Kokteilis
Mīli

Ko darīt, lai dzīve sagādā vairāk prieka0

Foto – Shutterstock

Kā pārstāt skumt un ienest savā dzīvē vairāk prieka? No vienas puses, cilvēkiem patīk, kad dzīve ir prognozējama un viss norit pēc plāna, bet, no otras puses, kad šāda saulaina eksistence ir panākta, tad uznāk banāla garlaicība. Cilvēks sāk instinktīvi meklēt risinājumu jaunā hobijā, dzīvesveida, darba vai partnera maiņā, pārceļas citā valstī u.c. Bet labāk tomēr ar garlaicību sākt cīnīties jau pašā saknē un dzīvot interesanti jau tagad.

Pārkāpiet pāri paši saviem aizliegumiem

Katrs cilvēks dzīves laikā sakrāj lielu daudzumu iekšējo tabu, kas atspoguļo viņa uzskatus par „pareizu” uzvedību un „normālu” cilvēku viņa vecumā un stāvoklī. Kāpēc jūs iedzeniet sevi stūrī ar šiem izdomātiem aizliegumiem? Pamēģiniet vismaz reizi atslēgt savu iekšējo uzraugu un pārkāpt pāri ierobežojumiem, kuri eksistē tikai jūsu galvā.

Atbrīvojieties no laika zagļiem

Bieži vien mūsu neizdarība tiek attaisnota ar vārdiem „man nav laika”. Pats vieglākais veids, kā atrast laiku sākt dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, ir tikt vaļā no diviem laika zagļiem – televizora un interneta. Jā, iespējams, tādēļ jūs neuzzināsiet , kas interesants ir noticis kāda cita dzīvē. Bet toties sāksiet piepildīt savu dzīvi ar interesantiem notikumiem.

Pārtrauciet gaidīt „piemērotāku” laiku

Jūs tikāt skaidrībā ar mērķiem un plāniem, bet nolēmāt, ka laiks to realizēšanai dzīvē nav tas piemērotākais. Labāku laiku var gaidīt mūžīgi. Daudzi cilvēki ar to tik nodarbojas. Patiesībā vislabākais moments, lai kaut ko sāktu mainīt, ir viens – šodiena.

Sāciet tieši šodien Ja jūtiet, ka rutīna sāk sagandēt jūsu dzīvi, tad nav obligāti gaidīt atvaļinājumu vai plānot globālas pārmaiņas (kaut gan arī tas dažreiz ir nepieciešams). Pamēģiniet sākt ar vienkāršiem un pieejamākiem paņēmieniem, kuri ienesīs jūsu dzīvē spontanitāti un neprognozējamību.

Dariet visu savādāk

Garšo gaļa? Pamēģiniet pāris dienas ēst tikai veģetāros ēdienus. Skrieniet no rītiem? Nomainiet maršrutu. Sēdošs darbs? Sāciet pildīt darbu stāvus, pārvietojiet savu darba vietu, taisiet pārtraukumus ik pēc 30 minūtēm un ejiet pastaigāties.

Izpētiet citus apvāršņus

Meklējiet interesantas vietas, kuras, iespējams, atrodas tepat netālu. Apciemojiet blakus pagalmu. Aizejiet ekskursijā pa savu pilsētu. Pameklējiet jaunu kafejnīcu pusdienu ieturēšanai. Atklājumi ir blakus, tikai jāpaiet nostāk no ierastā maršruta.

Izmantojiet nejaušību

Ja jūs nevarat izlemt par kaut ko, tad uzmetiet monētu. Jūs ienesīsiet savā ikdienā nejaušības momentu un atbrīvosiet sevi no neizlēmības mokām. Protams, runa šoreiz nav par nopietnām dzīves dilemmām. Izmēģiniet jaunus kursus, hobijus, aktivitātes.

Biežāk atbildiet „jā”

Saistītie raksti

Visbiežāk cilvēka reakcija uz jaunu un nezināmu ir pateikt „nē”. Rezultātā mēs paliekam pierastā komforta zonā, bet interesantas lietas paslīd mums garām. Biežāk sakiet „jā” uz negaidītiem piedāvājumiem, dodiet iespēju jauniem notikumiem, cilvēkiem un lietām ienākt jūsu dzīvē.

 

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: unikāls tests – cik laba ir tava atmiņa?
1 diena
BM
Barba Meija
Kokteilis
TOP 3 zodiaka zīmju pārstāvji, kas nelaimē tev uzgriezīs muguru
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Magones vīriešu vidū izceļas pamatīgs strīds – Žanis nelaiž Venti iekšā pa vārtiem
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
“Visa celtniecība notiek ap Rīgu, laukos nav pirktspējas.” INTERVIJA ar “Arco Real Estate” vadītāju Aigaru Šmitu
Intervija 1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Izmantoja dažādas viltības, lai dzēstu pēdas. Ķuzis pastāsta sīkāk par “spridzinātāju”
1 stunda
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām
26 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
LMT saglabā līdera pozīcijas – apgrozījums 164 miljoni eiro
43 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Igaunijā iespējams iegādāties dzīvokli par 50 eiro
1 stunda