Kokteilis
Mīli

Kā iemācīties būt laimīgam: 8 laimīgu cilvēku ieradumi0

Foto: Pixabay

Neviens nekļūst laimīgs nejauši. Tas ir apzināts emocionāls stāvoklis, kura radīšanā ir jāiegulda zināms darbs. Psihologi apgalvo, ka tieši šī rīcība ir pretreakcija depresijai. Šī darbība, kuras mērķis ir – būt laimīgam, novērš neizskaidrojamas garastāvokļa maiņas un “kritumus” cilvēka dzīvē. Kāds japāņu teiciens pauž: “Nokrīti septiņas reizes, piecelies – astoņas!”.

Un, lūk, šie ir 8 paradumi, kas palīdzēs jums justies laimīgākiem un izvairīties no dažādām dzīves grūtībām:

1. Nesatraukties par to, ko domā citi

Laimīgi cilvēki neļauj citu cilvēku negācijām ietekmēt viņu ikdienu un pašsajūtu. Lai arī ko neteiktu citi, kas ir negatīvu emociju pārņemti, no laimīgiem cilvēkiem šie vārdi un rīcība notek kā ūdens no pīles. Jo viņi taču droši zina, ka viņu uzmanības cienīgs ir nevis tas, kurš redz viņā trūkumus, bet tas, kurš saskata pozitīvās īpašības.

2. Vienmēr censties saskatīt labo

Ikvienā situācijā ir kaut kas labs. Ja neizdodas saskatīt pozitīvo pusi, laimīgi cilvēki rada to paši. Viņi nenožēlo. Ja notikušais ir bijis kaut kas slikts, viņi mācās – tā ir pieredze.

Foto: Pixabay

3. Vienmēr būt draudzīgiem un atvērtiem

Laimīgiem cilvēkiem nav svarīgi, kā viņi izskatās un no kurienes nāk. Viss, kas viņiem ir vajadzīgs ir vēl kāds cilvēks, ar kuru kopā smieties un būt laimīgam. Viņi nekautrējas un nežēlo dažas minūtes laika tam, lai izteiktu pateicību tiem cilvēkiem, kas viņiem ir apkārt.

4. Smaidīt – pēc iespējas vairāk!

“Mēs smaidam tāpēc, ka esam laimīgi; mēs esam laimīgi tāpēc, ka smaidam,” teicis Viljams Džeimss. Smaids un smiekli ir neatņemama laimīgu cilvēku dzīves sastāvdaļa. Tā nu ir sanācis, ka cilvēki, ar kuriem kopā pavadām ikdienu, diezgan spēcīgi mūs ietekmē. Jo vairāk laika mēs pavadām kopā ar pozitīviem un optimisma pilniem cilvēkiem, jo gaišākās krāsās krāsojas arī mūsu pašu dzīve.

Foto: Pixabay

5. Nav iespējams kontrolēt visu šajā pasaulē

Ir grūti dzīvot kā perfekcionistam, taču reizēm tas ir nepieciešams. Bet tikai reizēm. Visam ir jābūt samērīgi. Laimīgi cilvēki prot kontrolēt spēju būt perfektam. Viņi nepiespriež sev nāves sodu kļūdu un neveiksmju dēļ. Viņi lepojas ar to, ko ir sasnieguši. Dažkārt dažas lietas nenotiek tā, kā plānotas, un tas ir tikai normāli. Pavisam ikdienišķi. Nav iespējams kontrolēt itin visu šajā pasaulē.

6. Dzīvot tagadnē

“Es esmu pārdzīvojis daudz šausmīgu lietu savā dzīvē, dažas no tām ir notikušas patiesībā,” – teicis Marks Tvens. Laimīgi cilvēki negaida piektdienas vakaru, svētdienas rītu, jaunas mašīnas iegādi, jaunu mājokli. Viņi gaida pavasari, vasaru, rudeni un ziemu. Jo visbriesmīgākā kļūda ir domāt, ka tu dzīvo, kad patiesībā atrodies “lietu gaidīšanas” kamerā.

Foto: Pixabay

7. Pēc iespējas vairāk ieguldīt apkārtējā pasaulē

Viens no vislabākajiem veidiem justies laimīgam – mainīt apkārtējo pasauli. Lai to izdarītu nav noteikti kāds jāglābj vai jāapstādina cunami. Dažkārt pietiek tikai ar smaidu kādam, izteiktu komplimentu vai palīdzību draugam.

8. Turpināt mācīties

Laimīgi ļaudis ir zinātkāri un viņi aizvien cenšas atklāt jaunas lietas pasaulē un cilvēkos. Vienmēr šajā pasaulē ir kaut kas, ko mēs nezinām! Interese pret apkārt notiekošo dāvā mums enerģiju, pozitīvi ietekmē mūsu domāšanu un padara mūsu ikdienu piepildītu.

Foto: Pixabay

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Latvijā radīts pirmais bezgrēka saldējums: tikpat garšīgs, bet mazāk kaloriju
1 stunda
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Prāta vētras” koncertā Liepājā būs pieejama apsargāta velonovietne
2 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: klajā nācis video, kurā nofilmējušās 100 skaistākās Latvijas meitenes
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
“Sabiedrība ir neizglītota!” Kādēļ neprotam pieņemt cilvēkus ar invaliditāti?
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Liepājā veikala kasiere “vēsi” iepērkas ar klienta aizmirsto kredītkarti
58 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Vecrīgā atklāj “Maxima Express” veikalu ar paplašinātu kafejnīcas zonu
16 minūtes
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
“Zemestrīce” valdošajā koalīcijā pēc Mežvieta atkārtotas apstiprināšanas amatā
37 minūtes
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Ļaudis šajā koalīcijā tik viegli aizvainojami, ka bail
5 stundas