19.maijā notika ilgi gaidītās prinča Harija un Meganas Mārklas kāzas. Tagad kļuvis zināms, kādas dāvanas pārim pasniedza ielūgtie kāzu viesi, kā arī tie, kas kāzās nemaz nepiedalījās – kā labas gribas žestu starpvalstu attiecībās.

Karaliskais pāris saviem draugiem un ģimenes locekļiem lūdzis nedāvināt viņiem vērtīgas dāvanas, bet ziedot līdzekļus labdarības organizācijām, ko viņi atbalsta. Tās ir: ar HIV vīrusu inficēto bērnu asociācija (CHIVA), labdarības organizācija, kas palūdz bezpajumtniekiem (Crisis), fonds “Myna Mahila”, kas atbalsta sievietes, kas zaudējušas mājas Mumbajā, “Scotty’s Little Soldiers” – organizācija, kas atbalsts bērnus, kas zaudējuši savus vecākus karadarbības rezultātā, jauniešu labdarības ielu sporta spēles “Street Games”, kā arī organizācija “Surfers Against Sewage” (SAS) un “Wilderness” fonds.

Foto: AFP (LETA)
Foto: AFP (LETA)

Bez tam daudzi pasaules līderi izrādījuši pārim cieņu un pasnieguši dāvanas. Piemēram, Kanādas premjerministrs Džastins Trudo, apsveicot jauno pāri, paziņoja, ka Kanāda ziedos 50 tūkstošus dolāru jauniešu organizācijai “Jumpstart”.

Savukārt ASV prezidents Donalds Tramps un pirmā lēdija Melānija Trampa darījuši zināmu, ka atbalstīs vienu no labdarības organizācijām, ko atbalsta princis Harijs un Megana pēc paša jaunā pāra izvēles.

Savukārt Jaunzēlandes premjerministre Žasinda Arderna sacīja žurnālistiem, ka viņas valsts ziedos 5 tūkstošus dolāru un atbalstīs Jaunzēlandes labdarības fondus, kas rūpējas par ieslodzīto bērniem un ģimenēm.

Austrālijas premjerminsitrs Malkolms Tērnbuls savā Instagram kontā darīja zināmu, ka valsts ziedos līdzekļus sacensībām “Invictus Games”, kas norisināsies Sidnejā 2018.gada beigās.

Bet ekskluzīvu dāvanu izlēma jaunajam pārim pasniegt Francijas prezidents Emanuels Makrons. Viņš uzdāvināja princim Harijam un Meganai Mārklai uz pasūtījuma izgatavotu komplektu, kurā ir pildspalva un šķiltavas.

Foto: REUTERS (leta)
Princis Harijs mijis gredzenus ar Meganu Mārklu. Foto: REUTERS (leta)