Kokteilis
Dzīvo

Kā izmantot kredītkarti un kredītlīniju savā labā0

Publicitātes foto

Jums piešķirtā kredītlīnija var būt svarīgs finanšu rīks ikdienas vajadzību apmierināšanā vai pat to nodrošināšanā. Tomēr tā darbojas tikai tad, ja jūs saprotat, ka ir svarīgi, lai jūs to izmantotu saprātīgi. Ja jūs ļaunprātīgi izmantojat savu kredītlīniju vai aizņematies pārāk daudz, jo jums šķiet, ka naudas aizdevums jeb lån af penge tūlīt spētu atrisināt vairākas sasāpējušās problēmas, jums var sāk rasties nopietnas finansiālas grūtības. Lai kredītlīnija darbotos jūsu labā, jums no savas puses ir jāuzņemas prakse atmaksāt kredītlīnijas pārtēriņu katru mēnesi. Papildus esam apkopojuši pāris galvenās lietas, kam jums būtu jāpievērš pastiprināta uzmanība, lai spētu atbildīgi izmantot kredītlīniju savā labā.

1. Izvēlieties īsto kredītkarti savas kredītlīnijas piešķiršanai.
Lai gan pastāv iespēja, ka pat katru dienu jūs varat saņemt visdažādākos un jaunākos kredītkaršu piedāvājumus ar it kā visizdevīgākajām likmēm, jums nav jāpiesakās katrai no tām. Ir svarīgi izvēlēties labāko kredītkarti, kas atbilst tikai un vienīgi jūsu individuālajiem apstākļiem. Izvēloties kredītkarti, jums noteikti vajadzētu meklēt tādu karti, kurai ir zemas procentu likmes, un vēl labāk – kurai nav arī gada maksas. Pirms veicat galējo izvēli, salīdziniet katras kartes dažādos aspektus, lai tādā veidā jums vispiemērotāko darījumu. Kad jau esat tikuši pie savas jaunās kredītkartes un tai piešķirtās kredītlīnijas, tad pārliecinieties, ka to lietojot jūs izvairāties no tās kredītlimita izsmelšanas, jo tas ietekmēs jūsu kredītreitingu. Ideālā gadījumā, jums katru mēnesi būtu jāatmaksā viss iepriekšējā mēnesī izlietotais.

2. Veidojiet savu kredītvēsturi apdomīgi.
Lai veidotu savu kredītvēsturi pozitīvā gaismā, ir svarīgi, lai jūs pret savu jauno kredītkarti izturētos ar īpaši augstu atbildības līmeni. Jūs varat veidot savu kredītvēsturi ar kredītkartes palīdzību, bet jūs to tikpat viegli varat arī iznīcināt, ja rīkojaties neapdomīgi. Pārliecinieties, ka katru mēnesi jūs pilnā apmērā atmaksājat savu bilanci, vai arī ka jūs iemaksas veicat noteiktajā laikā vai pat agrāk un dariet to konsekventi katru mēnesi. Protams, mūsdienās aizdevumu var saņemt arī ar sliktu kredītvēsturi, tomēr jums būs jārēķinās, ka šie aizdevumi ir ar maksimāli augstiem procentu maksājumiem. Jūs nekad netiksiet pie labākām procentu likmēm ar sabojātu kredītvēsturi. Kad nepieciešams, pārbaudiet savu kredīta ziņojumu un labojiet visas tajā esošās kļūdas, lai izveidotu sev labu kredītreitingu. Ja jums šobrīd ir vairākas kredītkartes, kurās jau esat iztērējis kredītlīnijas maksimumu, tad jūsu stratēģijai būtu jākoncentrējas uz to, lai pēc iespējas ātrāk atmaksātu šīs summas, tas ir viens no svarīgākajiem labas kredītvēstures aspektiem.

3. Iepazīstieties ar mītiem par kredītkartēm.
Vai jūs domājat, ka kredītkarte ir moderna mūsdienu cilvēka absolūta nepieciešamība? Lielākais vairums jums noteikti piekristu, jo tā piedāvā aizņemties naudu bez ierobežojumiem (lån penge rki ingen hindring) un iepriekšējas brīdināšanas. Tomēr realitāte ir tāda, ka jūs varat pilnībā arī iztikt bez kredītkartes, ja smalki izplānojat savu mēneša budžetu un dzīvojat līdz ar tā ievērošanu. Pirms izvēlaties saņemt kredītkarti, jums rūpīgi jāapsver un jāiepazīstas ar mītiem par kredītkartēm. Varbūt arī jūs izlemsiet, ka bez tādas varat iztikt? Kredītkartes tūlītējā ērtība nākotnē var radīt daudz finansiālo problēmu. Tāpēc, ja esat izlēmuši par kredītlīniju, tad ļoti svarīgi būs rūpīgi pārvaldīt savu kredīta apjomu nepārtraukti. Esiet piesardzīgi, kad un cik bieži jūs izmantojat kredītkarti, kā arī nosakiet par prioritāti atmaksāt aizņēmumu laikā. Apzinieties, ka kredītkarte ir tikai līdzeklis finanšu ielāpa izveidē, bet ilgtermiņā var jums nodarīt ļaunumu, ja to neizmantojat pareizi.

LA.lv