Kokteilis
Apbrīno

Kāpēc Baiba Sipeniece -Gavare agrāk nemīlēja Līgo svētkus, bet tagad tos svin ar īpašiem rituāliem0

Publicitātes foto

Kā žurnālam “Kas Jauns” atklāj TV šovu un radio “Star FM” rīta programmas vadītāja Baiba Sipeniece-Gavare, bērnībā Jaunpilī viņai licies, ka Jāņi tiek svinēti nepareizi un jau tad viņa sapratusi, ka vēlas šos svētkus svinēt pa īstam.

Prieki bērnībā beigušies līdz ar svinīgo daļu parkā, jo pēcāk jāņotāji sadzērušies un sākušies kautiņi. “Kāds reibumā mēģināja lēkt pāri ugunskuram un, protams, tajā iekrita. Pārējie pieaugušie pamazām uz saviem deķīšiem ieņēma citu agregātstāvokli. Un bērni klīda apkārt un tajā visā nejutās īsti labi, jo viņiem bija jāredz, kā pieaugušie pamazām maina savu cilvēcisko izskatu.”

Savu sapni par īstu Jāņu svinēšanu Baiba piepildījusi tikai pēc kāzām, jo viņas vīram pieder brīnišķīgs lauku īpašums, kur gadu no gada tiekas lielāki un mazāki jāņubērni. “Diena saplānota – meitenes iejauc mīklu, cep pīrāgus, māja smaržo, mazajām meitenītēm tiek ierādīta šī mīklas mīcīšanas, cepšanas māksla. Puiši brauc uz mežu pēc meijām, meitenes iet puķēs, pin vainagus, tas viss notiek dziesmu pavadībā…Tas ir tik skaisti! Un tad atnāk pats vakars, visi, kam ir, saģērbjamies tautastērpos. Apejam laukus, gaidām sauli, ir visas izdarības – pliko skrējiens, meitenes peldas rasā. Tie tiešām ir mani mīļākie svētki!”

Arī Baibai ir pašai savs tautastērps, ar kuru saistās arī interesants stāsts, jo viņas mamma ir no Kurzemes, tētis no Zemgales, pati augusi Jaunpilī, dzīvo Jūrmalā un strādā Rīgā. Kā lai saprot, kuru tautastērpu izvēlēties? Tā nu, atceroties bērnību, skaisto lelli Baibu Bārtas tautastērpā, kas tolaik maksāja 11 rubļus un trīsbērnu ģimene to nevarēja atļauties, Baiba saprata, ka šis ir brīdis, lai īstenotu vēl kādu sapni. Un ari izsapņoto “Gatves deju” savā Bārtas tautastērpā Baiba jau ir nodejojusi.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: lieliskā atmosfērā aizvadīts pirmais festivāla “BILDES 2019” koncerts
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
5 vienkārši veidi, kā padarīt mājīgu jauno dzīvesvietu
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: iecienītais stilists Aleksandrs Pavlovs nosauc TOP 9 aktuālākās rudens sezonas apavu modes tendences
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Klupdami krizdami uz “Expo 2020”. Latvijas dalība izstādē Dubaijā vēl nav izgāzusies
3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Daugavpilī pie “Swedbank” bankomātiem izveidojušās rindas. Kā situāciju komentē banka? 1
3 stundas
LE
LETA/LA.LV
Ekonomika
Baumu anatomija – vai ir jēga nakšņot pie bankomāta?
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Labklājības ministre atklāj, cik milzīga ir lielākā pensija Latvijā 4
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Aizturētie tīšām izraisa ugunsgrēku Jūrmalas policijas izolatorā
4 stundas