Kokteilis
Apbrīno

Kādas summas viņi ir iztērējuši: slavenības, kas aktīvi darbojas labdarībā0

Foto – Leta/Reuters

Šīs zvaigznes nav vienaldzīgas pret citu bēdām.

Rianna

Foto – Leta/AFP

Atšķirībā no daudzām zvaigznēm, skandalozā dziedātāja ne tikai ziedo naudu labdarībai, bet arī tērē pati savu laiku un spēkus, lai palīdzētu cilvēkiem. 2017. gadā viņa saņēma Hārvardas Universitātes Humanitāro prēmiju nominācijā „Gada filantrops” par darbu, kas saistīts ar Klāras un Laionela fondu. Fonds, kura līdzekļi tiek izlietoti cīņai pret vēzi, nosaukumu ieguvis, pateicoties zvaigznes vecmāmiņai un vectētiņam. Organizācija aktīvi palīdz arī nabadzīgo valstu bērniem iegūt izglītību ASV: šī darbības joma, kā uzskata Rianna, ir ļoti būtiska, jo trešo valstu iedzīvotāju izglītības pieejamību viņa ir apspriedusi arī ar ietekmīgiem pasaules politiķiem, piemēram, Emanuelu Makronu. Tāpat viņa regulāri rīko „Diamond Ball” labdarības balles.

Džordžs un Amala Klūniji

Foto – Leta/Reuters

Pēc kāzām un bērniņa piedzimšanas Džordžs Klūnijs vēl aktīvāk ir pievērsies labdarībai un arvien vairāk laika velta sava fonda „The Clooney Foundation for Jusstice” darbībai. Tā pērnā gada vasarā tapa zināms, ka aktieris iztērējis 2,5 miljonus ASV dolāru, lai atbalstītu kādu skolu Libānā, lai Sīrijas bēgļu bērni tur varētu iegūt izglītību un tādejādi būt pasargāti no ekstrēmistu propagandas ietekmes. „Mēs nevaram sev atļauties zaudēt veselu paaudzi tikai tāpēc, ka viņiem nepaveicās piedzimt īstajā laikā un īstajā vietā. Tūkstošiem jaunu sīriešu riskē nekad nekļūt par pilnvērtīgu mūsu sabiedrības daļu. Skolā iegūtā izglītība ļaus viņiem mainīt savu dzīvi,” teicis Klūnijs. Bet burtiski vēl pēc pāris mēnešiem viņš nosūtīja vienu miljonu ASV dolāru fondam „Southern Poverty Law Center” cīņai pret rasu neiecietību.

Bejonse

Foto – Leta/Reuters

Mūsu laika kulta dziedātāja prot ne tikai rakstīt populāras dziesmas, bet arī palīdzēt cilvēkiem, kuriem tas ir nepieciešams. Viņa atbalsta neskaitāmus labdarības projektus, tomēr visbūtiskākais ir Bejonse 2013. gadā izveidotais fonds „BeyGOOD”. Fonda uzdevums ir palīdzēt visas pasaule bezpajumtniekiem un meitenēm no nelabvēlīgām ģimenēm iegūt izglītību. Savas aktīvās nostājas un dāsnuma dēļ populārais portāls DoSomething.org ierindojis Bejonse pirmajā vietā starp zvaigznēm – labdariem. Atzīmēsim, ka dziedātāja mēģina sadarboties arī ar citu valstu labdarības organizācijām.

Selēna Gomesa

Foto – Leta/EPA

Dziedātāja un Instagram zvaigzne Selēna Gomesa ar labdarību sāka nodarboties tiklīdz viņai radās šāda izdevība: viņa sponsorē autoimūnās saslimšanas – sarkanās vilkēdes ārstniecības pētījumus, jo pati sirgst ar šo slimību. Bez tam meitenei ir UNICEF sūtne un regulāri dodas uz Āfriku un Tuvajiem Austrumiem, lai, meklējot sponsorus, palīdzētu vietējiem iedzīvotājiem. Par plašu žestu kļuva nesenais Selēnas Gomesa lēmums – divkāršu sava honorāra summu, ko viņa saņēma par filmēšanos Vudija Allena filmā „Lietaina diena Ņujorkā” („A Rainy Day in New York”) pārsūtīt uz trīs labdarības organizāciju – TIME’S UP, The LGBT Center un RAINN kontiem. Šādu lēmumu viņa pieņēma pēc tam, kad Vudijs Allens tika apvainots par seksuālu uzmākšanos.

Madonna

Foto – Leta/AFP

Ar savu aktīvo pilsonisko pozīciju Madonna jau sen bijusi zināma: pret popkaralienes personību var izturēties dažādi, bet tas, ko viņa dara kā labdare, izraisa cieņu. Kopš 1999. gada viņa aktīvi atbalsta dažādus fondus, dāsni piešķirot tiem naudu, bet pirms dažiem gadiem viņa aktīvi nodarbojās ar palīdzību Āfrikas valstij Malāvijai, nodibinot fondu „Malāvijas atdzimšana”. Par Madonnas naudu valstī, kur izglītības līmenis ir katastrofāli zems, tika atklātas 15 skolas. Interesanti, ka viņa neaprobežojas tikai ar naudas pārskaitīšanu: viņa periodiski apciemo valsti, lai pārliecinātos, kā skolas strādā un vai nauda nav notriekta pa tukšo.

Eltons Džons

Foto – Leta/EPA

Jāteic, ka viņš ir viens no dāsnākajiem ziedotājiem. Viņš atrodas „The Sunday Times Giving List” sastādītā slavenību saraksta augšgalā: un kā nu ne, jo mūziķis ziedojis 34,3 miljonus angļu mārciņu cīņai pret AIDS un seksuālo minoritāšu diskrimināciju – šī summa sastāda vairāk nekā 12 procentus visu Eltona Džona finanšu līdzekļu. Bet tas vēl nav viss. 2016. gadā mūziķis paziņoja, ka lielāko daļu sava mantojuma viņš novēl nevis saviem bērniem, bet labdarības organizācijām. „Protams, es vēlos, lai maniem zēniem nekā netrūktu, bet nolemt viņus dzīvei ar „sudraba karotīti mute” – nozīmē pašrocīgu sagraut viņu dzīves,” viņš teicis.

Īens Somerholders

Foto – Leta/AFP

Laimīgais jaunais tēvs nu jau astoņus gadus aktīvi nodarbojas ar labdarības projektiem. 2010. gadā viņš izveidoja fondu „Ian Somerhalder Foundation”, kas izglīto cilvēkus jautājumos par saudzīgu attieksmi pret dabu: Īens iestājas pret mežu izciršanu un cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. Starp citu, pret „mazākajiem brāļiem” viņam vispār ir īpaša attieksme: aktieris ne tikai aktīvi sadarbojas ar PETA, bet 2013. gadā savā ģimenē no ielas pieņēma grūsnu kucīti Nīcši, kuru patiesi dievina.

 

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
5 soļi, kā dušu pārvērst par relaksējošu SPA
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: bokseris Mairis Briedis, mūziķis Markus Riva un futbolists Māris Verpakovskis uzspēlē šahu
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: grupa “The Citizens LV” izdod “karstu” singlu
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

EL
Egils Līcītis
Latvijā
Pie Pārdaugavas monumenta jāizliek paskaidrojumi. Saruna ar Levita padomnieku vēstures jautājumos Jurģi Klotiņu 1
Intervija 8 stundas
LE
LETA
Sports
Žanis Peiners karjeru turpinās Belgradā
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Kā kaut ko tādu var dabūt gatavu? Traģisks notikums Zolitūdē 1
4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
FOTO: Prezidents Levits ticies ar “airBaltic” vadītāju Gausu
9 stundas
SK
Skaties.lv
Pasaulē
Lielbritānijas pirmais kaķis Dauningstrītā gatavojas uzņemt jauno saimnieku
3 stundas