Kokteilis
Veselam

Kā nesajukt prātā, kad apkārt runā par Ziemassvētkiem un skan svētku dziesmiņas, kas krīt uz nerviem?3

Foto – Shutterstock.com

Plāno savus svētkus

Cilvēki iepērkas amatnieku Ziemassvētku tirdziņā Līvu laukumā.
Foto: LETA

Lai arī kalendārs rāda vien pirmos decembra datumus, lielveikalu piedāvājums, tur skanošā mūzika, arvien pieaugošais cilvēku skaits pie veikala kasēm un mirguļojošās lampiņas, lielu daļu sabiedrības burtiski dzen izmisumā. Kā neļauties pirmssvētku trakumam un mierīgā gaisotnē sagaidīt svētkus?

Lai arī kā gribētos distancēties no Ziemassvētku gaidīšanas trakuma, būs grūti no tā izvairīties, ja vien pats neplānosi savus svētkus. Plānošanā ietilpst gan savlaicīga dāvanu iegāde, idejas par svētku ēdienu, daļa produktu iegāde, svētku dekorāciju sagatavošana un pat dzejoļu vai dziesmu iegaumēšana. Senajā teicienā: ”Neatliec uz rītdienu to, ko vari izdarīt šodien,” slēpjas noslēpums tam kā neapjukt pirmssvētku burzmā. Ja darba dienās tam visam neatliek laika, tad vismaz Adventes dienas, ir īstās reizes, kad kopīgi ar ģimeni variet izveidot galda kartes, dekorus, eglītes rotājumus, uzrakstīt apsveikuma kartītes un vienoties par svētku maltīti. Ja būsi vizualizējis savus svētkus, tad arī būs daudz vieglāk neietekmēties no visapkārt esošās kņadas.

Izveido sarakstu!

Vairums nevar pat iedomāties, cik daudz laika un naudas var ietaupīt, ja viss norit pēc iepriekš sagatavota plāna, un vislabāk, ja tas sastādīts nevis galvā, bet gan rakstiski uz papīra. Saraksti cilvēkus, kam nepieciešams iegādāties dāvanas, un pretim piefiksē dāvanu idejas. Tādējādi būs ne tikai vieglāk atcerēties cilvēkus, kam nepieciešamas dāvanas, bet arī orientēšanās veikala burzmā būs ērtāka, ja zināsi, kas konkrēti tev nepieciešams. Noteikti nepērc mazus niekus un sīkumus ar domu – gan jau šis noderēs kādas dāvanas papildināšanai. Šādi pirkumi tikai lieki patukšos tavu naudas maku un rezultāts var būt gaužām nederīgs.

Vairo pozitīvo!

Foto – Shutterstock.com
Saistītie raksti

Lai Ziemassvētki nepienāktu ar noguruma un apnicīguma pazīmēm, pirmssvētku laiku pavadi patīkami un tā, lai tevī tiktu vairotas tikai pozitīvas emocijas. Nepavadi laiku tur, kur nejūties labi, vai arī vieta sāk radīt nepatiku pret svētkiem. Ja tev Ziemassvētku dziesmas patīk klausīties tikai svētku vakarā, tad pārējā laikā izvairies no tām. Ja tevi nogurdina cilvēku masas lielveikalos, tad dodies iepirkties laikā, kad cilvēku ir vismazāk, piemēram, no rītiem. Ja vēlies noskaņoties svētkiem mierīgi, izcep kraukšķīgus cepumus, ar ko panašķoties pie iecienītākās Ziemassvētku filmas, vai arī uzraksti apsveikuma kartītes, ko pēc tam nosūtīt pa pastu saviem radiem un draugiem.

LA.lv
AK
Aija Kaukule
Kokteilis
Dace un Enriko Pecolli piedāvā: izrādē atdzīvosies “Alises Brīnumzemē” varoņi
15 stundas
SS
Solvita Seikste
Kokteilis
Jaunie un pieredzes bagātie festivālā “Bildes”
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: unikāls tests – cik laba ir tava atmiņa?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Veselam
Cenrādī par veselības aprūpes pakalpojumiem viens, rēķinā – kaut kas cits 1
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Turcija un ASV vienojas par ugunspārtraukšanu Sīrijā
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Izskan jauni vārdi Latvijas Bankas prezidenta amatam
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Mājās nav pārnācis zēns: meklē 11 gadus veco Rinaldu 1
5 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
8 stundas