[la_adsense]Virtuve jau izsenis mājoklī ieņem vienu no galvenajām lomām – vieta, kur saimniecei uzburt kulinārus meistardarbus un ģimenei kopīgi pavadīt laiku. Nereti virtuve kļūst par iemīļotāko vietu arī tad, kad mājoklī ir ciemiņi. Kādēļ tā? Tam par iemeslu ir virtuves krāsas, kas ietekmē izjūtas un pat ēstgribu.

Virtuves krāsas, kas labvēlīgi ietekmē noskaņojumu

Krāsa virtuves sienām, tāpat kā citās telpās, jāizvēlas ne tikai pēc “patīk, nepatīk” principa, bet arī krāsu psiholoģijas un asociācijām. Izvēloties nepiemērotu toni, jūs itin viegli varat panākt nevēlamu efektu, piemēram, trauksmes sajūtu, negatīvas emocijas, bēdas, nespēju nomierināties pēc saspringtas darbadienas. Lai no tā izvairītos, dodiet priekšroku saulainām un gaišām nokrāsām!

Kuru krāsu izvēlēties virtuvei?

Noskaidrots, ka apetīti veicinoša krāsa ir sarkana. Ne velti šo toni bieži izvēlas kafejnīcu telpu iekārtojumā, kā arī logotipos, piemēram, “McDonald”, “Pizza Hut”, “KFC”, “Lipton”, “Kellog’s”, “Rimi” un pašmāju zīmoli “Laima”, “Spilva” u.c.

Foto: Shutterstock.com
Foto: Shutterstock.com

Mājoklī šis izaicinošais tonis varētu šķist pārlieku spilgts un drosmīgs, tādēļ to reti kad izvēlas. Taču nelielos laukumos tas būs lielisks akcents, piemēram:

● skapīši
● aizkari un žalūzijas
● elektronika (kafijas automāts, blenderis, virtuves kombains, pulkstenis u.c.)
● trauki (krūzes, šķīvji, glāzes)
● siena pie ēdiena gatavošanas virsmas
● siena, kurā ir logs.

Sarkana krāsa simbolizē enerģiju, mīlestību, aizrautību un prieku, tādēļ sarkanos toņos iekārtota virtuve būs ideāla vieta brokastošanai – lai uzņemtu spēku jaunai dienai.

Lai virtuves remonts neiztukšotu visu maciņu, ņemiet talkā savas prasmes un veco pārvērtiet par jaunu, virtuves skapīšus nokrāsojot sulīgi sarkanā zemeņu vai piesātinātā ķiršu tonī! Kā to izdarīt? Iepazīstieties ar septiņiem vērtīgiem padomiem šajā rakstā!

Ja tomēr uztraucaties, ka šis tonis nebūs piemērots, izmēģiniet alternatīvas – dzeltenu vai oranžu nokrāsu!

Sulīgi oranžs
Oranžs tonis stimulē smadzeņu darbību, kas veicina mentālo aktivitāti un bieži izraisa izsalkumu. Cik veselīgus pārtikas produktus oranžā krāsā jūs varat nosaukt? Apelsīni, burkāni, paprika, tie ir tikai daži. Tādēļ šī krāsa asociējas ar kvalitatīvu un gardu maltīti. Vēl viens oranžās krāsas pluss, ja jums patīk uzņemt viesus – oranžs liek cilvēkiem justies gaidītiem.

Foto: Shutterstock.com
Foto: Shutterstock.com

Saulaini dzeltens
Dzeltens tonis uzlabo omu, liek justies priecīgākam, tāpēc ar šo toni ir vērts uzsākt ikdienas gaitas. Gardas un aromātiskas kafijas baudīšana, pārlapojot jaunāko informāciju ziņu portālos, veicinās pozitīvu garastāvokli un možumu, lai, aizejot uz darbu, jūs nekavējoties varētu ķerties klāt darbiem un savu dienu padarīt produktīvāku.

Šīs gammas virtuves krāsas iederēsies gan modernā studio tipa dzīvoklī, gan lauku viensētas privātmājā. Vēl jo vairāk ieteicams izvēlēties gaišus un priecīgus toņus, ja virtuvē neiespīd rīta saules stari.

Foto: Shutterstock.com
Foto: Shutterstock.com

Krāsu gammā ir vēl citi bieži izmantoti toņi. Kāda ir to ietekme?

Tiem, kas ievēro veselīgu dzīvesveidu

Ja jums sportošana un veselīgas ēdienreizes ir neatņemama dzīves sastāvdaļa, tas varbūt šķitīs mazsvarīgi, bet tiem, kas ir tikai ceļā uz to, būtisku atbalstu sniedz apkārtējā vide. Lai neveselīgu maltīti aizvien biežāk aizstātu svaigi salāti, pašu gatavoti smūtiji un liesi produkti, virtuves krāsas izvēlieties zaļos toņos!

Zaļais eliksīrs
Zaļā visnotaļ ir veselīga uztura krāsa. Ne velti to izvēlas dabisku sastāvdaļu zīmoli. Neapzināti arī jūs savā virtuvē vēlēsieties ienest tikai veselīgus un bioloģiski audzētus produktus, no kuriem pagatavot uzturvielām bagātu maltīti visai ģimenei.

Foto: Shutterstock.com
Foto: Shutterstock.com

Kāda krāsa virtuves sienām ir vispiemērotākā?

Ņemot vērā, ka virtuves sienas bieži nākas mazgāt ar mitru lupatiņu, parocīgākā krāsa virtuves sienām ir Sadolin EasyCare. Tā ir krāsa, kas atgrūž netīrumus un ir izturīga pret triecieniem un skrāpējumiem. Piemērota arī bērnu istabām, lai izvairītos no sulas traipiem vai flomasteru švīkām. Noskatieties video par Sadolin EasyCare unikālajām īpašībām.

Aizmirstiet par pleķiem, kas rodas uz virtuves vai ēdamistabas sienām, bērniem ar netīrām rokām pieskaroties sienai. Atvieglojiet uzkopšanas darbus un radiet vairāk brīva laika, ko pavadīt kopā ar mīļajiem, izvēloties Sadolin virtuves krāsas.

Labākais virtuves griestiem
Tvaiks no ēdiena gatavošanas, neatbilstoši līdzināti griesti un nekvalitatīva krāsa, ātri vien var radīt vizuālas plaisas. Lai nesen veiktais remonts nebūtu jāveic atkārtoti, izvēlieties Sadolin Bindo 3 krāsu griestiem! Tā nepil, viegli uzklājama un ir piemērota gan jaunas, gan jau iepriekš apstrādātas virsmas krāsošanai.

Kurš teicis, ka griestiem obligāti jābūt baltā tonī? Bindo 3 ir iespējams tonēt arī jūsu mīļākajā krāsā. Pārbaudiet vēlamo toni ar šiem paņēmieniem un izmēģiniet ne tik ierastas kombinācijas!

Plašo un daudzveidīgo piedāvājumu aplūkojiet mājaslapā www.sadolin.lv!