Kokteilis
Apbrīno

Karls Lāgerfelds: cilvēks, kurš uz visiem laikiem izmainīja modes vēsturi0

Foto: PA/SCANPIX/LETA

Vakar, 19. februārī no dzīves atvadījies Chanel ilggadējais radošais direktors Karls Lāgerfelds. Lāgerfelds nenoliedzami bija modes karalis, kurš savas radošās darbības laikā atstājis neizdzēšamas un neaizmirstamas pēdas visā modes industrijā.

Karls Lāgerfelds vadīja vienu no ievērojamākajiem modes namiem pasaulē Chanel, ko reiz dibinājusi sieviešu modes ikona Koko Šanele. Tāpat Lāgerfelds radīja kolekcijas modeļus itāļu somu un apavu zīmolam Fendi, un bija radījis pats savu modes līniju Karl Lagerfeld. Lāgerfelds bija zināms arī kā kaislīgs modes fotogrāfs, vairāku karikatūru autors un parfimērs.

Ja katru cilvēku iespējams raksturot pēc kādas konkrētas darbības vai rakstura iezīmes, tad Karlu Lāgerfeldu raksturoja ne vien viņa vizuālais tēls, bet arī veids, kā viņš lasīja grāmatas. Lāgerfelds bija kaislīgs grāmatu lasītājs un kolekcionārs. Turklāt, lasot grāmatu, viņš no tās izplēsa katru lapu, ko bija izlasījis. Vēl jo vairāk, šo lapu izplēšana no grāmatām simbolizēja viņa mūžīgos meklējumus pēc kaut kā jauna.

Foto: SIPA/SCANPIX/LETA

Lāgerfelds modes pasaulē darbojās vairāk nekā 50 gadus. Tik ilgā laika periodā iespējams iestagnēt, taču Lāgerfelds arvien tiecās pēc jaunumiem, piemēram, jauna zīmola Apple produkta, jaunas modeles vai jaunas iedvesmas. Un tomēr, šis mākslinieks priekšroku deva ar roku zīmētām pasteļtoņu skicēm, klasiskajai mūzikai un rokoko stilam. Neskatoties uz to, viņš izdzīvoja katru mirkli tagadnē un bija nepielūdzami aizrāvies ar nākotni.

Foto: R/SCANPIX/LETA

Tas nav nekāds pārspīlējums, apgalvojot, ka Lāgerfelds modes pasaulē ir atstājis neaizmirstamas pēdas. Viņš vienmēr sapņoja, plānoja un darīja ar vērienu. Vēl jo vairāk, veidojot zīmola Chanel modes skates, viņš ik reizi pārsteidza visus ar ko jaunu un neiedomājamu. Radot 8 unikālas modes kolekcijas gadā, viņš spēja noorganizēt apbrīnas vērtus modes šovus kā lidostā, tā pludmalē un mežā. Viņa šovi bija grezni, unikāli, un tos nepārspēja neviens cits modes nams pasaulē.

Foto: RS/SCANPIX/LETA

“Neviens negrib redzēt kārnas sievietes…” reiz teicis Lāgerfelds. Viņš allaž cīnījies pret modeļu anorektiskumu un pārliecīga tievuma kultu. Turklāt zirgaste viņam bija jau kopš 1976. gada. Tā ir firmas zīme – kopā ar tumšajām brillēm un ādas cimdiem.

Foto: RS/SCANPIX/LETA

Karlam Lāgerfeldam bija arī savs slavenais kaķis Choupette, kurai ir pašai savs Instagram konts ar 116 tūkstošiem sekotāju. Viņam vienmēr patikusi divvientulība ar savu kaķi Choupette. Kaķenītei ir septiņi gadi, un nu viņa palikusi bez mīļotā saimnieka.

Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Lāgerfelds vienmēr esot bijis ļoti dāsns un gādīgs. Viņa draugu loks bijis ļoti plašs, un bieži vien viņš sadraudzējās arī ar pavisam vienkāršiem ļaudīm, piemēram, piedāvājot viņiem doties izbraucienā ar viņa privāto Chanel lidmašīnu.

“Kustēties uz priekšu, mainīties un radīt, ko tādu, kas aizraus visus apkārtējos, tā ir mode!” teicis Karls Lāgerfelds

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: cik labs grāmatu pazinējs tu esi – vari nosaukt šo 18 grāmatu pareizos nosaukumus?
20 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Aktrise Raimonda Vazdika: “Īsts vīrietis nedzīvo uz sievietes rēķina!”
22 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: sabiedrībā pazīstami cilvēki bauda festivāla “Rīga Jūrmala” atmosfēru
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SD
Sandra Dieziņa
Latvijā
FOTO, VIDEO: Jaunpilieši nevēlas palikt nomalē 1
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Jaunais Rīgas mērs atklāj, ko vēlas panākt
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Traģiskas ziņas no Vidzemes: dzīvojamās mājas ugunsgrēkā bojā gājis nepilngadīgais
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Soctīklotāji šūmējas: Kam atņems, lai samaksātu par “Rīgas Satiksmes” uzdzīvi?
26 minūtes
MA
Māris Antonevičs
Pasaulē
Māris Antonevičs: Krievi vairs negrib Štirlicu
3 stundas