Lai arī ko mēs dzīvē izvēlētos, vienmēr būs daudz jāstrādā. Taču, lai viss izdotos, svarīgi ir gūt prieku no procesa, nevis domāt tikai par rezultātu, jauniešus uzrunāja mūziķis Justs Sirmais, kurš palīdzējis Latvijas vārdam izskanēt pasaulē Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā 2016. gadā Stokholmā.

Publicitātes foto

“Šodien nestāvu jūsu priekšā, lai parādītu, ka esmu vienīgais, pareizais variants tam, kā izvēlēties, ko darīt dzīvē.

Es pats vēl esmu jaunietis, un es pats vēl īsti nezinu, kur es nonākšu un kā es to darīšu.

Mans mērķis šodien ir dalīties savā pieredzē, kas, cerams, mudinās kādu no jums nebaidīties kļūdīties un spert savus pirmos soļus,” Justs atklāja savu uzrunu, aicinot jauniešus būt drosmīgiem. “Visvairāk prasmju, zināšanu un kontaktu var iegūt tad, ja ir mērķis. Nebaidies piekrist iespējām, kas Tevi atrod.”

Publicitātes foto

Līdz 9. klasei Justs mācījies Rīgas Doma kora skolā, tad pienācis brīdis, kad bija jāpieņem lēmums – ko darīt tālāk. “Viss sākas ar jautājumiem – ko studēt, kādu profesiju izvēlēties, vai es varēšu nopelnīt ar to profesiju, vai es pareizi izvēlējos?” Justs atklāja savas šaubas par savu nākotni. Pēc pamatskolas Justs mūziķa karjeru vēlējās mainīt pret amatnieka arodu, pēc vidusskolas – kļūt par ekonomistu vai uzņēmēju, taču beigu beigās palicis uzticīgs tam, kas viņu patiesi interesē un aizrauj.

Publicitātes foto

“Ja es nebūtu vidusskolā spēlējis uz ielām ģitāru, es nebūtu nodibinājis savu pirmo grupu,” tā sākusies Justa karjera mūzikā. Šī pieredze ļāvusi viņam saprast: “Es nevaru gaidīt, ka no “zila gaisa” kāds par mani uzzinās un piedāvās lielās iespējas.

Tev ir jāparāda citiem tas, ko Tu māki darīt un ko Tev patīk darīt.

Stāsti un nebaidies, jo iespējas ir jārada mums pašiem.” Un lai arī ko mēs dzīvē izvēlētos, vienmēr būs smagi jāstrādā. Tāpēc Justs iesaka nopietni pārdomāt: “Kas ir tas, kas Tevi interesē ārpus skolas? Kas ir tas, kas Tevī dabiski izraisa interesi neatkarīgi no tā, ko saka citi? Kam Tu seko Instagram, kādus video Tu skaties YouTube?”

Publicitātes foto

Nereti jaunieši mēdz jautāt – man ir internets un internetā ir viss, kāpēc man vispār ir jāiet skolā? Justs semināra apmeklētājiem bija sagatavojis labu atbildi. “Pasaulē ir divu tipu cilvēki. Vieni spēj paši sevi motivēt – piecelties no rīta, paņemt grāmatu rokā un piecas stundas aktīvi mācīties. Savukārt es piederu pie tiem otrajiem, kuriem vajag sistēmu. Man patīk, ka ir skola un skolotājs, kas palīdz. Kuram no abiem tipiem piederat jūs, tas ir jāizlemj jums pašiem.”