Kokteilis
Apbrīno

Karaliene Elizabete II bijusi spiesta lielā steigā pamest pili: Bekingemas pils mastā vairs neplīvo karogs0


Lielbritānijas karaliene Elizabete II apmeklē
ikgadējās “Royal Ascot” zirgu skriešanās un jāšanas sacensības šogad.
Lielbritānijas karaliene Elizabete II apmeklē ikgadējās “Royal Ascot” zirgu skriešanās un jāšanas sacensības šogad.
Foto: PA IMAGES/ SCANPIX/ LETA

Lielbritānijas karaliene Elizabete II sestdien bijusi spiesta nekavējoties pamest pili, jo viņu no rezidences “izdzīvojušas” žurkas, raksta izdevums “The Sun”. 93 gadus vecā karaliene Bekingemas pilī nemitināsies vismaz vairākas dienas, jo darbu pilī ir uzsācis dezinfekcijas dienests. Līdz ar to kopš vakardienas Bekingemas mastā vairs neplīvo karogs, kas nozīmē, ka Viņas Majestāte nav mājās.

Elizabete II bija spiesta nekavējoties pamest mājas, jo virtuvē, kurā tiek gatavota maltīte karaliskajai ģimenei, sestdien tika pamanīta liela izmēra žurka. Kā zināms, žurkas nedzīvo vienatnē, kas ļauj domāt, ka pilī bez šīs, ir arī vēl citi grauzēji. Un jau pēc dažām stundām arī citās pils telpās tika pamanītas žurkas. Tā rezultātā, pils pārstāvji nekavējoties vērsās pēc palīdzības dezinfekcijas dienestā.

Virtuves darbinieki un cits pils personāls jau tāpat ir īpaši apmācīti rīcībai, lai nevairotu vecajā pilī iespējamo žurku un citu grauzēju atrašanos. Tā, piemēram, viņi nedrīkst atstāt uz grīdas ēdiena drupačas un virtuves skapīšiem, kuros glabājas jebkāds ēdiens, vienmēr ir jābūt kārtīgi aizvērtiem.

Saistītie raksti

Beidzamajos gados Londonā ir parādījušās daudz žurkas. Īpaši daudz tās esot sastopamas vecās ēkās, kāda, bez šaubām, ir arī Bekingemas pils. Karalienes rezidence ir būvēta 1703.gadā. Britu valdība ziņojusi, ka žurkas ir kļuvušas daļēji imūnas pret to indi, ar ko tās līdz šim tikušas izindētas.

Tikmēr nav informācijas, kur šobrīd mitinās karaliene Elizabete II ar savu vīru, princi Filipu. Bet, visticamāk, ka pie sava dēla, prinča Čārlza un viņa dzīvesbiedres Kamillas.

Foto: EPA/ SCANPIX/ LETA

LA.lv