1968. gadā amerikāņu ārsts Kenets Kūpers izdomāja virkni testu, kas nosaka cilvēka fizisko izturību. Katrs no tiem ilga precīzi 12 minūtes. Piemēram, jo tālāk tu spēj aizskriet šajā laika sprīdī – jo tev ir spēcīgāks organisms un labāka fiziskā sagatavotība. Vēlāk izrādījās, ka „12 Kūpera minūtēm” ir daudz plašāks pielietojums, Tik daudz laika tiek dots ugunsdzēsējiem, lai nokļūtu līdz degšanas avotam, saimniecei – lai pārliecinātos vai ola ir izvārījusies vai Maiklam Džeksonam – lai izpildīto slaveno „Thriller”. Pētījums, kurā piedalījās divi tūkstoši pāri pierādīja: 12 minūtes ir pietiekoši, lai ieinteresētu partneri. Kā nejaušas tikšanās laikā vai pirmajā randiņā teicami nokārtot „Kūpera testu” un iekarot vīrieša sirdi?

Publicitātes foto/pixabay.com
Publicitātes foto/pixabay.com

1:00 minūte. Smaids

Teicienu „mīlestība no pirmā acu skatiena” droši var pārfrāzēt kā „mīlestība no pirmā smaida”. 64% vīriešu atzīmē, ka tieši smaids, ar kuru sieviete sagaida savu potenciālo partneri, ir noteicošais faktors tālākā komunikācijā.

2:00 minūte. Ārējais izskats

Par to, cik skaita ir Tava dvēsele, viņš uzzinās vēlāk. Ar noteikumu, ka otro testa minūti Tu aizvadīsi spīdoši. Tieši šajā mirklī partneri neapzināti novērtē viens otra ārējo izskatu. Vecmodīgus apavus vai neveiksmīgu frizūru vairāk nekā puse aptaujāto vēl spēj ignorēt, bet nepatīkams aromāts pārvilks svītru turpmākajām attiecībām 60% gadījumu.

3:00 minūte. Sinestēzija

Vai atceraties Pavlova suni, kuram iedegusies lampiņa vienmēr asociējās ar ēdienu? Cilvēki, tāpat kā dzīvnieki var dažādi reaģēt uz dažādiem kairinājumiem. Piemēram, kāds konkrēts aromāts atsauc bērnības atmiņas, bet krāsa – „ieslēdz” galvā melodiju. Seksuāla smarža, komfortabli apstākļi un patīkama garša palīdzēs savaldzināt partneri viņam pašam to pat nepamanot.

4:00 minūte. Vizuālais kontakts

58% vīrieši ir ļoti svarīgs vizuālais kontakts ar partneri. Neaizmirstiet pārliecinoši skatīties sarunu biedram acīs. Bet nepārcentieties! Nevajag viņu burtiski „aprīt” ar skatienu.

5:00 minūte. Balss tembrs

Pasaulē ir dažas laimīgās, kuras ir piedzimušas ar pavedinošo Skārletas Johansones balsi, dažas ir iemācījušās to modelēt, lai netiktu atraidītas. Pēc statistikas, kā minimums ceturtā daļa vīriešu tikšanās laikā pievērš pastiprinātu uzmanību sievietes balsij.

6:00 minūte. Trīs jautājumi

Ir pienācis laiks īstajai sarunas uzsākšanai. Hārvarda Universitātes speciālisti steidz palīgā. Aizmirstiet par klišejiskajiem jautājumiem – „Ar ko tu nodarbojies?”, „Kā pagāja tava diena?” vai bēdīgi slaveno sarunas tematu „par laiku”. Ar matemātiska algoritma palīdzību Hārvarda Universitātes speciālisti izskaitļoja četrus jautājumus, kuri noskaidros jūsu saderību. „Vai tev patīk šausmu filmas?”, „Vai tu kādreiz esi ceļojis vienatnē?”, „Vai, tavuprāt, būtu lieliski visu pamest un dzīvot uz kuģa?”, „Kuru sastāvdaļu tu pievienotu picai?”. Ja partneris uz jautājumiem atbildēja tāpat kā tu, zinātne dod zaļo gaismu jūsu attiecībām.

7:00 minūte. WhatsApp?

Publicitātes foto/pixabay.com
Publicitātes foto/pixabay.com

82% vīriešu pirmās tikšanās laikā kaitina pavadones telefona zvanīšana vai vibrējošais signāls. Gatavojoties randiņam, aizmirstiet par īsziņām un sociālajiem tīkliem un nepārtrauciet sarunu, lai atbildētu uz kādu „ļoti svarīgu” ziņojumu.

8:00 minūte. Glaimi

Pastāv divu veidu glaimi: visnotaļ patiesie un tādi, kas izbrīnā uzacīm liek pacelties. Jā, vīriešiem, protams, patīk komplimenti, tomēr no viltus glaimiem tev vajadzētu izvairīties. Viltus notis tavā balsī labākajā gadījumā tiks ignorētas, bet sliktākajā – liegs tev otro tikšanās iespēju.

9:00 minūte. Darba intervija

Visbiežākā pirmās tikšanās kļūda – kad saruna pārvēršas par tenisa turnīru vai darbā pieņemšanas interviju formātā „jautājums–atbilde”. Iztaustiet augsni: kuras tēmas tavam sarunu biedram ir tīkamas un interesantas un par kurām viņam runāt ir nepatīkami? Zināmākās tabu tēmas – materiālā labklājība un bijušās attiecības. Neuzdodiet slēgta tipa jautājumus, tas ir tādus, uz kuriem var atbildēt ar „jā” vai „nē”. Izvēlieties replikas, kuras palīdzēs partnerim atklāties. Bet pati atbildi uz jebkuru jautājumu tā, it kā tu runātu par kaut ko ļoti patīkamu. Un tad pavisam noteikti tavam sarunu biedram gribēsies tev piezvanīt vēlreiz.

10:00 minūte. Ātrums

Ātrums, ar kādu vīrietis savā dzīvē ielaiž jaunu sievieti, pēc statistikas ir daudz zemāks nekā partnerei. Nesteidziniet notikumus un neko nedariet pārāk ātri! Turklāt visās frontēs. Ja sieviete pārāk uzmācīgi ielaužas privātajā telpā, pārāk daudz par sevi atklāj vai banāli ātri runā – 83% tas izsauc diskomfortu. Piemēram, zinātnieki ir pierādījuši, ka vispavedinošākais runas ātrums ir 125-150 vārdi minūtē.

11:00 Humors

Lieliska humora izjūta – viena no seksuālākajām sievietes rakstura īpašībām, kas palīdzēs neglābjami vīrietim likt tevī iemīlēties. Tomēr pat visnevainīgākie joki nedrīkst skart apkārtējos cilvēkus vai pašu vīrieti.

12:00 minūte. Otrā iespēja

Publicitātes foto/pixabay.com
Publicitātes foto/pixabay.com

Pētījumi ir pierādījuši: vīrieši ir gandrīz divreiz liberālāki nekā sievietes, un pat ja pirmā tikšanās reize ar blīkšķi izgāzās, viņi ir gatavi sievieti uz tikšanos aicināt otro reizi.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem