Kokteilis
Ceļo

Kā nesastrīdēties ceļojuma laikā: 8 kopīga atvaļinājuma noslēpumi0

Publicitātes foto/pixabay.com

Kā apgalvo psihologi – kopīgs atvaļinājums ir pārbaudījums, ko ne vienmēr iztur visi pāri. Strīda iemesls var būt jebkurš sīkums: nav īstā vieta lidmašīnā, reisa aizkavēšanās vai nokavēšana, un pat vienkāršs nogurums – un viss, tālāk seko dziļš aizvainojums un nesapratne. Lai nepapildinātu bēdīgo statistiku, kā arī nepieļautu, lai jūsu atvaļinājums būtu bezcerīgi sabojāts, pievērsiet uzmanību šiem padomiem, kas palīdzēs jums pārvarēt grūtības un saglabāt attiecības.

Laikus saplānojiet savu budžetu

Vēl pirms sāksiet pirkt biļetes un meklēt viesnīcas, norunājiet, kādu summu esat gatavi iztērēt ceļojumam, un vai tas būs jūsu kopīgais budžets vai katrs tērēs savus līdzekļus. Tāpat aprēķiniet to ikdienas summu, ar kuru jums nāksies iztikt. Lai nerastos nepatīkamas situācijas, kad esi rēķinājusies ar vienu, bet tavs ceļabiedrs pēkšņi ir nolēmis ekonomēt.

Atrodiet laiku sev

 

Publicitātes foto/pixabay.com

Kopīgs atvaļinājums nenozīmē, ka 24 stundas jūs pavadīsiet kopā. Pat ja esat ļoti iemīlējušies, ir jāvienojas par noteiktām dienām (vai stundām), kuras veltīsiet tikai sev. Nav būtiski, vai tā būs iepirkšanās, pastaiga pa pilsētu, kādu ievērojamu celtņu apskate vai grāmatas lasīšana parkā. Ja katram būs pietiekami daudz brīvā laika, tas jūsu attiecībām nāks tikai par labu.

Nemēģiniet apskatīt visu ievērības cienīgo jau pirmajā vakarā

Daudzu ceļotāju viena no biežākajām kļūdām – viņi viena brauciena (vai pat viena vakara laikā) mēģina aptvert maksimumu: jūru, muzejus, iepirkšanos un interesantāko vietu apskati. Rezultātā tas noved pie tā, ka abi partneri ir noguruši un savu neapmierinātību sāk izgāzt viens uz otru. Atcerieties zelta likumu: labāk mazāk nekā vairāk.

Atstājiet laiku jautrībai

Publicitātes foto/pixabay.com

Biežāk atcerieties par to, ka esat devušies atvaļinājumā, lai izklaidētos. Tādēļ atmetiet visas skumjās domas un atstājiet izskaidrošanos uz vēlāku laiku. Baudiet atpūtu un viens otru. Iedomājieties, ka jums ir medusmēnesis un atbilstoši izturieties. Un tad, iespējams, brīdī, kad atgriezīsieties mājās, jūs citām acīm paraudzīsieties gan uz savu partneri, gan jūsu attiecībām.

Ņemiet līdzi tikai rokas bagāžu

Padomājiet, vai tiešām visur vēlaties sev stiept līdzi smagu čemodānu tikai tādēļ, ka tur salikti vairāki apģērbu komplekti dažādiem dzīves gadījumiem? Patiesībā jūs daudz komfortablāk un pārliecinošāk jutīsieties, ja jums būs mazs čemodāniņš un kompakta mugursoma. Tad jūs nebūsiet atkarīgi no uzglabāšanas kamerām, ja pēkšņi izdomāsiet mainīt maršrutu un doties uz citu pilsētu.

Uzziniet, kas jūsu ceļabiedram sagādā diskomfortu

Piemēram, ja tu savu dzīvi nevari iedomāties bez lidmašīnām, bet tavam ceļabiedram jau doma vien par lidojumiem uzdzen nelabu dūšu, tad, iespējams, ir jāpārskata savi maršruti un laikus jāvienojas par to, kā jūs nokļūsiet līdz atpūtas vietai. Iespējams, jums labāk patiks romantisks brauciens ar vilcienu vai, piemēram, Vidusjūras kruīzs. Galvenais, lai jums abiem tas sniegtu vienādu gandarījumu.

Iemācieties vienoties

Neaizmirsti, ka atvaļinājums ir ne tikai tev, bet arī tavai otrai pusītei, tādēļ nezāģē savu izredzēto vai nestaigā ar tādu sejas izteiksmi, it ka tevi šajā dzīvē vairs nekas neinteresētu. Iemācieties piekāpties viens otram un tad ieraudzīsiet: jūsu ceļojums būs vēl labāks nekā esat plānojuši.

Kopā pārvariet grūtības

Publicitātes foto/pixabay.com

Kļūmes un neveiksmes gadās katram, tāpēc nevajag izmist un krist depresijā. Turklāt kopā jums būs vieglāk tikt galā ar jebkuru problēmu un, kā apgalvo psihologi – risinājuma meklējumi tikai stiprinās pāra attiecības un dos iespēju paraudzīties uz otru no jauna.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: kas ātrāks – lidmašīna “Sukhoi Su-31” vai BMW M klases auto?
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Skaistākās operu ārijas par mīlestību festivālā “Summertime” Jūrmalā
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Jānis Stībelis laiž klajā jaunu singlu un aicina uz jubilejas koncertu
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Latvijā
Viens vedējs, lielāka cena. Maksa par atkritumu izvešanu var celties
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Paaudžu maiņa “Skonto” grupā? Uzņēmumu vadību pārņem Rihards Rāvis
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Latgales mežos izvērš divas sēņotāju glābšanas operācijas
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Uz Latviju brauks jaunais Lietuvas prezidents Gitans Nausēda
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Tiešraides ieraksts: Latvijā tiek palaists pirmais 5G internets LMT tīklā
2 stundas