Kokteilis
Mīli

Kāpēc atturēšanās no intīmajām attiecībām ir drauds veselībai?0

Foto: Pexels

Sekss nav vienkārši intīma tuvība, tas ietekmē un pat regulē arī dažādus organisma procesus. Tāpēc ilgstoša atturēšanās no intīmajām attiecībām dažkārt var beigties ar nepatīkamām sekām – veselības problēmām.

Kā tas apdraud vīriešu veselību:

Ilgstoša atturēšanās no seksa vīriešiem var izraisīt erekcijas traucējumus. Atturēšanās īpaši bīstama ir jauniem vīriešiem – tas viņus ietekmē ne vien fiziski, bet arī psiholoģiski un var izraisīt arī psiholoģiska rakstura problēmas un pat impotenci. Tāpat atturēšanās vai ļoti retas intīmās attiecības īpaši kaitē tiem vīriešiem, kuriem ir bijušas problēmas ar prostatu. Bez tam, intīmo attiecību trūkums spēj ierosināt arī dažādus patoloģiskus procesus, tajā skaitā – radīt problēmas ar prostatu un pat izraisīt dzimumceļu ļaundabīgu audzēju. Līdzās nosauktajiem simptomiem, var pieaugt arī nervozitāte un pat agresija, kā rezultātā vīrietim ir grūtāk nodibināt un uzturēt attiecības ar sievietēm.

Kā tas apdraud sieviešu veselību:

Sākumā seksuālo attiecību trūkums sievietēm izraisa pastiprinātu vilkmi pie pretējā dzimuma, taču pēc dažiem mēnešiem vēlēšanās var gluži vienkārši pazust. Bez tam, ja sievietei ilgstoši nav bijis seksa un pēc kāda laika tas atkal ir, tas var izraisīt nepatīkamas izjūtas un pat sāpes. Tieši tas pats attiecas uz orgasmu – ja ir bijis ilgs seksuālo attiecību pārtraukums, orgasms sākumā, visdrīzāk, būs zudis un būs vajadzīgs kāds laiks, lai tas atkal “atjaunotos”. Seksa trūkums sievietēm tāpat arī menstruāciju ciklu – mēnešreizes kļūst sāpīgākas. Turklāt kā pierādījuši zinātnieki no Skotijas, intīmo attiecību trūkums izraisa arī trauksmi, kā rezultātā sievietēm kļūst grūtāk cīnīties ar stresa situācijām. Mīlēšanās laikā organisms aktīvi izstrādā oksitocīnu un endofrīnus, kas samazina stresa līmeni un uzlabo garastāvokli.
Cieš arī imunitāte, ko pierādījuši mediķi no Amerikas. Lielākoties tie, kam intīmās attiecības bija vismaz reizi divās nedēļās, rezultātos uzrādīja par 30% augstāku imūngloblulīna koncentrāciju asinīs, kas ir atbildīgs par organisma aizsardzību pret vīrusiem.
Tāpat pieaug dzemdes kakla un olnīcu vēža risks un rodas hormonālais disbalanss.

Speciālisti piebilst, ka vērā ņemamu priekšrocību no seksuālo attiecību trūkuma līdz šim nav atklāti, tomēr ir ļoti ieteicams būt attiecībās ar vienu partneri un izvairīties no gadījuma sakariem, lai pasargātu savu veselību.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv