Ralfs Lorēns būs pirmais amerikāņu modes dizaineris, kurš saņems Britu Impērijas visizcilāko apbalvojumu. Viņas majestāte karaliene Elizabete II iecēlusi viņu par Britu Impērijas bruņinieku ordeņa goda komandieri, paužot atzinību par Lorēna ieguldījumu modes industrijā un ieguldījumu labdarībā. Ceremonija norisināsies 2019. gada pirmajā pusē, un apbalvojumu Ralfam Lorēnam pasniegs pati karaliene Elizabete II.

Foto: RS/SCANPIX

Lorēns nu jau 50 gadus ir viens no pasaulē atzītākajiem modes dizaineriem, un viņš vienmēr ir bijis ievērojams filantrops. Viņš ziedojis un ieguldījis ļoti daudz līdzekļu, lai palīdzētu ļaudīm cīņā ar vēzi un nodrošinātu kvalitatīvu veselības aprūpi Ņujorkā un Londonā.  R.Lorēns ziedojis lielas summas labdarībai, un tostarp arī vēža izpētei. Šis temats viņam kļuva aktuāls pēc 1987.gada, kad viņš uzveica smadzeņu vēzi. Ralfa Lorēna Korporācija ir izveidojusi vairākus vēža izpētes un ārstēšanas centrus Ņujorkā un Apvienotajā Karalistē.

Foto: RS/SCANPIX

Iepriekš līdzīgu goda titulu saņēmuši – Andželīna Džolija, ASV prezidents Džordžs V. Bušs, Saimons Vīzentāls, Bils Geitss, režisors Stīvens Spīlbergs un bijušais Ņujorkas mērs Rūdolfs Džuliani.

Foto: RS/SCANPIX

“Es no sirds apsveicu Ralfu Lorēnu. Viņš ir patiesi ir pelnījis šo apbalvojumu, jo viņa darbība 50 gadu laikā ir vairāk kā apbrīnojama,” teica Lielbritānijas ģenerālkonsuls Ņujorkā Antonijs Filipsons.

Foto: AP/SCANPIX

Šis nav pirmais un noteikti arī ne pēdējais apbalvojums, ko savas dzīves laikā ir ieguvis ģeniālais modes mākslinieks Ralfs Lorēns. 1970. gadu sākumā Lorēns ieguva ASV modes kritiķu apbalvojumu par izcilu pirmo vīriešu apģērbu līniju. 2010. gadā Lorēns saņēma Ņujorkas pilsētas atslēgu no tās mēra Maikla Blūmberga.

Foto: RS/SCANPIX

Jāatzīst, ka Lorēnam jau ir cieša saikne ar Apvienoto Karalisti. Viņš ir ļoti labs prinča Čārlza draugs. Tāpat viņš ir piedalījies neskaitāmos notikumos, kurus apmeklējusi arī karaliene Elizabete II. Viņš ir ģērbis un veidojis tērpus karaļnama dāmām princesei Diānai, Meganai Mārklai un Keitai Midltonei.