Kokteilis
Baudi

Kaislības un mistika krievu teātra klasikas pērlē “Meistars un Margarita”0

Publicitātes foto.

Šoziem Latvijā pirmo reizi ar viesizrādēm viesosies viens no neparastākajiem Maskavas teātriem – “Teātris Dienvidrietumos”. Latvijas skatītājus gaida tikšanās ar vienu no labākajām šī teātra vizītkartēm – ar krievu rakstnieka Mihaila Bulgakova pazīstamākā darba “Meistars un Margarita” iestudējumu. Šis darbs tiek uzskatīts par vienu no izcilākajiem 20.gadsimta romāniem.

Šajā iestudējumā noslēpumainā Bulgakova pasaule un romāna atmosfēra atainota neierastā veidā. Sinerģija, ko veido talantīga aktierspēle, muzikāli un gaismas efekti, kā arī konceptuāla scenogrāfija dāvā skatītājiem iespēju ne tikai būt teātrī, bet arī piedalīties “izrādē – sapnī”.

Romānā ir gan reliģiski un mistiski, gan satīriski un ekscentriski motīvi, turklāt šie slāņi ir cieši savijušies. Romāna darbība notiek Maskavā 1929.gada Ciešanu nedēļā – laikā pirms Lieldienām. Maskavā ierodas Volands, dēvēts par pašu nelabo, lai sarīkotu ikgadējo Pavasara balli un satiktos ar Meistaru jeb vēsturnieku, kurš sarakstījis romānu par divas tūkstošgades seniem notikumiem. Tie kļūst vēl par vienu sižetisku līniju, tāpat kā Meistara un daiļās Margaritas mīlas stāsts.

Mistiskas noskaņa iestudējumā ir tik spēcīga, ka skatītāju zāle burtiski iegrimst transā. Bet gaisā, šķiet, sastingst jautājums – vai pats cilvēks vada savu dzīvi, vai arī ir kāds cits spēks, kas spēj to pārtraukt?

  • Kad un kur?Izrādes gaidāmas 2.februārī plkst. 18.30 VEF kultūras pilī, Rīgā un 3.februārī plkst. 18:00 Daugavpils teātrī.
  • Biļetes bilesuserviss.lv kasēs.
LA.lv