Kokteilis
Stilo

Kādēļ tavas rokas noveco ātrāk un kā to novērst0

Foto: Unsplash

Vai tu esi kādreiz pamanījusi, ka sejas āda izskatās daudz jaunāka, nekā tavu roku āda? Tam ir vienkāršs izskaidrojums un mēs esam atraduši trīs galvenos iemeslus, kādēļ tavu vecumu nodod tieši rokas.

Mājas uzkopšanas darbi

Regulāra trauku un grīdu mazgāšana, iknedēļas mitrā uzkopšana – tas viss izsauc priekšlaicīgu roku ādas novecošanos. Regulāra karstā ūdens iedarbība un termiskie apdegumi izsausina epidermu un sekmē kalogēna un elastīna šķiedru bojāeju. Savukārt samazinoties šīm divām tā sauktajām skaistumam tik svarīgajām olbaltumvielām, āda kļūst sausa un plāna, tās dabīgā aizsargbarjera samazinās un uz ādas virskārtas parādās rievas.
Vēl bīstamāki ādai ir antibakteriālie mazgāšanas līdzekļi. Tie nogalina dabīgi ādas mikrofloru, sausina epidermu un ar laiku roku ādu sāk līdzināties saburzītam papīram. Glābt maigo ādu var gumijas cimdi, kas paredzēti uzkopšanas darbiem. Tie nepieļaus agresīvo tīrīšanas līdzekļu nokļūšanu uz ādas.
Starp citu, tu vari ne tikai paglābt savu roku ādu no priekšlaicīgas novecošanās, bet mājas uzkopšanu pārvērst par savdabīgu SPA rituālu. Vai tu esi kādreiz kaut ko dzirdējusi par Brazīlijas manikīru? Tā galvenā īpatnība slēpjas tajā, ka kutikulu mīkstināšana un pastiprināta ādas barošana notiek pateicoties cimdiem ar speciālu krēmu. Ja tu esi gatava ziedot savus uzkopšanas darbu cimdus skaistuma vārdā, tad pirms to uzvilkšanas, dāsni sasmērē rokas ar krēmu vai iepilini nedaudz roku losjona tieši pašos cimdos. Krēmu vari izvēlēties jebkādu, pat vislētāko.
Saskarē ar silto ūdeni ādas poras atvērsies un krēms spēs iekļūt epidermas dziļākajos slāņos. Tomēr šim paņēmienam ir arī kāds mīnuss. Visdrīzāk rokas cimdos slīdēs, kas pilnīgi noteikti nepaātrinās mājas uzkopšanas darbus.

UV staru iedarbība

Foto: Unsplash

Ja saules aizsargkrēmu lietošanu sejas ādai daudzas sievietes jau uzskata par normu, tad diemžēl šāda krēma lietošanu dekoltē zonai un rokām tikpat daudzas uzskata par lieku produkta tēriņu. Tomēr roku āda no kaitīgā UV starojuma cieš ne mazāk kā jebkura cita ķermeņa daļa. UV stari grauj ādas kalogēna šķiedras, kas sekmē epidermas bojājumus un pigmenta plankumu parādīšanos.
Tomēr mēs esam atraduši izeju no šīs situācijas: daudzas firmas mitrinošajiem krēmiem pievieno saules aizsargfiltrus, kas rokas lieliski pasargā no saule staru kaitīgās iedarbības. Savukārt cīņai ar vecuma pigmentāciju vajadzēs līdzekļus ar balinošu efektu. Vieni no iedarbīgākajiem krēmiem šajā jomā ir firmām „Clarins” un „Guinot”. Tie efektīgi cīnās ar pigmenta plankumiem un dziļi mitrina ādu.
Balinošs efekts piemīt arī citrona sulai, tādēļ, ja tev uz roku ādas nav savainojumu vai āda nav izteikti sausa, turklāt tu nebaidies no skābes, vari droši uzpilināt dažus pilienus citronu sulas uz rokām un viegli iemasēt. Pēc tam ieteicams mitrināt roku ādu ar krēmu, lai neitralizētu citrona sulas agresīvo ietekmi.

Ziema tuvojas

Viens no lielākajiem roku ādas kaitniekiem ir aukstums un asais vējš. Un, kā zināms, ziema mūsu platuma grādos ir ļoti gara. Varētu likties kā gan pasargāt maigo roku ādu no sala? Pirmkārt, jāsāk ar siltu cimdu iegādi, kas kalpos kā galvenā aizsargbarjera starp epidermu un skarbajiem laikapstākļiem. Otrkārt, nekad neizej uz ielas ar mirām rokām, jo tas veicinās roku ādas plaisāšanu. Treškārt, noteikti iegādājies maksimāli barojošu roku krēmu vai losjonu.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv