Leģendārie Latvijas rokenrola karaļi, vienmēr jaunā grupa “Keksi” grupas 20 gadu jubilejas koncerttūri beigs 2. janvārī Lielajā ģildē ar ikgadējo “Muzikālo skudrupūzni”, kas vienlaikus būs grupas līdera Aleksandra Sircova 60 gadu jubilejas koncerts. Koncertā skanēs dziesmas no grupas nesen izdotā albuma “New Guy in Town”, kurā ierakstītas rock&roll klasikas pērles un grupas oriģinālkompozīcijas.

Šajā koncertā kopā ar jubilāriem uz skatuves kāps grupas draugi – “Opus Pro” līderis Alex, “The Swamp Shakers”, “The Johny Band”, temperamentīgie “Gipsy Mania” un Raimonda Macata kvintets. Pasākumu vadīs un par lielisku garastāvokli rūpēsies Andris Freidenfelds.

“Tautas teiciens saka: “Kā jauno gadu iesāksi, tā pavadīsi!”,” nosmej grupas dibinātājs un basģitārists Aleksandrs Sircovs jeb Muravejs un neslēpj: “Esmu gandarīts, ka jau 20 gadus varam priecēt klausītājus ar savu spēli un nodot viņiem šo pozitīvo enerģiju un dzīvesprieku, ko sniedz rokenrols! Rokenrols ir vienmēr dzīvs! Rock’n’roll un rock’a’billy mūzika Latvijā patīk tik plašam klausītāju lokam un pulcē apmeklētāju pilnas zāles.”

Kas rokenrolam kopīgs ar skudrupūzni? Iespējams, ka tas, ka grupu “Keksi” vada leģendārais Latvijas mūziķis Aleksandrs Sircovs. Viņa segvārds ir “Muravejs”, ne jau tādēļ, ka viņu vizuāli varētu salīdzināt ar skudru, bet gan tādēļ, ka darbs Aleksandram nesagādā grūtības. Viņš kā skudra var naktīm negulēt, lai īstenotu savas ieceres. “Muravejs” ir zināms katram Latvijas mūziķim, un katru gadu viņa veidotie skudrupūžņa saieti-festivāli ir bagātīgi apmeklēti un iecienīti. “Rokenrols ir ne tikai mūzika, bet dzīvesveids. Ar vēju matos un sirdīs, močiem un amerikāņu auto. Mana paaudze noteikti atceras, kā šī mūzika uzspridzināja deju grīdas pirms daudziem gadu desmitiem un tas, ka šāda žanra mūziku spēlē arī jaunieši, pierāda tās aktualitāti arī mūsdienās,” teic Muravejs.

“Keksi” ir viena no Baltijā visvairāk zināmām grupām, kas spēlē rokenrola, blūza un rokabillī stila mūziku. Grupa dibināta 1997. gadā Cēsīs. Šo gadu laikā grupa piedzīvojusi raibu koncertdzīvi, muzicējusi neskaitāmos festivālos Latvijā un ārvalstīs, priecējuši publiku autorkoncertos un piedzīvojuši dažādas pārmaiņas. Grupas interpretācijās skan “Bītlu” dziesmas “Can’t Buy Me Love”, “All My Lovin”, “Queen” dziesma “Crazy Little Thing Called Love”, Čaka Berija “Route 66”, Elvisa Preslija “Jailhouse Rock”, Rikija Nelsona “If You Can’t Rock Me” un daudzas citas leģendāru mākslinieku kompozīcijas. Bez klasikas pērlēm grupa spēlē arī oriģinālkompozīcijas, kuras ir klausāmas un dejojamas grupas jubilejas albumā “New Guy in Town”.

Grupas sastāvā muzicē seši profesionāli mūziķi, un viņus vieno vārdos neizsakāma mīlestība pret rock’n’roll un rock’a’billy mūziku. Grupas sastāvā: Dāvis Matskins (vokāls), Viktors Eunapu (elektriskā ģitāra, bekvokāls), Gints Žilinskis (taustiņi), Raitis Kalniņš (sitamie instrumenti), Roberts Martinovskis (tenors, saksofons) un Aleksandrs Sircovs (bass).

 

2. I 19.00 Lielā ģilde, Rīgā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10 – 18