Latvijā un citās valstīs arvien populārāka kļūst mēroga modelēšana, tāpēc arī šogad Latvijas Kara muzejs no 17.augusta aicina visa vecuma interesantus uz izstādi “GOLDEN MODEL 2018. JŪRAS KAUJAS”.

Šogad izstāde solās būt ne mazāk aizraujoša, jo tās galvenā tematika būs jūras kaujas. Stenda modeļu izstādē būs redzami kuģu, zemūdeņu, laivu un cita veida modeļi, kas atceļojuši no Lietuvas,Čehijas, Somija, Zviedrijas, Krievijas, Baltkrievijas, Polijas, kā arī, protams, plašākā skaitā no Latvijas.

Kuģu modelēšana ir viena no spilgtākajām un interesantākajām mēroga modelēšanas nozarēm, jo kuģiem ir daudz vairāk detaļas, piemēram, tornīši, lielgabali, glābšanas laivas, dažādu izmēru lodziņi, takelāža, masti, lielākas un mazākas buras. Tāpat aizraujoša un detalizēta ir arī jūras aviācija – helikopteri, kuģu aviācija, kā arī tās saucamās lidojošas laivas. Interesanti, ka līdzās mēroga modeļiem, izstādē varēs redzēt arī zemūdenes, pirātu, jūrnieku figūriņas un daudz ko citu.

Kā rāda pieredze, mēroga modeļi ir interesanti visām paaudzēm. Tā ir māksla, un līdzīgi gleznai, katru modeli dažkārt ir vēlēšanās aplūkot pat vairākas minūtes, ievērojot smalkākās detaļas un rūpīgi veikto apgleznošanu. Katram modelim ir savs unikāls stāsts, domas un dizains.

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Kur un kad?

  • Latvijas Kara muzejs (Smilšu iela 20, Rīga)
  • Izstādes darba laiki: 17. – 18. augusts no plkst. 10:00 līdz 17:00; 19. augusts no plkst. 10:00 līdz 14:30
  • Ieeja Latvijas Kara muzejā un izstādē ir bezmaksas!