Noteikumi, bet ne likumi

Neveiksmīgi izvēlēti apavi vai somiņa, kas neharmonē savā starpā vai ar kopējo tēlu, ir biežākais klupšanas akmens, kas var sabojāt pašu skaistāko tēlu. Vai ir noteikumi, kā izvēlēties ideālus apavus un somiņu? Sarežģīti, jo pagājuši laiki, kad pareizā izvēle bija vienkārša – somiņa un apavi vienā tonī.

Tagad ne tikai drīkst, bet arī vajag ļaut vaļu fantāzijai un apvienot šķietami nesavienojamo. Tomēr dažus noteikumus jāzina, jo mūsu mērķis ir un paliek harmoniska tēla radīšana, kas uzsvērtu gan sievietes skaistumu, gan individualitāti. Kā teica Koko Šanele: “Nevērīgs apģērbs – skatās uz to, bet redz pašu sievieti.”

Tāpēc piedāvājam dažus noteikumus, kurus vērts zināt. Tie ir noteikumi, bet ne likumi, tomēr viens likums tomēr ir spēkā – visam jābūt īstajā vietā un laikā. Vakartērpus velkam vakarā, bet ikdienas drēbes – dienas gaišajā laikā.

Pēc krāsas

1492542613_1
Kombinēt somu un apavus vienā krāsā pieļaujami vienkrāsainos ansambļos vai radot retro stila komplektus. Lai kombinētu aksesuāru pēc krāsas, viens no tiem jāizvēlas vienā tonī, bet otrs – daudzkrāsains.

Vienmēr var izvēlēties vienu no daudzkrāsainā elementa toņiem un atkārtot to otrā aksesuārā. Kā redzams pirmajā piemērā, kurpju rozā krāsa ir viena no somiņas trīs krāsām.

Un otrādi, vientoņa somiņa apvienojumā ar krāsainiem apaviem. Pilnīga krāsu sakritība nav nepieciešama.

Var izmantot vienas gammas krāsas vai tādas krāsas, kas papildina viena otru. Viens no aksesuāriem var spēlēt galveno, akcentējošo lomu vai arī abi priekšmeti var izdevīgi uzsvērt viens otra krāsas.

Pēc ornamenta

1492542619_6

Lieliski izskatās komplekti, kur viens aksesuārs ir ar zīmējumu, bet otrs vienā tonī.

Zīmējums uz somas un apaviem var būt pilnībā atšķirīgs, bet tad tiem jābūt izturētiem vienā krāsu gammā.

Lai nepārslogotu tēlu ar detaļām, jāatceras, ka ļoti labi apvienot vienkāršu ģeometrisku zīmējumu un ziedu/augu ornamentus. Var izmantot vienu un to pašu zīmējumu somai un apaviem, bet tad šiem zīmējumiem jāatšķiras pēc lieluma un krāsas.

Pēc faktūras

1492542668_10

Kas attiecas uz tekstūru, atkal spēkā noteikums, ka dominējošais ir viens aksesuārs. Piemēram, samērā vulgāri izskatās lakādas somiņa un tāda pat materiāla kurpes.

Lakādas somiņu vislabāk papildinās zamša kurpes un otrādi.

Pinumi, salmu vai tekstila izstrādājumi lieliski harmonē ar jebkuru atšķirīgu materiālu.

Gumijas somas vai apavi lieliski harmonē ar zamšu un tekstilu, savukārt metāla vai metāliska spīduma aksesuārus vislabāk valkāt ar zamšu.

Pēc dekora

1492542617_13

Dizaineri bieži rotā savus darinājumus ar visdažādākajiem dekoratīvajiem elementiem.

Aksesuārs, kuru valkāt kopā ar tik sarežģītu element, tieši pretēji, jāizvēlas pēc iespējas lakoniskāks. Tādējādi jebkuru garderobes elementu var izcelt ar smalkumu un eleganci.

Tāpat var izvēlēties apavus un somu, kurus apvieno kopēja ideja tā, lai dekoratīvais motīvs neatkārtotos burtiski.

Attēlā ar trešo pāri zelta bumbulītis uz baletkurpēm atsaucas punktainajā somas zīmējumā, bet sandales konstruktīvisma stilā ceturtajā piemērā sasaucas ar ģeometrisko zīmējumu.

Pēc dizaina

1492542648_16

Viens no vienkāršākajiem un mazāk stingrajiem noteikumiem, kurus nav grūti ievērot, ir aksesuāru kombinēšana pēc dizaina. Visharmoniskāk izskatās somiņa un kurpes ar noapaļotām formām vai, tieši pretēji, ideāls papildinājums stingras formas somai būs apavi ar konkrētām līnijām.

Pēc stila

1492542679_20

Protams, grandžīgs stils ir ļoti moderns un jaukt dažādus stilus, radot neparastus tēlos ir mūsdienīgi, bet neviens nav pienācīgi izcēlis apģērba priekšmetus, kas pārstāv vienu un to pašu stilu.

Franču šiks, minimālisms vai klasika tīrā veidā var izskatīties apburoši. Kāpēc neizvēlēties stilīgu somu un apavus jūrnieku vai bohēmas noskaņās? Daudzas modes sekotājas dod priekšroku sekot iecienītajam stilam itin visā. Tas atvieglo individuāla tēla veidošanu.