Dzīves lielās izvēles jāizdara pašam!

Kas var būt labāks kā mācīšanās no cilvēkiem, kas jau ir pieredzējuši to, kam ejam cauri? Mācīšanās no citu kļūdām ir daudz nesāpīgāka nekā no savējām.

Piedāvājam apkopojumu no sociālā tīkla “Reddit” par lietām, kuru darīšanu vai nedarīšanu nožēlo četrdesmitgadnieki, kad viņi bija desmit gadus jaunāki. Neatkarīgi no tā vai jūs sāksiet aizraujošu ceļojumu pa trīsdesmitgadnieku pasauli vai arī jūs tuvojaties šā posma beigām, mācieties no tiem, kuri jau to ir piedzīvojoši.

Sociālo spiedienu par to, ko jums vajadzētu būt sasniegušiem, trīsdesmitgadnieki jūt vairāk nekā citi, taču neļaujiet tam jūs apturēt. Jūs varētu regulāri raizēties par to,ka jums vajadzētu jau piederēt mājai, ka jums vajadzētu būt bērniem, jums vajadzētu būt precētai(-am), vai arī jums vajadzētu būt labai karjerai.

Atmetiet šīs gaidas un dzīvojiet dzīvi ar tādu dzīvesstilu, kas dara jūs laimīgus. Nejūtaties kā neveiksminieki tikai tādēļ, ka jūsu dzīvē ir kādas nobīdes no normas – jums ir viena dzīve, ko dzīvot un dariet to pa savam.

Veltiet laiku vecākiem!

Viena no lietām, ko daudzi cilvēki nožēlo, kad viņi bijuši trīsdesmitgadnieki, ir kopā ar vecākiem nepavadītais laiks, jo tad viņi vēl ir pietiekoši jauni, lai iesaistītos interesantās aktivitātēs.

Vienkārši prieki, piemēram, pastaigas, ceļošana vai pat vienkārša saruna, var kļūt nepieejamāki, kad jūsu vecākiem būs lielāks vecums.

Nelieciet (vienmēr) darbu pirmajā vietā!

Esot trīsdesmitgadnieka vecumposmā, paturiet prātā: ja vienmēr liksiet darbu pirmajā vietā, jūs to vēlāk nožēlosiet. Pavadiet laiku ar cilvēkiem, kurus jūs mīlat, jo tie ir vērtīgi mirkļi, kurus jūs nevarat nopirkt par naudu vai kāpjot pa karjeras kāpnēm.

Tiecieties tikai ar patīkamiem cilvēkiem!

Jūs domājāt, ka negatīvi cilvēki būs pazuduši no jūsu dzīves, kad būsiet trīsdesmitgadnieks. Nē, daži vēl ir ap jums, tādēļ netērējiet laiku viņiem. Uzmanieties no cilvēkiem, kas neliek jums justies labi “savā ādā” un izvērtējiet attiecības ar viņiem. Sargieties no laika pavadīšanas, domājot negatīvas domas un par jautājumiem, kurus nevarat kontrolēt. Vienkārši ļaujiet tam visiem iet prom.

Aizmirstiet frāzi “esmu par vecu!”

“Esmu tam par vecu,” tā varbūt ir viena no biežākajām frāzēm, ko lietojat trīsdesmitgadnieka vecumā. Bet jūs neesat! Tam piekritīs arī piecdesmitgadnieki un sešdesmitgadnieki. Pasaule bija kā austere, kad bijāt divdesmitgadnieks, un tā tāda joprojām ir. Izmantojiet iespējas, dzīvojiet, un izbaudiet dzīvi, to, cik jauni jūs esat un nekad nepazaudējiet to “bērnu”, kas mīt jūsos.

Lieciet sevi pirmajā vietā

Varbūt jūs liekat savā dzīvē pirmajā vietā citus, bet ne sevi. Atmetiet šo paradumu! Apzinieties, ka, liekot sevi pirmajā vietā, viss pārējais nostāsies savās vietās. Liekot savas vajadzības priekšplānā, vispirms kļūsiet par laimīgu ceļotāju un iegūsiet labākas attiecības – un tā ir divpusēja uzvara. Gan zīle rokā, gan mednis kokā būs iegūts! Kad rūpējaties vairāk par sevi, trīsdesmitgadnieka periodā būs mazāk, par ko nožēlot. Jūsu dzīves partneris (-e) uzgrieza muguru? Iespējams, jūs to nenožēlotu tik ļoti, ja būtu pievērsies savām vajadzībām, kā arī tiektos pēc saviem sapņiem.

Rūpējieties par savu ķermeni!

Tas ir neliels paradokss – jūs sakāt, ka esat par vecu kaut kam, bet joprojām turpināt nepareizus ieradumus, kas jums piemita, kad bijāt jaunāka(-s). Starp šādiem grēkiem ir, piemēram, neveselīga ātro uzkodu ēšana un ķermeņa fiziska nenodarbināšana. Šos paradumus ir grūtāk atmest, bet rūpējieties pareizi par savu ķermeni jau agrāk vai arī tas “noķers” jūs, pirms par to uzzināsiet.

Izmantojiet iespējas!

Varbūt jūs esat pārāk uzmanīgi šajā vecumā un, iespējams, iepriekšminētie “kam vajadzētu būt” ir tie, kas jūs attur. Tomēr riskējiet un dzīvojiet ar pilnu krūti!

Krājiet, investējiet, domājiet par nākotni!

Tā ir liela, jo liela nožēla, kuru sev līdzi nes daudzi trīsdesmitgadnieki. Ja sākat iekrāt ātrāk, gūsiet vairāk labumu, kad dosieties pensijā. Un, ja jūs nepārstāsiet uzkrāt un investēt savā trīsdesmitgadnieka laikaposmā, jums būs lielākas iespējas doties pensijā tajā vecumā, kurā vēlaties to darīt.

Ļaujieties ceļošanas priekam

Pasaule ir pie jūsu kājām, ļaujieties ceļošanas piedzīvojumam. Neatlieciet to visu laiku – kad kļūsiet vecāki, būs grūtāk atrast laiku ceļošanai.

Pārāk daudz rūpju par to, ko domā citi

Izskatās, ka pie šīs lietas esam vainīgi jebkurā vecumā. Netērējiet vairāk laikam šim nederīgajam paradumam savos trīsdesmitgadnieka gados. Pārtrauciet investēt laiku un enerģiju, domājot par to, ko domā cilvēki, kam ir vienalga, ko domājiet jūs. Tie, kam esat svarīga (-s) pieņems jūs tādu kāda (-s) esat.

Avots: popsugar.com