Vēl nepabeigto filmas “Tevis te nebija” versiju Linna Remzija pērn izrādīja Kannu kinofestivāla konkursa programmā, kur tā kandidēja uz “Zelta palmas zaru” un saņēma divas balvas – par scenāriju un labāko aktieri. Bijušā karavīra lomā iejuties Vākins Fēnikss.

Pēc pirmizrādēs Kannu kinofestivālā skatītāji ne tikai piecēlās kājās, bet nepaguruši aplaudēja. Aplausi turpinājās septiņas minūtes, rakstot kārtējo sasniegumu ailīti šī festivāla vēsturē, un autori izbaudīja triumfu. Linnas Remzijas filma atkal bija kļuvusi par karstu diskusiju iemeslu, bet Vākins Fīnikss, iejuties dēmonu mocītā Džo ādā, bija nospēlējis vienu no savas karjeras pārliecinošākajām lomām, un to apliecina ne tikai Kannās gūtā balva kā labākajam aktierim.

Džo ir no tiem dzīves pabērniem, kura miesa un dvēsele ir vienās rētās un smeldz. Viņš ir zaudējis bailes, vairs nezina robežu starp realitāti, atmiņām un neizprotamiem dažādu notikumu zibšņiem, viņš spēj būt īpaši nežēlīgs un vēlas aizstāvēt visvājākos, tāpēc par ļoti taisnīgu samaksu uzņēmies tādu kā mesijas lomu. Džo jaunākais darbiņš ir ievērojama politiķa nepilngadīgās meitas atrašana, un kā Ninas vienīgā cerība viņš sāk savu krusta gājienu, asiņu, atmiņu un dažādu vīziju piepildītu. Par muzikālo fonu parūpējoties Džonijam Grīnvudam no “Radiohead”, Linnas Remzijas kinematogrāfiskais sniegums pārspēj pat pārdrošas cerības, un Skotijā dzimušās, Kannu iemīļotās un godalgotās autores centieni rast arvien jaunus izteiksmes līdzekļus savirknējušies daudzslāņainā materiālā, kas nepieļauj paviršību, vienaldzību un aizspriedumus.

“Tevis te nebija”/”You Were Never Really Here”

  • ASV, Lielbritānija, Francija, 2017.
  • Režisore: Linna Remzija
  • Lomās: Vākins Fēnikss, Jekaterina Samsonova, Alesandro Nivola
  • “Kino Citadele”

Filmas treileris: