Kokteilis
Stilo

Kādu ķermeņa svara indeksu sievietei visvairāk novērtē vīrieši. Pētījums veikts desmit valstīs!1

Foto – Shutterstock

Zinātnieki, kuri vēlējās noskaidrot, kāda svara sievietes vīriešiem patīk vislabāk, balstoties nevis modē, bet cilvēcīgajā dabā, veikuši virkni interesantu eksperimentu.

Desmit institūti pasaulē Aberdīnas universitātes zinātnieka Dozona Spaikmenavadībā pētīja, kāds ķermeņa svars padara sievieti pievilcīgāku vīrieša acīs.

Sākumā tika radīts matemātisks modelis, kurā ņēma vērā sakarības starp sievietes svaru un dažādām saslimšanām, kā arī iespējamību ieņemt bērnu. Zinātnieki par atskaites punktu sievietes pievilcībai izvēlējās evolūcijas diktēto. Tika pieņemts, ka sievietēm ar ķermeņa masas indeksu* 24 līdz 24,8 būtu jābūt vispievilcīgākajām.

Tomēr praktiskie pētījumi to neapstiprināja. Pētījumā piedalījās 1300 abu dzimumu cilvēki no desmit pasaules valstīm. Viņiem rādīja 21 kartīti ar dažādas komplektācijas sievietes siluetiem.

Interesanti, ka gan vīrieši, gan sievietes no visas pasaules par pievilcīgiem uzskatīja vienus un tos pašus siluetus. Rezultāti rāda, ka optimālais ķermeņa masas indekss, kas padara sievieti pievilcīgāku citu acīs, ir 19. “Zelta vidusceļš” izrādījās ķermeņa masas indekss no 17 līdz 20.

Saistītie raksti

Pētnieki izskaidroja šos rezultātus ar to, ka šāds ķermeņa masas indekss mēdz būt jaunām sievietēm tajā vecumā, kad viņas ir visgatavākās nākamās paaudzes radīšanai un ir vismazāk risku saslimt ar sirdsslimībām. Un, protams, šādu viedokli daudziem ietekmē vispārējais mūsdienu uzskats par to, kas ir skaista sieviete, ko uzspiež plašsaziņas līdzekļi.

* Kā aprēķina ķermeņa masas indeksu. ĶMI= kg/ m² Piemēram, ja jūsu svars ir 49 kg un auguma garums 1,57, tad jūs ĶMI=49/1,57*1,57 = aptuveni 19.

 

Avots: sunny7.ua

LA.lv