Deviņdesmit divus gadus vecā Filisa Sjūza jau bija atzīta kā tango karaliene, kad sāka nodarboties arī ar jogu. Pēc viņas vārdiem, tieši šī prakse būtiski izmainījusi viņas dzīvi. Kā tieši, lasi fragmentā no Sjūzas blogā phyllissues.com publicēta raksta!

“Jogas nodarbības izmainīja pilnīgi visu. Faktiski visu dzīvi esmu veltījusi karjerai un tikai 80 gadu vecumā patiešām nolēmu ko mainīt.

Ar laiku vārds “problēma” man bija kļuvis kas līdzīgs mantrai, es to atkārtoju, ejot pa ielu vai darot jebko citu. Šī lūgšana mani joprojām piespiež būt tai, kas esmu. Tiklīdz sastopies ar sarežģītu uzdevumu, sāc to pieņemt, bet, kad esi viens pret vienu ar problēmām, zaudē arī iespēju kaut ko izmainīt tā, lai tās vairs nekad neatkārtotos.

Jogas nodarbības, tango mācīšanās, vingrošana uz trapeces vai lēkšana ar lecamauklu – vienas no šīm lietām manos plānos nebija, tomēr to visu darīt es sāku jau pāri pusmūžam. Un tas bija jēdzīgākais no visa, ko esmu paveikusi, kamēr esmu uz šīs planētas.

Trapece mani iedvesmoja sacerēt liriskus dzejoļus, mūziku un blogot. Tango mani piespieda ļauties improvizācijai dejā. Un, kaut arī nemaz nenojautu, ka sākšu nodarboties ar jogu, reiz draudzene mani aizvilka sev līdzi uz tādu nodarbību Holivudā.

Mana pirmā reakcija bija noraidoša. Tomēr pēc sarunas ar skolotāju un piecu minūšu pārdomām mans ķermenis jau atradās Suņa pozā, it kā mēģinot man pateikt: “Pagaidi mirklīti, tev noteikti iepatiksies…”

Mans ķermenis it kā pats un bez grūtībām izpildīja visus uzdevumus. Tieši šī nodarbība kļuva par pirmo soli neiedomājami aizraujošā ceļā, kuru eju vēl šodien un kas mani gaida nākotnē.

Jo tuvākajā laikā es neplānoju apstāties.

Es nodarbojos ar jogu, lai dzīvotu, un dzīvoju, lai nodarbotos ar jogu. Zinu, ka no maniem sasniegumiem jogā būs atkarīga mana turpmākā dzīve.

Man patīk jogai katru dienu veltīt 45 minūtes. Tas “ieeļļo” katru muskulīti, nostiprina ķermeni un prātu, ļauj elpot manai dvēselei. Protams, ir arī citi veidi, kā sakārtot savu ķermeni, bet esmu pārliecināta, ka jogas piedāvājums ir visplašākais.

Ja apmeklējat sporta zāli, jūs to darāt sev, savam ķermenim un prātam. Pat ja esat noguris, sev sakāt: “Es to daru savā un sava labākā drauga labā.”

Ķermenis patiesi ir jūsu labākais draugs un dzīves partneris. Tas jāatceras! Nekad nesakiet: “Man nav laika!” Tā nav taisnība. Laika trūkums ir slikts attaisnojums, kas traucē justies labāk un dzīvot ilgāk. Un es esmu dzīvs piemērs šai patiesībai.

Vēl man ļoti patīk lēkt ar lecamauklu. Jūtu, ka tas notur tonusā manu ķermeni, un es labāk būtu ar mieru mirt nekā palaist garām kaut ko tādu. Patiesībā viss ir ļoti vienkārši: sāciet mierīgā garā ar vienu minūti, tad paildziniet līdz divām, trim minūtēm un tā tālāk. Galu galā kļūsiet ar to tikpat apsēsti kā es. Kad sasniegsiet sešas minūtes, sapratīsiet, cik stipri esat.

Neklausies tos cilvēkus, kuri saka: lecamaukla var kaitēt veselībai. Es ar to nodarbojos jau divus gadus (tātad – kopš 90 gadu vecuma!), un neizjūtu nekādas problēmas ar veselību. Pirmkārt, šī nodarbe nāk par labu sirds un asinsvadu sistēmai, piegādājot sirdij vairāk skābekļa. Nebaidieties, vienkārši pamēģiniet.

Garantēju, ka tā nodzīvosiet ilgāku un veselīgāku dzīvi.


Mans fantastiskais trio ir joga, tango un lecamaukla! Šīs lietas ne tikai izmainīja manu dzīvi, tas ir arī lielisks veids, kā dzīvot labāk – un līdz tam esmu gājusi 92 gadus.

Piedzimstot mēs saņemam unikālu instrumentu – savu ķermeni. Un tas ir vienīgais, kas būs ar mums kopā, kamēr vien dzīvosim, tāpēc mīliet to, cieniet un rūpējieties par to. Ieklausieties tajā, tam ir sava balss, un tas ļoti grib tapt sadzirdēts. Uzmanīgi izpētiet visas tā iespējas. Varu to droši teikt, jo man ir aiz muguras liela dzīves pieredze.

Mīliet sevi un to, ko darāt. Ticiet, regulāras jogas nodarbības ir atslēga uz veselīgu dzīvi. Tās ir katras izdarītās ieelpas vērtas. Un tai pašā laikā neaizmirstiet par jautriem mirkļiem!”

Pavērojiet, kā Filisa dejo tango!