Kokteilis
Stilo

Kāpēc mūsdienās vairs nevar iztikt bez kosmētikas, dzīvojot lielpilsētā?0

Foto: Pixabay

Grūti iedomāties mūsdienu dzīvi bez kosmētikas. Tomēr ir cilvēki, kas nelieto kosmētiskos līdzekļus, un runa nav tikai par vīriešiem. Mēs pastāstīsim, kāpēc tā darīt kategoriski vairs nedrīkst.

Kosmētika nav tikai lūpukrāsas, tušas un tonālie krēmi, kā daudzi joprojām uzskata. Liela daļa kosmētisko produktu ir radīta tieši tādēļ, lai rūpētos par ādu. Pirmām kārtām, tās ir ziepes, šampūni, dažādi krēmi, skrubji, masas un toniki. Tieši rūpīgas un regulāras rūpes par ādu palīdz jūsu ādai izdzīvot (nē, jūs nepārklausījāties!) agresīvā pilsētas vidē.

Vide uzbrūk ādai!

Āda ir aizsargbarjera, kas “atstaro” to, kāda ir jūsu organisma pašsajūta. Ar katru gadu ekoloģiskā situācija visā pasaulē pasliktinās, īpaši strauji šis process norisinās lielpilsētās. Tajās cilvēks atrodas nemitīgā kontaktā ar piesārņojumu, tāpēc lielpilsētās galvenā aizsargbarjera – āda no tā cieš visvairāk.
Katrs kaitīgais faktors ietekmē ādu dažādi. Izplūdes gāzes iznīcina epidermas šūnas, dēļ kā zūd ādas elastība; putekļi aizsprosto poras un provocē melno punktu un pūtīšu rašanos, bet ultravioletie stari ādu sausina un padara to vecāku.
Sausā gaisa un ķīmisko atkritumu dēļ tiek izjaukts ādas dabiskais aizsargslānis. Bet no piesārņotās vides iedarbības ādai draud arī atūdeņošanās, iekaisumi un hiperjutība.

Ādai ļoti vajadzīga palīdzība

Un tagad iedomājieties, ka jūs savu ādu esat pametuši cīņā aci pret aci ar piesārņotu un agresīvu vidi. Tautas metodes, kas palīdzēja mūsu vecmāmiņām pirms 50 gadiem, gluži vienkārši vairs nevar tikt galā ar to kaitējuma līmeni, kādu pilsētas vide nodara ādai mūsdienās. Tāpēc lielpilsētu iedzīvotājiem ir nepieciešams izmantot mūsdienīgus kosmētiskos līdzekļus, lai pasargātu savu ādu. Pretējā gadījumā tā sāk ātrāk novecot, vai izskatīties ļoti nelāgi.
Galvenais uzdevums – rūpīgi ādu attīrīt un mitrināt, kā arī neaizmirst par aizsardzību pret sauli. Tāpat nepieciešamas profilaktiskas rūpes pret novecošanos.
Lai ādu attīrītu, lieliski derēs gēli vai pieniņš. Lai to mitrinātu un barotu – jāizmanto serumi vai krēmi. Lai attīrītu ādu no melnajiem punktiem, palīdzēs pīlingi un skrubji.
Aizsargāt ādu no ultravioletā starojuma palīdz ne vien speciālie saules aizsargkrēmi, bet arī dekoratīvā kosmētika, uz kuras norādīts kods SPF. Šī kosmētika ne tikai ādu pasargās no izžūšanas un ultravioletā starojuma, bet arī mitrinās un palīdzēs uzlabot tās tekstūru.

Tomēr jāatceras, ka ikvienām rūpēm par ādu jābūt individuālām un jāpiemeklē vispiemērotākie kopšanas līdzekļi. Ja jums pašiem trūkst šādas zināšanas, jādodas uz konsultāciju uz kādu kosmētisko kabinetu vai uz vizīti pie dermatologa.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
5 soļi, kā dušu pārvērst par relaksējošu SPA
14 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: bokseris Mairis Briedis, mūziķis Markus Riva un futbolists Māris Verpakovskis uzspēlē šahu
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: grupa “The Citizens LV” izdod “karstu” singlu
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

EL
Egils Līcītis
Latvijā
Pie Pārdaugavas monumenta jāizliek paskaidrojumi. Saruna ar Levita padomnieku vēstures jautājumos Jurģi Klotiņu 1
Intervija 7 stundas
LE
LETA
Sports
Žanis Peiners karjeru turpinās Belgradā
3 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Kā kaut ko tādu var dabūt gatavu? Traģisks notikums Zolitūdē 1
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
FOTO: Prezidents Levits ticies ar “airBaltic” vadītāju Gausu
8 stundas
SK
Skaties.lv
Pasaulē
Lielbritānijas pirmais kaķis Dauningstrītā gatavojas uzņemt jauno saimnieku
3 stundas