Kokteilis
Apbrīno

Kādi uzņēmumi pieder Latvijas slavenībām un kādu peļņu tie nes?0

Foto – LETA

Interesantu pētījumu veicis žurnāls “Kas Jauns”, noskaidrojot kā Latvijas šovbiznesa zvaigznēm veicas biznesā.

Aktrisei Vitai Vārpiņai 100 % pieder SIA “Lignum serviss”, kas nodarbojas ar nekustamā īpašuma izīrēšanu un automašīnu iznomāšanu. Pērn arī šis SIA strādāja ar zaudējumiem, kuru apmērs sasniedza 7479 eiro.

Foto – Leta

Krietni mazāku nekā pirms dažiem gadiem, bet tomēr peļņu 597 eiro apmērā nesis Dailes teātra aktierim Ivaram Auziņam piederošais SIA “Transhemp”, kā darbības veidi ir eļļu un tauku ražošana un šķiedraugu audzēšana.

Foto – ekrānuzņēmums/Facebook.com

Viens no šarmantākajiem Dailes teātra aktieriem Juris Žagars jau daudzus gadus saimnieko atpūtas kompleksā “Žagarkalns” Cēsīs un SIA “Cīruļkalns – atpūtas bāze”. Pērn SIA “Žagarkalns” strādājusi ar 26 352 eiro zaudējumiem. Arī atpūtas bāzes zaudējumi pērn bijuši 39 780 eiro un abiem uzņēmumiem ir arī nodokļu parādi.

Foto: Leta

Arhitekta Mārtiņa Pīlēna rūpals jau kādu laiku ir šampānieša bārs “Modernists”. 2013. gadā dibinātā SIA “Modernists” darbības veidi ir arhitektūras pakalpojumi un alkoholisko un citu dzērienu mazumtirdzniecība specializētajos veikalos. Uzņēmums strādā ar zaudējumiem, tam ir nodokļu parāds VID un 42 000 eiro liela komercķīla, kuras ņēmējs ir AS “Luminor Bank”.

Arhitekts Mārtiņš Pīlēns.
Ekrānuzņēmums/Facebook.com

Divatā ar brāli režisoru Igoru Lingu SIA “Mūzikas video”un SIA “Mūzikas video kanāls” saimnieko grupas “Linga” līderis Gvido Linga. Tiesa, abi uzņēmumi strādā ar zaudējumiem un tiem ir arī nodokļu parāds.

Ekrānuzņēmums/Facebook.com

Savukārt grupas “Jumprava” mūziķis Aigars Grāvers sastrādājas ar sievu režisori Aiju Strazdiņu. Grāveram pieder SIA “Jump Sound”, kas pērn strādāja ar 1971 eiro zaudējumiem, bet kopā ar sievu darbojoties skaņu ierakstu producēšanas kompānijā SIA “Jump Studio”, abi guvuši peļņu 6331 eiro apmērā.

Foto – ekrānuzņēmums/Facebook.com

Vislabāk biznesā ir veicies grupai “Prāta vētra”. Puišiem līdzīgās daļās pieder SIA “Prāta vētras skaņu ierakstu kompānija”, kuras valdes priekšsēdētāja ir grupas ilggadējā menedžere Aija Auškāpa. 2016. gadā viņu peļņa – 260 965 eiro. Kopā ar puišiem Auškāpa saimnieko arī SIA “Mītavas alus”, kura peļņa pērn bija 87 510 eiro.

Aija Auškāpa. Foto – Karīna Miezāja
Foto; LETA
LA.lv