Kokteilis
Mīli

Kā beigt sevī programmēt nabadzību11

Foto: Fotolia

Portāls MEN’S CULT formulējis 10 pazīmes, kas raksturo cilvēkus, kuri ieprogrammējuši sevi uz nabadzību.

1. Sevis žēlošana.

Cilvēki, kas noskaņojušies uz nabadzību, sevi žēlo un uzskata, ka pats liktenis nav lēmis viņiem kļūt bagātiem. Kādai sevis žēl tāpēc, ka piedzimusi par sievieti (jo vīriešiem ir vairāk iespēju), kāds sevi žēlo, jo ir pārāk korpulents (jo slaidie dabū labākās darba vietas), kāds apraud savu auguma garumu, nacionalitāti, ādas krāsu, ģimenes stāvokli (neprecējies, pārāk agri apprecējies vai šķīries), jaunajiem šķiet, ka problēmas iemesls ir pieredzes trūkums, gados vecākajiem – lielais gadu skaits. Sevis žēlošana – tas ir daudzu tonnu smags enkurs, kas aptur jūsu ceļu uz personības attīstību un nolemj mūžīgai nabadzībai.

2. Alkatība, skopums.

Nenogurstoša ikdienas cenu zīmes ar uzrakstu «Atlaides» vai „Izpārdošana” meklēšana veikalos, nevēlēšanās ieguldīt bērnu izglītošanā (jo man taču neviens nepalīdzēja), – lūk, pazīmes, kas liecina, ka jums jau ir nabadzīgo cilvēku otrais ieradums. Totāla ekonomijas vēlme nav vis gudrības pazīme, bet indikators, ka nav sabalansēti jūsu ienākumi un izdevumi, pie tam jūs mēģināt rast risinājumu no nepareizās puses.

3. Nodarbošanās ar lietām, kuras jūs patiesībā ienīstat.

Vairāk par visu pasaulē viņa nevar ciest trauku mazgāšanu, bet neviens no ģimenes nepalīdz. Viņš paliek traks jau no domas, ka tuvojas ceturkšņa atskaišu nodošanas termiņš un tas atkal būs jādara viņam, jo neviens no vietniekiem to izdarīt vienkārši nespēj. Viņa ienīst auditora darbu, bet tas ir vienīgais veids, kā nopelnīt papildus līdzekļus kredīta apmaksai. Visi šie ļaudis ir gatavi neveiksmēm un nabadzībai un tā iemesls ir izjūtas, ko viņiem sagādā nepatīkama darba veikšana. Glābiņš – nodarboties nevis ar to, kas vajadzīgs, bet kas sagādā patiesu gandarījumu. Tikai šajā jomā jūs sasniegsiet panākumus.

4. Panākumu vērtēšana naudas izteiksmē.

Nabadzīgs cilvēks ir pārliecināts, ka tikai noteiktas summas iegūšana darīs viņu priecīgu. Tomēr prakse pierāda, ka laime tomēr neatnāk kopā ar dizaineru apģērbu, iespējām ceļot vai ar jaunu mājokli.

5. Tērēšana vairāk, nekā var atļauties.

Kredītkartes un laipni smaidoši bankas darbinieki ar prieku palīdzēs jums nokļūt parādu bedrē.

6. Tūlītēja šķietama labuma izvēle.

Vēlme iegūt visu un uzreiz – vēl viena nabadzīgu cilvēku pazīme. Viņi nespēj saprast to, ka iekārtojoties amatā ar vidēju atalgojumu, bet solīdā firmā, iegūs iespēju pēc kāda laika karjerā izvirzīties.

7. Gaušanās un žēlošanās.

Dzīve ir smaga un grūta? Vienkārši šausmīga? Apkārt tikai korupcija, diskriminācija, krīze un savu interešu lobēšana un jums, normālam cilvēkam, nav nekādu izredžu uz panākumiem? Tam visam piekritīs katrs potenciālais neveiksminieks.

8. Sevis salīdzināšana ar citiem.

Lai izvairītos no neveiksminiekiem piemītošās astotās pazīmes, nesalīdziniet sevi ar citiem, neļaujiet, ka ārējā pasaule kontrolē iekšējo.

9. Bagātības mērīšana naudā.

Saistītie raksti

Patiesi bagāti cilvēki ne tikai izpratuši, ka panākumus un laimi nemēra naudā (ceturtā nabadzības pazīme), bet arī sapratuši, ka starp konta stāvokli un bagātības daudzumu nav liekama vienādības zīme. Patiesa bagātība – prasme piesaistīt naudu, organizēt biznesu tukšā vietā, jaunos veidos. Patiesi veiksmīgs cilvēks nav atkarīgs no konkrētā naudas daudzuma kontā uz doto brīdi.

10. Izolēšanās no savas ģimenes.

Vislieliskākie neveiksminieki rodas no tiem, kuri attālinās no savas ģimenes, jo tā viņu neatbalsta, vai viņš pats negrib pieņemt palīdzību, jo nevēlas sagādāt rūpes citiem. Viņi nesaprot, ka ģimene – tas ir iekšējā spēka avots, kas paliek tad, kad citās jomās piedzīvotas īslaicīgas neveiksmes.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
3 vienkārši veidi, kā mājokli padarīt par savas labsajūtas un uzlādes “staciju”
10 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
15 idejas, kurp doties un ko apskatīt festivālā “Staro Rīga”
10 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: mūziķis Goran Gora izzina Nāves salu, bet “Instrumenti” iepazīstas ar Ziemassvētku kauju vietām
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Krievijas dezinformācijas apskats: Somiju mēģina “pievienot” Krievijai
14 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Saeimas deputāti sastrīdas par ārkārtas sēdes pārtraukšanu
5 minūtes
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: Zaļo krāsu tur nemeklējiet
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
VIDEO. Ķīpsalā sāks būvēt Pīlēna projektēto multifunkcionālo ēku kompleksu olas formā
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
FOTO: “Vefiņš” netiek galā ar Bambergas aizsardzības bastioniem
1 stunda