaste – mērķtiecīgām un ambiciozām būtnēm

Saistītie raksti

Ja ikdienā visbiežāk matus sasien stingrā zirgastē, tad esi mērķtiecīga un ambicioza personība, kas cīnās par saviem mērķiem un asi uztver pret sevi vērstu kritiku, tomēr spēj to ar laiku pieņemt, meklējot zelta vidusceļu komunikācijā ar apkārtējiem.

Rakstu piedāvā

LA.lv