Kokteilis
Dzīvo

Kāpēc nedrīkst uzkopt māju pēc saulrieta un citi seni, bet patiesi ticējumi0

Foto: Pexels

Mūsu senči zināja, kuros diennakts laikos ir nepieciešamā enerģētika, lai darītu dažādus darbus un tie nestu pozitīvus darba augļus. Bet kurās stundās no šiem darbiem vajadzēja izvairīties, lai nepiesauktu nelaimi.

Ticiet vai ne, bet mūsu omītes zināja zelta likumu – uzkopt māju, mazgāt grīdas vai kārtot istabas pēc saulrieta ir aizliegts, jo tas var piesaukt nelaimes mājoklī un strīdus ģimenē.

Kāpēc pēc saulrieta nedrīkst uzkopt māju:

Foto: Unsplash

1. Viens no galvenajiem ticējumiem ir tāds, ka mājokli nedrīkst mazgāt vakarā vai vēlās nakts stundās. Tas nozīmē, ka saimniece no mājas “izmazgās” laimi un labklājību. Mūsu vecmāmiņas nekad nemazgāja grīdu pēc tam, kad saule ir norietējusi, jo nakts laikā nelabie spēki varēja iekļūt mājā un kaitēt ģimenei. Pēc šādām nakts uzkopšanām ģimenē varēja sākties strīdi un nesaskaņas, ģimenes locekļi varēja sākt slimot.

2. Vēl kāds ticējums vēstī, kad mazgāt grīdas naktī nozīmē palikt bez naudas. Nakts laikā finanšu plūsmas ir viegli “izmazgāt”, bet iegūt tās atpakaļ – visai grūti.

3. Kārtot māju naktī, pēc tam, kad aizgājuši ciemiņi, ir nepieņemami. Māja būs tīra, bet, lūk, tuvi draugi ilgu laiku aizmirsīs ceļu uz šo māju.

4. Mazgāt grīdas vakarā, kad kāds tuvinieks ir devies tālā ceļā arī nevajadzētu. Tādā veidā viņam var kaitēt, viņš var ceļā nokļūt nepatīkamā situācijā.

Tautas ticējumi par uzkopšanu:

Foto: Pexels

1.  Mūsu senči ticēja, ka pateicoties uzkopšanai mājā var aicināt laimi un labklājību un tas var aizsargāt namu no nelabajiem spēkiem.

2. Slaucīt grīdu drīkst tikai no mājas tālākās istabas uz sliekšņa pusi, lai izmēztu ārā visas negatīvās emocijas. Taču netīrumus nedrīkst slaucīt pāri slieksnim, lai neizslaucītu arī naudas enerģiju.

3. Vēlās vakara stundās nedrīkst nest ārā atkritumus, lai nebūtu nepatikšanas un nepazustu naudas enerģija.

4. Mājas uzkopšanā nav ieteicams aicināt svešus cilvēkus, to darot, viņi var “paņemt” jūsu laimi un veiksmi sev.

5. Ja uz galda paliek maizes drupačas, tās nekādā gadījumā nedrīkst slaucīt pāri galda malai vai zemē. Tās uzmanīgi jāsalasa plaukstā, jānoglabā kādā traukā un jāizber putnu barībai. Pretējā gadījumā jūs izaicināsiet nabadzību. Savukārt, ja ar drupačām barosiet putnus, tādā veidā varat piesaukt mājoklim naudas veiksmi.

6. Vislabāk putekļus slaucīt, mazgāt logus un pievērsties uzkopšanai ir dilstoša mēness laikā. Tad putekļi un netīrumi krāsies mazāk un tīrība saglabāsies ilgāk.

7. Savukārt augoša mēness laikā vajadzētu pievērsties tām lietām, kas palīdz piesaistīt bagātību un labklājību. Šajā laikā var laistīt, pārstādīt puķes, gatavot maltītes.

Uzkopšana pa nedēļas dienām:

Foto: Pexels

Pirmdienās nodarboties ar uzkopšanas darbiem nevajadzētu. Ja nu tomēr nekādi – var noslaucīt putekļus un izsūkt grīdu.

Otrdienas ir veiksmīgas tādiem darbiem kā gludināšanas un veļas mazgāšana.

Trešdienās var veikt ģenerāltīrīšanu – izmest vecas lietas, tikt vaļā no dažādām nevajadzīgām lietām, kas aizņem vietu. Uzkopšana šajā dienā palīdzēs piesaukt veiksmi un aizsargās no negatīvās enerģijas.

Ceturtdienās var kārtot mantas. Tiem, kas nokļuvuši nepatīkamā situācijā, ceturtdien vajadzētu mazgāt grīdas, logus un durvis.

Piektdienās uzkopšanas darbi palīdzēs sievietēm iegūt mātišķo laimi, it īpaši tām sievietēm, kas cenšas tikt pie bērniņa. Šādā gadījumā jāatceras, ka visvairāk uzmanības jāpievērš kārtošanai guļamistabā.

Sestdienās ar uzkopšanas palīdzību ģimenē var piesaistīt finansiālo labklājību, bet tādā gadījumā darbos ir jāiesaista visi ģimenes locekļi.

Saistītie raksti

Svētdienās nedrīkst nodarboties ar uzkopšanu un citiem darbiem, kas saistīti ar mājokli. Šajā dienā ir jāatpūšas.

Atcerieties!

Kārtot mājokli drīkst tikai labā noskaņojumā. Var ieslēgt mīļāko mūziku, iedegt aromātiskās sveces, lai uzkopšana saistītos ar patīkamām emocijām. Šāda attieksme palīdzēs mājās saglabāt komforta enerģētiku.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: no kādām dzīves pārmaiņām tu visvairāk baidies?
20 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: Megana Mārkla atvaļinājuma laikā Kanādā strādājusi par brīvprātīgo virtuvē bezpajumtnieku patversmē
20 stundas
LE
LETA
Kokteilis
Pēc ilgstošas slimības mirusi “Roxette” soliste Marī Frēdrihsone
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
LM pieprasījusi Talsu pašvaldībai informāciju par divu personu nāvi pansionātā “Lauciene”
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Lemberga ēras beigas: kāpēc tieši šobrīd? 4
5 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Lembergs nokautā
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Kāds laiks gaidāms pirms Ziemassvētkiem? Jaunākā sinoptiķu prognoze
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
VARAM vērtēs, vai ASV noteiktās sankcijas var ietekmēt Ventspils pilsētas domes darbu
55 minūtes