Mārtiņš Dambis, kurš zināms arī ar pseidonīmu “Martin Confused” un ir grupas “DigiDing” dalībnieks, laiž klajā jaunu singlu “Mīļumiņ”, kas ir priekšvēstnesis rudenī gaidāmajam deviņu dziesmu solo albumam, informē dziesminieka pārstāvis Kaspars Zaviļeiskis.

“Dziesma “Mīļumiņ” ir par nesalaboto plauktu, par nepareizā izmēra iegādātajiem pamperiem, par pastinaka vietā nopirktu fenheli un nepareizi nolasītajām domām. Tā ir par Marsu un Venēru – par vīrišķo un sievišķo,” stāsta Mārtiņš. “Dusmoties ir cilvēcīgi, un reizēm gadās pavisam muļķīgi strīdi, kas pēc kāda laika ļauj kopīgi pasmieties. Ticu, ka katram pārim tā kaut reizi ir gadījies un dziesma dos iespēju uz šīm epizodēm paskatīties ar veselīgu devu pašironijas.”

Ieraksts tapis studijā “Ierakstu māja” kopā grupas biedriem Staņislavu Judinu (kontrabass), Viesturu Melderi (ģitāra) un Krišjāni Bremšu (bungas), kā arī viesmūziķi Mārtiņu Leju (taustiņi, papildu vokāls). Dziesmu kopā ar autoru producējis un arī samiksējis Jānis Eglītis. Skaņas gala apstrāde jeb māsterversija tapusi Floridas studijā “The Freq Zone” un to veicis Natans Hamiels.

Tuvākais Mārtiņa Dambja grupas koncerts, kurā tiks atskaņotas jaunā solo albuma dziesmas, notiks 9. maijā mūzikas klubā “Autentika”, Bruņinieku ielā 2.
Mārtiņš Dambis ir “Positivus” dzimtenē Salacgrīvā dzimis un audzis dziesminieks, kurš apvieno blūza, kantrī, roka un indī ietekmes ar dzeju latviešu valodā.
Mūziķis agrāk darbojies ar pseidonīmu “Martin Confused”, izdevis mini albumu “Blame You” un vairākus veiksmīgus radio singlus, kā arī muzicējis indī-pop duetā “DigiDing”, kas bija pirmie soļi dziesmu rakstīšanai latviešu valodā.

Jaunā solo albuma dziesmas ir sava veida turpinājums “Martin Confused” akustiskajā ģitārā un balsī balstītajai muzikāli introvertajai melanholijai, tomēr ar lielāku pārliecību, briedumu un domu skaidrību. Pagājušajā gadā viņš savas jaunās dziesmas atskaņoja vairākos festivālos un guva iedvesmu attīstīt koncertprogrammu grupas skanējumā. Sadarbība ar Jāni Eglīti pārauga darbā pie plates, kas, tātad, gaidāma jau šā gada rudenī. Ir pāršķirta jauna radošā lappuse.