Šogad festivāls “Rīgas ritmi 2018” sāksies ar ieskaņas koncertu 7. jūnijā Kongresu namā, kurā uzstāsies “Grammy” balvas laureāts Ričards Bona un Latvijas Radio bigbends koncertā “Āfrikas stāsti”, kas ir programmas pirmatskaņojums Latvijā. Ikgadējais festivāls notiks no 27. līdz 30. jūnijam un piedāvās divdesmit koncertus septiņās norises vietās. Desmit no koncertiem ir bezmaksas.

Nav šaubu, ka festivāla ieskaņas koncerts būs ļoti jaudīgs un iedvesmojošs muzikālais notikums. Festivālu ieskandinās basģitārists, dziedonis, fenomenālais mūziķis Ričards Bona. Kopā ar viņu muzicēs Latvijas Radio bigbends, kas spēj izveidot visaizraujošākās koncertprogrammas un nupat atgriezies no tūres ASV. Tā būs pirmreizēja satikšanās. Saspēlējoties ar Ričardu Bonu un īpašo koncerta viesi – brazīļu perkusionistu Fransuā Aršanžo –, bigbends paļausies uz slavenā Vinsa Mendozas aranžējumu meistarību. Koncerta atslēgas vārds ir “Āfrikas stāsti”, un grūti iedomāties labāku un smalkjūtīgāku afrikāņu muzikālo stāstu vēstītāju par Ričardu Bonu. Ar trīs koncertiem – uz “Origo Summer stage” skatuves 27. jūnijā, atpūtas parkā “Egle” 28. jūnijā un 29. jūnijā džeza klubā “Trompete” uzstāsies multiinstrumentālists Gregorijs Bojds. Dānijā dzīvojošais mūziķis ar amerikāņu saknēm savā izpildījumā meistarīgi un pārsteidzoši apvieno Raw Blues/Soul vokālu ar spraigu, inovatīvu steelpan skanējumu.

Muzikālā apvienība “Hejira”, kuru mūzikā apvienojas folk, jazz un klasiskā tehnika kopā ar post rock elementiem un prog-ish virtuozitāti, kā arī ir jūtama Etiopijas, Čīles, Vācijas un Ungārijas mūzikas mantojuma ietekme, 27. jūnijā uzstāsies VEF Kultūras pilī.

Līdzās šiem mūziķiem koncertā spēlēs kontrabasists no Izraēlas Adams Bens Ezra. Viņš ir mūziķis, kura misija, šķiet, ir izvirzīt savu instrumentu pelnītajā priekšplānā. Žilbinošo virtuozitāti un elpu aizraujošo Adama Bena Ezras izpildījumu varēs novērtēt arī 28. jūnijā Kongresu namā. Šajā vakarā uzstāsies arī jaunā amerikāņu vokāliste Šenela Džonsa kopā ar Latvijas Radio bigbendu. Šanela ir “Riga Jazz Stage 2017” “Grand Prix” ieguvēja.

Savukārt 29. jūnijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē uzstāsies somu trompetists un komponists Verneri Pohjola. BBC Radio 3 par mūziķi raksta: “Verneri ir tuvu tam, lai kļūtu par savas paaudzes visaizraujošāko un oriģinālāko mūziķi.” Šajā vakarā uz skatuves kāps arī apvienība “Macats/Hasselberg/Mofjell” – taustiņinstrumentālists Rūdolfs Macats, basists Joao Haselbergs un perkusionists Oli Mofjells. Bet šajā vakarā Kongresu namā uzstāsies klavierspēles virtuozs no Kubas Alfredo Rodrigess ar savu trio. Viņš ir izcils džeza un neierobežotās improvizācijas iemiesojums, kuram piemīt pārsteidzoša virtuozitāte un iztēle. Rodrigesa aizraujošais artistiskums apvieno sevī Baha un Stravinska ietekmi ar viņa Kubas un džeza saknēm. Vēl šajā vakarā ar savu īpašo dziedājumu apburs norvēģu džeza dziedātāja un dīva Beadi Belle ar grupu. Dziedātājas balss, “salda, līdzena, maiga, un tomēr spēcīga”, viņas šarms un elegance nevienu nespēj atstāt vienaldzīgu. Bet klubā “Kaļķu vārti” šajā vakarā spēlēs “Riga Jazz Quartet” kopā ar amerikāņu vokālisti Šenelu Džonsu.

Festivāla izskaņā 30. jūnijā džeza klubā “Trompete” ar savu balsi, enerģiju un kreativitāti apburs “TASÍYA&Sammy Lukas”. Viņu mūzika ir plūstoša, gaisīga un emocionāli piesātināta, mistiska, virtuoza un drosmīgas improvizācijas pilna.