Kokteilis
Apbrīno

Kāpēc princim Harijam novēlēts vairāk naudas mantojumā, bet brālim Viljamam mazāk?0


Princis Harijs un princis Viljams.
Princis Harijs un princis Viljams.
Foto: AP (leta)

14 miljoni mārciņu (aptuveni 15 miljoni eiro) – tieši šādu summu saņems prinči no Karalienes – mātes, savas vecvecmāmiņas un karalienes Elizabetes II mātes. Taču, kā izrādās, princim Harijam ticis ievērojami vairāk naudas par brāli. Kāpēc?

Par laimi, neviens no prinčiem par naudas trūkumu sūdzēties nevar. Pēc viņu mātes, princeses Diānas nāves, viņiem mantojumā tika katram 10 miljoni mārciņu (aptuveni 11 miljoni eiro). Bet viņu vecvecmāmiņa rīkojās gudrāk. Kad viņas mazmazdēli bija vēl pavisam mazi, viņa noguldīja divas trešdaļas no savas mantas fondā, lai vēlāk, kad puikas pieaugs, šos līdzekļus varētu tērēt saprātīgi. Princim Harijam viņa atdeva lielāko daļu savu ietaupījumu, bet vecākajam brālim Viljamam tika mazāk. Taču tam nav nekāda sakara ar mīļāko mazbērnu vai karalienes privātajiem uzskatiem. Tas tāpēc, ka tad, kad princis Viljams kļūs par Anglijas karali, viņš saņems arī savu mantojumu kā hercogs, ko finansē valsts, privātie investori un daļa sabiedrības. Savukārt jaunākajam brālim Harijam nāksies iztikt ar to, ko novēlējusi vecvecmāmiņa.

Karaliskā ģimene (no kreisās): karaliene Elizabete II, prinča Harija sieva Megana Mārkla, princis Harijs, princis Viljams un viņa sieva Keita Midltone.
Foto: AP (LETA)

Taču diez vai brāļi par to ir norūpējušies. Jebkurā gadījumā viņu abu mantojuma apmērs ir tāds, ka viņiem nevajadzētu satraukties par finansiālo līdzekļu trūkumu.

Brāļi – princis Viljams un princis Harijs.
Foto: AFP (LETA)

Daļa Karalienes – mātes mākslas darbu un kolekciju tika nodota mantojumā viņas meitai – karalienei Elizabetei II, šo mākslas darbu vērtība ir aptuveni 80 miljoni eiro, to starpā ir arī tādu autoru kā Kloda Monē un Karla Faberžē mākslas darbi. Daļa no šīs kolekcijas atrodas Bekingemas pilī.

LA.lv