Efektīgs tēls minimālisma stilā bieži vien patīk Latvijas sievietēm, tomēr, lai to izveidotu, reizēm vajadzīgs par vairāk zināšanu un izjūtas nekā izaicinošas un spilgtas garderobes radīšanā.

Minimālisma modes saknes ir ļoti senas, un tās iesniedzas tālajā Japānā, kamēr Rietumos minimālisma analogu ieviesa Koko Šanele aizvadītā gadsimta divdesmitajos gados

Tieši Šanele sāka samazināt ierasto detaļu pārbagātību sievietes kostīmā un citos tērpos. Šis stils kopš tā laika vairs nav izgājis no modes, bet īpaši aktuāls kļūst laiku pa laikam – arī jaunajā sezonā. Šoreiz uzsvars liekams uz “oversize” un futūrisma elementiem.

Prasmīgi veidots minimālisma stila tērps palīdz radīt svaigu un elegantu veidolu, kas piestāv jebkura vecuma sievietei – no jaunām meitenēm līdz dāmām cienījamos gados.

Jāatceras, ka minimālisma stilam bieži raksturīga viena toņa krāsu gamma.

Minimālismam raksturīgās iezīmes:

– lakonisks, stingrs piegriezums, taisnas līnijas vai, tieši pretēji, mīksti apjomi;

– viena toņa, retāk divu toņu krāsu gamma;

– gludi, matēti, augstu tehnoloģiju materiāli;

– nestandarta silueti;

– detaļas minimālas vai to nav vispār: pogas, apmales, aplikācijas, kabatas, apkakles, aproces;

– iespējams gan viens apģērba gabals, gan vairāku kombinācija slāņainā struktūrā.

Minimālisms piestāv cilvēkiem ar visu tipu augumiem un ārieni, galvenais, pareizi izvēlēties harmoniskas formas un krāsu savienojumus. Grimā priekšroka dodama dabīgam dienas meikapam.

Matu sakārtojums jāiekļauj kopējā stilā – gluds mezgls, bize, zirgaste vai pazemināta zirgaste, griezumi – ar neparastu apjomu vai asimetriski.