Kokteilis
Apbrīno

Karaliene Elizabete II atteikusies no gadsimtiem senas tradīcijas: tas izraisījis sajūsmu visā pasaulē0

Foto: AFP/ SCANPIX/ LETA

93 gadus vecā Lielbritānijas karaliene Elizabete II nolēmusi atteikties apģērbā no dabīgās kažokādas un tā vietā sākt valkāt mākslīgos izstrādājumus. Lielbritānijas karalienes lēmums izraisījis ļoti pozitīvu pārsteigumu sabiedrībā.

Lielbritānijas karaliene bieži uz dažādiem pasākumiem vilka kažokādu vai dažādus aksesuārus, kas darināti no dabīgas kažokādas. Tā dēļ karalieni Elizabete II bieži kritizēja dzīvnieku tiesību aizstāvji.

Karaliene Elizabete II 1961.gadā
Foto: PA IMAGES/ SCANPIX/ LETA

Viņas Augstības garderobe ir stingri atrunāta karaliskās ģimenes protokolā un katram saviesīgajam pasākumam tajā ir paredzēts atbilstošs apģērbs. Karaliskās ģimenes galvenā modelētāja Andžela Kellija savos memuāros par darbu monarhu ģimenē uzrakstījusi, ka turpmāk karaliene ir nolēmusi atteikties no dabīgās kažokādas apģērbā. Elizabete II tādējādi ir nolēmusi lauzt gadsimtiem senu tradīciju un pārskatīt savus ģērbšanās ieradumus. Viņa saprot, ka pasaule attīstās un ir jāpieņem tās jaunie noteikumi.

Karaliene Elizabete 2005.gadā.
Foto: PA IMAGES/ SCANPIX/ LETA

Saistītie raksti

Turpmāk karaliene izlēmusi izmantot apģērbā tikai mākslīgo kažokādu, lai viņas apģērbs neraisītu citos cilvēkus nepatīkamas emocijas. Pateicoties sadarbībai ar organizāciju “Human Society International” (HSI) karaliene Elizabete II ir pieņēmusi šādu lēmumu.

Atzīmēts, ka šis karalienes Elizabetes II lēmums sabiedrībā radis lielu atbalstu, jo no dzīvnieku audzēšanas kažokādām Lielbritānijā atteicās jau gandrīz pirms 20 gadiem.

LA.LV Aptauja

Kā tu vērtē šādu karalienes lēmumu?

  • Ļoti pozitīvi! Drosmīgs solis, kas iedvesmos arī citus aizdomāties!
  • Manuprāt, mākslīgā kažokāda nepiestāv apģērbā monarhiem
  • Tradīcijas ir tradīcijas - nevajadzēja tās mainīt
  • Neesmu par to domājis

LA.lv