Kokteilis
Baudi

Jēkabpilī pirmo reizi notiks leģendārais metālmūzikas festivāls “Metalshow Open Air”0


Folkmetāla apvienība “Skyforger”.
Folkmetāla apvienība “Skyforger”.
Publicitātes foto

Nedēļas nogalē Jēkabpilī pirmo reizi notiks jau leģendārais metālmūzikas festivāls “Metalshow Open Air”, kas pamatoti uzskatāms par skaļāko un smagāko mūzikas festivālu Latvijā. Divu dienu garumā, no 3. līdz 4. augustam Krustpils salas Brīvdabas estrādē uzstāsies pasaules slavu guvušas smagās mūzikas grupas no visas Eiropas, taču par lielāko notikumu uzskatāms latviešu paganmetal apvienības “Skyforger” koncerts, kurā izskanēs labākais no grupas vairāk kā divdesmit gadu garumā veidotā repertuāra.

Folkmetāla apvienības “Skyforger” vārds Latvijā vairs komentārus neprasa – viņi pamatoti tiek uzskatīti par pašmāju lielāko metāla grupu, kas piedzīvojuši gana plašu atzinību arī ārpus dzimtā metāla skatuves, jo īpaši pēc pērnvasar izskanējušā brīvdabas uzveduma Kurbads, kas guva vairākus nacionāla mēroga apbalvojumus, tostarp LTV 1 kg kultūras. “Skyforger” augstu tiek vērtēti arī ārpus dzimtās zemes, viņi regulāri sniedz koncertus un uzstājas festivālos vai visos kontinentos visās pasaules malās.

Grieķu symphonic death metal apvienība “Septicflesh” jau kopš 1990. gada piedāvā brutālu un jaudīgu materiālu, un 2017. gadā klajā nāca grupas desmitais albums “Codex Omega”, ko smagās mūzikas apskatnieki jau nodēvējuši par vienu no ekstrēmā metāla dārgakmeņiem. Episks skanējums, pilnīga atdeve mūzikai un spēja realizēt patiešām grandiozu materiālu padara “Septicflesh” par vienu no Dienvideiropas lieliskākajām metāla grupām, ko noteikti vērts dzirdēt klātienē gan simfoniskā, gan death metāla faniem un pārējiem smagās mūzikas cienītājiem.

Franču Deathcore apvienība “Betraying the Martyrs” ne velti tiek uzskatīta par vienu no kvalitatīvākajām savas valsts smagās mūzikas eksporta precēm, kas silti tiek uzņemta praktiski visos metālmūzikas festivālos Eiropā. Izmantojot galvenos metalcore un death metal elementus, “Betraying the Martyrs” sniedz kvalitatīvu ekstrēmā metāla paraugstundu, kurā pavīd arī iezīmes no citiem krietni melodiskākiem žanriem, tostarp progresīvā un pat simfoniskā metāla.

Latvijas metālmūzikas skatuvi festivālā pārstāvēs doom metal grandi “Frailty”, melanholiski apcerīgā doom metal apvienība “Catalepsia”, ambienti multidimensionālā melodic death grupa “Preternatural”, post-hardcore rokeri “Sever”, apvienība “Trendkill Method”, kā arī grupas “Ocularis Infernum” vokālistes jaunais projekts “Māra”. Savukārt no kaimiņvalsts Igaunijas ieradīsies simfoniskā metāla grupa “Portread”, postrokeri “Ocean Districts” un modernā metāla pārstāvji “Horror Dance Squad”. Klasiskāku heavy metal un rock skanējumu piedāvās itāļu grupas “New Disorder” un “Egosystema”, savukārt spāņi “Morphium” parūpēsies par melanholiski ekstrēmām muzikālām sajūtām.

Pirmo reizi festivāls “Metalshow.lv OpenAir” notika 2005. gadā, un gluži neticamā ātrumā izauga par vienu no alternatīvās mūzikas vadošajiem festivāliem Baltijā – līdz 2010. gada vasarai starp tā galvenajiem māksliniekiem pabija tādas smagās skatuves zvaigznes kā “Cradle Of Filth”, “Exploited”, “Napalm Death”, “Pain”, “Caliban” un daudzi citi. Festivāls pērn piedzīvoja atgriešanos pēc septiņu gadu pauzes.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: kas ātrāks – lidmašīna “Sukhoi Su-31” vai BMW M klases auto?
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Skaistākās operu ārijas par mīlestību festivālā “Summertime” Jūrmalā
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Jānis Stībelis laiž klajā jaunu singlu un aicina uz jubilejas koncertu
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Latvijā
Viens vedējs, lielāka cena. Maksa par atkritumu izvešanu var celties
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Paaudžu maiņa “Skonto” grupā? Uzņēmumu vadību pārņem Rihards Rāvis
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Latgales mežos izvērš divas sēņotāju glābšanas operācijas
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Uz Latviju brauks jaunais Lietuvas prezidents Gitans Nausēda
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Tiešraides ieraksts: Latvijā tiek palaists pirmais 5G internets LMT tīklā
2 stundas