Kokteilis
Mīli

Kādu labumu sniedz regulāra mīlēšanās? Ārstē pat slimības!0

Foto:Pixabay

Sekss ir pilnīgi normāla parādība, kas sniedz ne tikai baudu, bet arī patiesu labumu organismam. Zinātnieki no Karaliskās universitātes Belfāstā veica pētījumus, kuros viņi saskatīja veselības saistību ar regulāru seksu. Palūkosimies, kādu labumu dod un ko var izārstēt sekss, ja ar to nodarbojas vismaz pāris reižu nedēļā.

1.Uzlabojas oža.

Pēc nodarbošanās ar seksu cilvēka organismā pieaug hormona prolaktīna daudzums, kas liek smadzenēm veidot neironus ožas centrā.

2.Samazinās sirds slimību risks.

Zinātnieki noskaidrojuši, ka vīriešiem, kuri nodarbojas ar seksu vismaz trīs reizes nedēļā, divas reizes samazinās infarktu un insultu risks.

3.Samazinās svars un uzlabojas pašsajūta.

Sekss – tas ir fizisks vingrinājums, kas sadedzina aptuveni 200 kcal. Turklāt seksa laikā darbojas praktiski visas ķermeņa daļas, kas aizstāj trenežieru zāli. Vienlaikus tu vari samazināt svaru un uztrenēt sēžamvietu, rokas un krūtis. Nodarbošanās ar seksu palielina testosterona līmeni, kas nostiprina kaulus un muskuļus.

4. Samazinās depresija.

Regulāra nodarbošanās ar seksu izraisa depresijas samazināšanos. Tas skaidrojams ar to, ka intīmā akta laikā izdalās hormons prostaglandīns, kas novērš nomāktību.

5. Sekss kā atsāpinošs līdzeklis.

Nevienam nav noslēpums, ka orgasma laikā cilvēks gūst baudu. Šajā periodā hormoni oksitocīns un endorfīns sasniedz nebijušus augstumus. Tieši šie hormoni nomāc sāpes, tāpēc, ja tev kaut kas ir sācis sāpēt, nevajag vērsties medikamentiem, pietiek pasaukt talkā mīļoto.

6. Samazinās saaukstēšanās slimību skaits.

Pierādīts, ka cilvēkiem, kas nodarbojas ar seksu ne retāk kā divas reizes nedēļā, imūglobulīna daudzums ir par 30% augstāks, nekā cilvēkiem, kas ar intīmo dzīvo nodarbojas reti. Imūnglobulīni nostiprina imunitāti, tādējādi pasargājot organismu no saaukstēšanās.

7. Uzlabojas urīnpūšļa stāvoklis.

Seksa laikā tavs organisms veic savdabīgus vingrojumus, kas labvēlīgi ietekmē urīnpūšļa stāvokli.

8. Uzlabojas zobu stāvoklis.

Tas var šķist muļķīgi, taču higiēna prasa tīrīt zobus pirms un pēc seksa, tādējādi uzlabojot un saglabājot zobu veselību.

9. Uzlabojas ādas un sejas veselība.

Visi zini, ka pubertātes laikā jauniešiem un jaunietēm notiek hormonālā pārkārtošanās. Ar laiku pumpas un citas ādas problēmas izzūd, jo jaunieši sāk nodarboties ar seksu. Ja tev kādu iemeslu dēļ ilgi nav bijis seksa, kosmetologi un seksologi iesaka pameklēt partneri.

10. Vesels priekšdziedzeris.

Ja vīrietis, redzot skaistu un seksuālu sievieti, nevar stāties ar viņu intīmā kontaktā, viņš paliek neapmierināts. Ja šāds stāvoklis rodas reizi pa reizei, var rasties priekšdziedzera iekaisums, kā arī ilgstoši erekcijas traucējumi. Lai tā nenotiktu, sava seksuālā vēlme ir regulāri jāapmierina.

11. Vesela psihe.

Nereti vecpuiši un vecmeitas uzvedas ne pārāk adekvāti. Seksa trūkums var vienkārši novest pie psihiskiem traucējumiem, jo mūsu organisms ir paredzēts aktīvai seksuālai dzīvei. Bez seksa mūsu ķermenis nesaņem vajadzīgo hormonus un vielas, kas izraisa endokrīno atteici. Ja negribi kļūt par psihiski nelīdzsvarotu vīrieti vai sievieti, iespējami biežāk nodarbojies ar seksu.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv