Kokteilis
Baudi

VIDEO: “Kā Grinčs nozaga Ziemassvētkus” piedzīvo jau trešo ekranizāciju0

Publicitātes foto

Sešdesmit gadus veca grāmata, kas ne tikai Amerikā ierindojusies Ziemassvētku gaidīšanas antinoskaņu topā, ir kļuvusi par ierosmi jau trešajai filmai par drūmā Grinča ikdienu gada nogalē.

Nav grūti visā tingeltangeļu bumā pazaudēt Ziemassvētku sajūtu, taču pieļauju, ka pirms gadiem sešdesmit viss bija daudz citādāk, arī komercializācija nesita tik augstu vilni, bet, izmantodams pseidonīmu Dr. Seuss, kāds vīrs uzrakstīja grāmatu, kas diezgan precīzi ilustrē tik daudzu sajūtas, ja vien ir iespējams identificēt sevi ar zaļu, īgnu briesmonīti vārdā Grinčs. Riebjas viņam pilnīgi viss un visi – izņemot savu šuneli Maksu, kurš ir superjaukumiņš –, un visvairāk jau riebjas Ziemassvētku tuvošanās.

Turklāt Grinčam nav paveicies ar dzīvesvietu, jo netālu no viņa mājas atrodas Kasīšu ciematiņš, kura iedzīvotāji uz Ziemassvētkiem ir kā uzburti, un, svētkus gaidot, viņi to padara par ciku cakām sacakotu, iesmaržinātu un visādi citādi iztaisītu ideālo svētku vidi. Un Grinčs, kārtējo reizi rudens un dzīves skumjās vispār izrijis savus pārtikas krājumus, ir spiests doties uz veikalu, lai tos papildinātu, taču nokļūst pašā noskaņas epicentrā, tāpēc atriebsies – viņš nozags visus atribūtus, kas saistās ar Ziemassvētkiem: rotājumus, cienastu un, protams, dāvanas. Taču ar vienu viņš nav rēķinājies, un tā ir zaļā mošķa sirds.

“Illumination” paspārnē tapusī filma ir noķērusi to pašu kaiti, ko šīs studijas filmas minionu piedzīvojumu atainotājas. Atsevišķas epizodes ir nevainojamas, taču kopīgā musturā neturas, un pie vainas ir pārāk vienkāršotais stāsts, sak, nelaimīgam visa pasaule derdzas un neko labu negribas. Stāsta “Kā Grinčs nozaga Ziemassvētkus” trešā ekranizācija gan izceļas ar fantastisku animāciju – animatoru izdomai un nu jau arī iespējām to realizēt, šķiet, vairs nav robežu, un praktiskos nolūkos izmantojama kā vecāku rokasgrāmata “Kā atrast Ziemassvētku īsto noskaņu un nebankrotēt, bērniem meklējot dāvanas”. Turklāt arī muzikālais pavadījums ir gana lipīgs, lai svētku gaitās grimtu popkultūras piedāvājumā.

“Grinčs”/”The Grinch”, ASV, 2018

Režisori: Jarovs Čenijs, Skots Mosīrs

Oriģinālvalodā balsis ieskaņojuši: Benedikts Kamberbačs, Rašida Džonsa, Kenans Tompsons, Andžela Lansberija, Farels Viljamss; filmu latviski dublējuši Artis Robežnieks, Ilze Ķuzule, Lueta Meldere, Ainārs Ančevskis, Pēteris Šogolovs, Olga Dreģe, Ernests Egliens, Hugo Ansons, Madara Barone, Eremijs Sējāns.

No 7. decembra kinoteātros

Video:

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Rutulis atklāj, kurš dziedātājs Latvijā var atļauties Maestro Raimondu Paulu uzrunāt uz “tu”
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO, VIDEO: “plus – size” supermodele Ešlija Grema atklāj, ka ir sava pirmā bērniņa gaidībās
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: talantīgā dziedātāja Linda Leen savaldzina klausītājus un skatītājus Rīgas centrā
17 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Latvijā
Pensionāru federācijas vadītāji nejūtas vainīgi. Ar slēgto banku bija sadarbības līgums
8 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Kā kredītu piedāvātāji dabū mani rokā?
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Glābēji sīkāk par traģēdiju: ugunsgrēkā bojā gājusi 8 gadus veca meitene
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
Krievijā treniņa laikā mirusi perspektīva vieglatlēte
6 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Pirms 30 gadiem tika pavērts dzelzs aizkars
7 stundas