Varētu šķist, ka gultas, dīvāni, skapji, krēsli, galdi un citas mēbeles, veicot jauna mājokļa iekārtošanu, nesagādā raizes. Vai vismaz to izvēlei nevajadzētu sagādāt nekādas grūtības. Tomēr jāatzīst, ka realitātē mēbeļu veikalos paveras pavisam cita aina – pircēji ir apmulsuši no plašā piedāvājuma un nevar saprast – kuru dīvānu iegādāties, lai mazinātu šādu mulsuma brīžus, interneta veikals Xnet.lv piedāvā nelielu ievadkursu par tēmu “Dīvāni Tavā dzīvoklī – kādu labāk izvēlēties?” Ar veikala speciālistu padomiem iepazīsties raksta turpinājumā!

Visa pamatā – vajadzības apzināšanās
Lai cik pašsaprotami tas neizklausītos, bieži vien cilvēki tomēr īsti nezina, ko un kāpēc viņi grib. Pirms dodies uz mēbeļu veikalu, pajautā sev:

* Kurā telpā vēlies likt dīvānu? Vai tas būs viesistabas papildinājums vai guļamistabas mēbele?
* Kādam mērķim ir vajadzīgs dīvāns? Vai tas paredzēts tikai sēdēšanai viesistabā, viesu izguldīšanai vai kā pastāvīga gultasvieta?
* Vai vajadzīgs dīvāns vai tomēr gulta? Varbūt parocīgāk ir guļamistabā novietot kārtīgu, kvalitatīvu gultu? Vai tomēr vietas taupības nolūkos
dīvāni ir kārdinošāka izvēle?
* Tad, kad esi apzinājis atbildes uz šiem jautājumiem, Tev kļūs skaidrs, vai Tev veikalos jāmeklē gultas vai dīvāni.

Ko Tu sagaidi no mēbeles?
Dīvāni tā pat kā jebkuras citas mēbeles šodien pieejamas vairākās variācijās, kur katram modelim un katram veidam ir savas funkcijas. Pajautā sev – kādas funkcijas dīvānam ir jāpilda:

* Vai Tev vajadzēs to salocīt?
* Vai vajadzēs izmantot kā gultas veļas, spilvenu, segu vai citu lietu glabātavu?

Tāpat ir ļoti svarīgi saprast, kāda materiāla pārvalku Tu vēlies dīvānam – ādas vai auduma. Neraizējies, ja vēlies ādas pārvalku, bet vajadzīga zilā krāsa – mūsdienu iespēju rezultātā arī ādas dīvāni pieejami visdažādākajās krāsās.

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Dīvāni atbilstoši atrašanās vietai telpā
Ja kādreiz, padomju laikos, ar vārdu “dīvāni” asociējās tikai L-veida salokāmās dīvāngultas vai “raskladuškas”, ko novietoja pie sienas, tad mūsdienās “dīvāni” bieži vien primāri asociējas ar stūrī liekamu mēbeli jeb stūra dīvānu. Kādēļ šāds ievads tēmai? Tāpēc, ka nākamais, kas Tev jāsaprot pirms dīvāna iegādes, ir – kur tieši telpā Tu to plāno nolikt:

* Vai tas atradīsies pie sienas?
* Vai tā vieta būs stūrī?
* Vai tas būs istabas vidū?

Starp citu, pirms paspēj izbrīnīties par dīvāna novietošanu istabas vidū, vizualizē šādu skatu – lielā plašā istabā it kā pa vidu ir nolikts liels stūra dīvāns, norobežotajā telpā dīvāna “iekšpusē” ir žurnālu galdiņš, bet pie sienas otrpus galdiņam pufi, sēžammaisi, nelieli sēžamspilveni. Ļoti mājīgs un ērts viesu stūrītis, vai ne? Stūra dīvāni ir ļoti praktisks veids, kā vizuāli sadalīt studio tipa dzīvokli vai lielāku istabu divās daļās, nebūvējot sienas un neradot pilnīgu izolāciju.

Kādu veidu dīvāni pieejami tirgū?
Mūsdienās mēbeļu tirgus gluži kā apģērbu, pārtikas, auto un jebkuras citas jomas tirgus, ir ārkārtīgi plašs un piedāvā neskaitāmi daudzas izvēles iespējas. Mēbeļu veikalu piedāvājumā lielākoties sastopami šādi dīvāni:

* parastie, kas nav ne izstiepjami, ne salokāmi;
* stūra, kas pieejami ar divu veidu stūriem, gan vienā gabalā, gan pa daļām saliekami un nav izvelkami;
* izvelkamie stūra dīvāni, kam var būt un var nebūt integrēta veļas kaste;
* dīvāngultas, kam var būt vai nebūt veļas kaste.

Variāciju ir ļoti daudz – katram dīvānu veidam var būt vai nebūt jau minētā veļas kaste, tā pat var būt vai nebūt rokturi un roku atbalsti, kāju paliktņi, dekoratīvie spilveni, noņemams pārvalks vieglākai kopšanai. Bieži dīvāni tiek sakomplektēti ar klubkrēsliem un pufiem – izvēloties šāda veida komplektu Tu uzreiz esi parūpējies par veselu viesistabas iekārtu, un atliks vien piemeklēt dizainam atbilstošus aizkarus, paklājus un citus elementus.

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Dīvāna izmēram ir nozīme, un tas īpaši attiecas uz praktiskām lietām. Dīvāni ir pieejami visdažādākajos izmēros, tāpēc pirms noskatītā dīvāna iegādes obligāti nomēri ne tikai tam paredzēto vietu, bet arī durvju platumu un citas šauras vietas, caur kurām dīvāns būs jādabū cauri, lai novietotu jauno mēbeli tai paredzētajā vietā! Ko gan Tu iesāksi ar dīvānu, ko nevari dabūt dzīvoklī?

Kur meklēt dīvānus par izdevīgām cenām?
Laiks ir nauda, tāpēc ir svarīgi iepirkties pēc iespējas ieekonomējot laiku. Tas nozīmē – iepirkties internetā! Apmeklē interneta veikalu Xnet.lv un apskati plašo piedāvājumu, kādā pieejami dažādu veidu dīvāni, izvēlies sev tīkamāko un pavisam drīz izbaudi atpūtu jaunajā mēbelē!