Ir sākusies Valmieras Mākslas dienu noslēdzošā nedēļa. Tajā aicinām uzzināt par Vecpuišu parku un tā dibinātājiem – astoņiem vecpuišiem, iekļūt krāsu mākonī, uzzināt, kādi jauni gleznojumi uz soliņiem turpmāk būs skatāmi pilsētvidē, kā arī piedzīvot Vidzemes modes svētkus.

25. un 27.aprīlī plkst.16.00 norisināsies ekskursija “Vecpuišu parka pārvērtības laikā”. Kā parks ieguva neparasto nosaukumu, kuru ievērojamu valmieriešu sabiedriskā darbošanās saistīta ar parku, kāpēc šo vietu var dēvēt par Valmieras patriotisma šūpuli, kādi notikumi tur piedzīvoti – to visu ekskursijas laikā pastāstīs gide Lolita Dreimane.

Ekskursijas sākums pie Valmieras Tūrisma informācijas centra plkst.16.00. Dalības maksa 3.00-5.00 EUR (biļetes iespējams iegādāties koncertzālē “Valmiera”, rezervācija pa tālruni 27774427).

Savukārt no 23. līdz 27.aprīlim koncertzālē “Valmiera” skatāma izstāde “Vecpuišu parkam 104” – par parka un paviljona pārvērtībām no dibināšanas laika līdz mūsdienām.

Trešdien, 25.aprīlī, plkst.17.00 ikviens, kurš vēlas izbaudīt būšanu krāsu mākonī vai redzēt, kā tas izskatās, gaidīts Valmieras skeitparkā. Tur norisināsies Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” Holi krāsu aktivitāte “Iekrāso sarkan-balt-sarkano”. Aicinām ierasties melnā T-kreklā un būt gataviem bezrūpīgiem mirkļiem, metot gaisā krāsu pulveri un ļaujoties iekrāsoties sarkanbaltsarkanā.

Gaujmalā virs ziedu uzraksta “Valmiera” 28.aprīlī plkst.13.00 atklāsim, kādus gleznojumus uz soliņu dēļiem izveidojuši mākslinieki Vija Zariņa, Kaspars Zariņš, Aivars Vilipsons un Aleksejs Naumovs. Klātesošos ar muzikālu priekšnesumu priecēs Valmieras Mūzikas skolas audzēkņi. “Mākslas soliņi” Valmieras ainavu papildinās jau trešo gadu.

Valmieras Mākslas dienu izskaņā jau tradicionāli norisināsies lielākais modes pasākums ārpus Rīgas – “Vidzeme Fashion show” (VFS). Valmieras biznesa inkubatora ēkā (Purva iela 12A) 28.aprīlī plkst.19.00 tiks izrādītas jaunākās un aktuālākās latviešu dizaineru apģērbu kolekcijas. Būs skatāmi vairāk nekā desmit modes zīmoli un dizaineru darbi: Agnese Eiduka, In The Pit, Laima Jurča, Wild Spirit un Reinis Ratnieks. Debiju uz VFS skatuves piedzīvos Anna Elizabete Kasparsone, Dinari Couture, Elīna Grīnberga un Sanita Kapeika, Rock and Mouse. Īpašais viesis – Karīna Pētersone ar projektu “Aleksandra pasakas”. Šova noslēgumā dizaineres Zanes Zaharovas un “Brillante” komandas pārsteigums. Biļešu cena: 18 EUR, 15 EUR, 12 EUR. Tās pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs.