Kokteilis
Baudi

Jezga Meksikā vizuāli kičīgajā un glancētajā kinofilmā “Gringo”0

Publicitātes foto

Vērienīgas mahinācijas, liktenīga sieviete un meksikāņu mafijnieki – kas tik nav jāpiedzīvo godprātīgam farmācijas kompānijas darbiniekam, kurš nonācis pavisam neapskaužamā situācijā. Lomas komiskajā krimināldrāmā “Gringo” atveidojuši arī Šarlīze Terona, Amanda Seifrīda un Tendija Ņūtone.

Ja Heroldam vaicātu, vai ir kas tāds šajā dzīvē, uz ko var paļauties, viņa atbildes mainītos atkarībā no notikumiem, kuros viņš ierauts, pavērsieniem. Uzskatījis priekšnieku par savu labāko draugu un sievu – par vienīgo, viņu gaida ne vien nepatīkamas atklāsmes privātajā dzīvē, bet arī profesionāli, jo, ierauts jezgu virknē, kas, Heroldam par nelaimi, risinās kriminogēnajā Meksikā, viņš vēlas tikai vienu – palikt dzīvam un vienā gabalā, vēlams, bez nevienas skrambiņas un ar visiem locekļiem vietā. Grūts, teju neiespējams uzdevums šo lāga puisi gaida, jo viņš kritis par ēsmu bīstamā spēlē ar ļoti augstām likmēm.

Brāļi Džoels un Nešs Edžertons nav Holivudas A klases zvaigznes, taču viņiem izdevies izkarot savu vietiņu. Džoels itin veiksmīgi spēlē vienu ļaundari pēc otra, bet Nešs, iesitis roku gan videoklipu un īsfilmu veidošanā, gan kā aktieris un kaskadieris, mērķtiecīgi cierē uz režijas pusi, un “Gringo” ir otra viņa veidotā pilnmetrāžas filma. Atbilstoši tēmai, “Gringo” ir vizuāli kičīga un glancēta lente, pieļaujot arī skarbu vardarbības demonstrēšanu – kā jau Holivuda pēdējos gados ieradusi. Un, par visas pasaules nelietību midzeni izvēloties Meksiku – acīm redzama realitātes ieplūšana –, Edžertons kaļ dzelzi, kamēr tā karsta, un ar komiskiem mirkļiem piesātinātu kriminālstāstu iekļaujas šā brīža mainstream piedāvājumā, debijas lomiņā iesviežot nevienu citu kā Maikla Džeksona meitu Parisu.

“Gringo”

  • ASV, 2018
  • Režisors: Nešs Edžertons
  • Lomās: Deivids Oijelovo, Džoels Edžertons, Šarlīze Terona, Amanda Seifrīda, Šarlto Koplijs, Tendija Ņūtone
  • No 9. marta “Kino Citadele”

Filmas reklāmas rullītis:

LA.lv