Kokteilis
Baudi

Klasika, džezs un Balkānu rokenrols – īpašie akcenti mūzikas festivālā “Summertime-aicina Inese Galante”0

“Ineses Galantes fonda” direktore Diāna Galante, Inese Galante un Intars Busulis vienā no”Summertime – aicina Inese Galante” koncertiem. Foto: LETA

Starptautiskais mūzikas festivāls “Summertime-aicina Inese Galante” no 9. līdz 12. un no 14. līdz 15. augustam tradicionāli kļūs par šīs vasaras koncertsezonas kulmināciju Jūrmalā. Kā informē pasākuma rīkotāji, šogad festivāla programma pārsteigs savus pastāvīgos viesus ar jauniem priekšnesumiem, kā arī ar interesantām pazīstamu skaņdarbu interpretācijām, tādā veidā iekarojot arī jaunu skatītāju simpātijas.

Festivāla devīze – “klasika, džezs un Balkānu rokenrols” – atklāj šī gada vasaras festivāla programmas galvenos aspektus, kur dažādu žanru un laiku pasaules hiti skanēs neierastā izpildījumā.

Festivāla programma 9.augustā sāksies ar Frenka Sinatras dziesmām, bet jau nākamajā dienā klausītāji dzirdēs leģendārus roka hitus, kurus izpildīs pianists Daniils Krāmers un Antona Rumjanceva džeza kvartets. Klasiskās mūzikas cienītājiem Inese Galante ir sarūpējusi īpašu koncertu Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē, savukārt ugunīgās Balkānu mūzikas piekritēji varēs novērtēt leģendārā Gorana Bregoviča – pasaules mēroga mūziķa – uzstāšanos.

Kā ierasts, grandiozais noslēguma koncerts uz vienas skatuves pulcēs gan Latvijas, gan ārzemju zvaigžņu plejādi, kā arī jaunos talantus.

Festivāla noslēgumā – 14. un 15. augustā notiks vēl divi koncerti. 14. augustā populārais itāļu dziedātājs Džovanni Kostello savā īpašajā stilā manierē izpildīs pazīstamus itāļu hitus un balādes, sākot no Karuzo līdz Čelentāno skaņdarbiem.

Savukārt festivāļa noslēgums būs 15.augustā, kad grandiozā koncertā uzstāsies izcils muzikālais trio – Trio Paris Royale un tā solists, pārsteidzošais vijolnieks no Vācijas – Baptiste Pavliks. Koncerta programmā sagaidāma žanru daudzveidība: no French café, čigānu džeza, tango no kinofilmas “Sievietes smarža”, līdz hitiem no tādu leģendu repertuāra kā Maikls Džeksons un grupa Coldplay.

Festivāla programma
09.08.2018. 20:00
Dzintaru koncertzāle, Lielā zāle, Koncerts “My Way & Frenks Sinatra”
Atklāšanas koncerts noritēs neierastā un līdz šim nebijušā formātā – ierastā klasiskā simfoniskā koncerta vietā skatītājus priecēs klasika citā žanrā – šarmantu muzikālo svētku atmosfēru radīs dziesmas no leģendārā balāžu izpildītāja, samtainās balss īpašnieka – Frenka Sinatras repertuāra. Sinatras skaņdarbi ir iekļautas muzikālās kultūras zelta fondā un līdz šai dienai iekaro klausītāju sirdis visā pasaulē, neatstājot vienaldzīgu nevienu klausītāju, neatkarīgi no tautības, vecuma un muzikālās gaumes. Pirmo reizi Latvijā festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” ietvaros uzstāsies pasaules kritiķu un publikas atzītais amerikāņu leģendas dziesmu izpildītājs, izcilais dziedātājs un komponists no Vācijas – Toms Gēbels. Koncerta klausītājus šajā vakarā iepriecinās arī publikas iemīļotās mākslinieces, pasaulē atzītās operas dīvas un festivāla saimnieces Ineses Galantes uzstāšanās.

Izpildot visā pasaulē zināmās un populārās melodijas, Toma Gēbela dziedājumu pavadīs pašmāju džeza kolektīvs “Jelgavas Big Band”, diriģenta Raita Ašmaņa vadībā. Ar savu vairāk nekā 25 gadu lielo pieredzi, “Jelgavas Big Band” savaldzinājis džeza mūzikas cienītājus ne tikai Eiropā, bet arī Amerikā. Latvijas mākslinieku vidū kolektīvam ir lieliska sadarbība ar maestro Raimondu Paulu, Intaru Busuli, Mariju Naumovu, Ievu Kerēvicu un citiem izciliem mūziķiem.

10.08.2018.20:0
0
Dzintaru koncertzāle, Lielā zāle. Koncerts “Nirvana, Queen, Led Zeppelin džezā!”
Daniils Krāmers un Antona Rumjanceva džeza kvartets izpilda leģendārus pasaules roka hitus.

Džezs kā mūzikas stils ir ļoti daudzpusīgs un viegli iekļaujas jebkurā citā mūzikas žanrā, no folkloras līdz pat rokmūzikas melodijām. Viens no šādiem eksperimentiem ir Krievijas vadošā saksofonista un džeza mūzikas virtuoza Antona Rumjanceva (Aнтон Румянцев) koncertu programmas “Nirvana in Jazz”, “Queen in Jazz”, “Led Zeppelin in Jazz” un citas. Šo izcilo roka kolektīvu skaņdarbi skanējuši un turpina skanēt koncertzālēs, festivālos un radiostacijās visā pasaulē. Daudzi džeza mūziķi interpretē pasaules slavenu dziesmu melodijas, taču A. Rumjancevs ir izveidojis īpašas programmas, kas veltītas katrai rokgrupai atsevišķi. Viņa interpretācijās ir jūtama krāšņa emocionalitāte un temperaments, bet tajā pašā laikā cieņa pret leģendārajām dziesmām un to izpildītājiem. Antons Rumjancevs un viņa džeza kvartets sniedz daudzus šo programmu vieskoncertus dažādās Eiropas pilsētās, kur katra koncerta laikā, vienmēr pārpildītajās zālēs, ovācijas nerimstas. Jūrmalā Antona Rumjanceva kolektīvs uzstāsies tandēmā ar Krievijas leģendāro pianistu -virtuozu Daniilu Krāmeru, kurš jau piecus gadus pēc kārtas priecē ar savu uzstāšanos festivāla viesus, ik reizi ar jauniem, vienmēr virtuoziem un spilgtiem skatuves kolēģiem.

11.08.2018.18:00
Dzintaru koncertzāle, Mazā zāle

Koncerts “Klavieres un Opera par mīlestību”
Klavierspēle Aleksandra Šmaļca izpildījumā un Ineses Galantes vokālais pavadījums

Koncerta laikā izskanēs skaistākās operas mīlas ārijas un liriski muzikāli skaņdarbi, kuru izpildījums ļaus koncerta apmeklētājiem izjust mākslinieku mīlestību pret klausītājiem, mūziku un dzīvi kopumā. Šajā koncertā mīlestības un dvēseles siltuma tēma vīsies kā sarkans pavediens no dziesmas uz dziesmu. Aleksandrs Šmaļcs ir pazīstams pianists no Vācijas, daudzu starptautisku festivālu dalībnieks. Aleksandrs ir uzstājies lielākajos operas teātros, to starpā Teatro alla Scala Milānā, Vīnes un Minhenes valstu operās, Wigmore Hall Londonā, Seulas Mākslas centrā, Tokijas Operā, kā arī regulāri koncertējot daudzās citās Eiropas, Amerikas un Āzijas valstīs. Ar Inesi Galanti mūziķis sadarbību uzsācis jau sen – mākslinieki ir kopā uzstājušies daudzās pasaules labākajās koncertzālēs. Kopā ar Inesi Galanti un pianistu Aleksandru Šmaļcu šajā koncertā piedalīsies arī jaunie talanti – konkursa “Ineses Galantes talanti” laureāti.

11.08.2018.20:00
Dzintaru koncertzāle, Lielā zāle

Koncerts “Gorans Bregovičs: Balkāni Jūrmalā”

Gorans Bregovičs – pasaules mēroga zvaigzne, publikas atzīts un iecienīts mūziķis un komponists, kas nācis no bijušās Dienvidslāvijas. Plašākai publikai pasaulē viņš ir vairāk pazīstams kā mūzikas autors Emira Kusturicas filmām. Bregoviča mūzika – tas ir ugunīgu Balkānu ritmu un čigānu motīvu savienojums ar pūšamo mūzikas instrumentu skanējumu, kas piesātināti ar mūsdienu basiem un mūzikas ritmiem. Pateicoties savam talantam, artistiskumam un harizmai, Bregovičs piesaista klausītājus visā pasaulē, spēlējot un uzvedoties uz skatuves it kā nevīžīgi, taču demonstrējot publikai neaprakstāmu savas mūzikas maģiju, kura ievieš asociācijas ar čigānu etniskumu un Balkānu tradīcijām, tā liek dejot visiem klausītājiem – lieliem un maziem, neatkarīgi no vecuma, statusa un tautības. Gorana Bregoviča koncertu grafiks ir ļoti piesātināts un sastādīts jau vairākus gadus uz priekšu. Latvijā mākslinieks ir rets viesis, tomēr pirms četriem gadiem viņš jau uzstājās festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” 10 gadu jubilejā, kur izsauca skatītāju ovācijas un izpelnījas Jūrmalas klausītāju mīlestību.

12.08.2018. 20:00
Dzintaru koncertzāle, Lielā zāle

Festivāla noslēguma koncerts “Galā Galante”.

12. augustā Dzintaru koncertzālē norisināsies tradicionālais noslēģuma koncerts – spilgta Ineses Galantes sarūpēta muzikālo svētku kulminācija. Klausītājus gaida pozitīvu emociju un sajūtu virpulis, pateicoties muzikālo priekšnesumu daudzveidībai: šajā vakarā uz koncertzāles skatuves kāps Latvijas un ārzemju zvaigznes kopā ar jaunajiem talantiem – konkursa “Ineses Galantes talanti” laureātiem.

Tikai “Galā Galante” koncertā būs unikāla iespēja uz vienas skatuves dzirdēt mūziķu un izpildītāju zvaigžņu sastāvu: Latvijas Nacionālās operas solistus, kas iemantojuši gan profesionālu mūzikas kritiķu, gan klausītāju atzinību – Raimondu Bramani, Mihailu Čuļpajevu un Juri Vizbuli, kuri apvienojuši savas balsis un harizmu muzikālā apvienībā – Tenoru trio; izcilo Latvijas kontrtenoru Sergeju Jēgeru, asprātīgo un harizmātisko Intaru Busuli un, protams, pašu Inesi Galanti, kā arī visā pasaulē iecienīto mecosoprānu no Krievijas – Oļesju Petrovu un leģendāro Krievijas džeza pianistu Daniilu Krāmeru. Kā īpašais viesis festivāla noslēguma koncertā uzstāsies pazīstamais itāļu dziedātājs – Džovanni Kostello, kā arī mākslinieciskais baritons no Austrijas – Martins Ahrainers. Tā, piemēram, Džovanni Kostello, neticama šarma un apburošas balss īpašnieks, visas pasaules klausītāju mīlulis un sieviešu siržu iekarotājs, savā neatkārtojamajā manierē izpildīs pazīstamus itāļu hitus un balādes, sākot ar Karūzo līdz pat Čelentāno skaņdarbiem. Savukārt Vīnes operas solista Martina Ahrainera uzstāšanās festivālā būs jaunatklājums latviešu klausītājiem. “Martins spēj izdziedāt gan pašas zemākās, gan pašas augstākās notis savā diapazonā, turklāt viņš to dara ļoti profesionāli, izsmalcināti un filigrāni,” tā par austriešu baritona vokālajām spējām raksta viens no ASV lielākajiem laikrakstiem “The New York Times”.

Neatņemama Ineses Galantes mūzikas svētku sastāvdaļa ir Festivāla orķestris, tā pastāvīgā diriģenta – Ekharta Vicika vadībā (Ekhart Wycik, Vācija), kurā īpaši festivālam apvienojas Latvijas labāko profesionālo orķestru mūziķi. Programma “Galā Galante” ietver arī konkursa “Ineses Galantes talanti” laureātus – muzicējot gan solo, gan kopā ar izcilajiem mūziķiem, jaunie talanti kārtējo reizi patīkami pārsteigs klausītājus ar savu meistarību un izaugsmi, liekot pasmaidīt un lepoties par mūsu valsts jaunās paaudzes talantiem. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, programma “Galā Galante” priecēs klausītājus ar virkni patīkamu un negaidītu pārsteigumu.

14.08.2018. 20:00
Dzintaru koncertzāle, Lielā zāle

Koncerts – “Viva Italia!”
Pazīstamie itāļu hiti un balādes Džovanni Kostello izpildījumā.

14. augustā Dzintaru koncertzālē solo koncertu sniegs populārais itāļu dziedātājs Džovanni Kostello, kurš izpildīs leģendārā Paolo Konte pazīstamos itāļu hitus un itāļu balādes no Karūzo līdz Čelentāno. Džovanni Kostello uzstāšanās festivālā būs jaunatklājums Latvijas klausītājiem, tomēr šarmantais dziedātājs un apburošās balss īpašnieks jau izsenis ir iemīļots mākslinieks. Itālija, ar tās neatkārtojamo kultūras mantojumu jau gadsimtiem ilgi ir kalpojusi par iedvesmas avotu dižākajiem pasaules māksliniekiem, itāļu valoda spēj apburt, bet mūzika – iedvest mīlestību, turklāt apbrīnojamā itāliešu harizma ar ugunīgo temperamentu neapšaubāmi kalpo par enerģijas avotu.

15.08.2018.20:00
Dzintaru koncertzāle, Lielā zāle

Koncerts “Trio Paris Royale” – no French café un čigānu džeza līdz tango “Por una cabeza” & Coldplay.

Leģendārais mūzikas izpildītāju trio – Trio Paris Royale: ģitārists Tino Kāls, kontrabasists-virtuozs Mihails Kēraus un izcilais solists – vijolnieks-brīnumbērns no Vācijas Baptiste Pavliks, kas savulaik ir uzstājies ar Selīnu Dionu un Robiju Viljamsu, kā arī spēlējis Romas pāvesta Benedikta XVI atvadu koncertā Vatikānā. Koncerta programmā – plaša mūzikas žanru daudzveidība: no mūzikas French café stilā un čigānu džeza līdz hitiem no tādu leģendu repertuāra kā Maikls Džeksons un grupa Coldplay. Par vakara kulmināciju kļūs populārā tango “Por una cabeza” izpildījums, kas līdz ar pirmajām notīm iztēlē izsauc juteklisko deju Ala Pačīno un Gabrielas Anvaras izpildījumā no kinofilmas “Sievietes smarža”. Īpašu pārsteigumu Latvijas klausītājiem ir sagatavojuši Trio Paris Royale mūziķi, kas populāras latviešu tautasdziesmu melodijas izpildīs īpašā interpretācijā. Aizraujošs ceļojums laikā un pozitīvu emociju burvība – tas viss un vēl daudz kas cits sagaidīs festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” klausītājus 15. augustā Dzintaru koncertzālē.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: pašmāju slavenības, blogeri un žurnālisti ballējas kafijas ballītē
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Zināms, kādas dāvanas Ziemassvētkos saviem bērniem dāvinās princis Viljams un Keita Midltone
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: kāds neparasts vaļasprieks tev patiktu?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IP
Ilze Pētersone
Kultūra
Klīstošais holandietis atgriezies mājās. Saruna ar Egilu Siliņu
5 stundas
LE
LETA
Dabā
Meklēt cimdus vai gumijas zābakus? Pirmdienas laika prognoze
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Prokuratūra uzrādījusi apsūdzību LKS valdes loceklim par Latvijas okupācijas noliegšanu 1
2 stundas
KD
Krista Dzidzēviča
Kokteilis
Populārais amerikāņu šovs parodē Levitu
5 stundas
LE
LETA
Veselam
Atklāj, kāda ir Latvijas Onkoloģijas centra ārstu vidējā alga 2
3 stundas