Decembrī “Latvijas sirdsdziesmu” aptaujā skatītāji par savu sirdsdziesmu izvēlējās jaunā dueta – Ainara Bumbiera un Inetas Rudzītes – izpildīto Raimonda Paula dziesmu “Tā diena”. Šī ir dueta pirmā dziesma. “Paldies jums, mūsu lieliskie fani un atbalstītāji, par to, ka balsojāt par mūsu dziesmu,” teic mākslinieki.

Ainara un Inetas duetam šī bija pirmā dziesma gan uz skatuves, gan aptaujā. Ainars nenoliedz, ka nejaušība ir viņus savedusi kopā: “Jā, tā ir nejaušība, ka esam sākuši duetā! Mēs satikāmies septembrī skaistā koncertu tūrē pa Latvijas novadiem “Es mīlu dzīvot un dziedāt Latvijā”. Koncerta programmā bija paredzēti daži dueti, un mums ar Inetu sakrita tieši šī populārā Maestro dziesma, un mēs nolēmām ar to sākt mūsu duetu. Taču pāri visam ir Gunta Skrastiņa svētība un pamudinājums mums šo dziesmu ierakstīt, lai pēc tam to prezentētu “Latvijas sirdsdziesmā”… Un tā viss sākās.” Ineta neslēpj: “Mums arī personīgā pievilcība radās kopā. Tas ir ļoti svarīgi. Saderībai ir jābūt. Mēs esam satikušies mūzikā, ja tā var teikt. Iepriekš mēs vispār nebijām pazīstami. Ar Ainaru ir ļoti viegli dziedāt. Viņam ir kolosāls balss tembrs, kas mums ļoti labi saskan, un man liekas, ka mēs ļoti labi izskatāmies uz skatuves kopā. Tas arī ir ļoti svarīgi. Viņš ir atraktīvs un dzīvo uz skatuves.” Arī Ainars neslēpj, ka viņam ir viegli strādāt ar Inetu. “Mēs uz skatuves viens otru ļoti labi papildinām. Jau koncerttūrē publikai patika tas, ko darījām uz skatuves. Man patīk ar Inetu strādāt. Viņa dzird, jūt mūziku. Es jūtu, jūs vēl daudz par mums dzirdēsiet!”

Inetai ir liela pieredze, dziedot duetos. Arī Ainaram šis nav pirmais duets. “Viens no pirmajiem duetiem man bijis ar dziedātāju Anci Krauzi dziesmā “Paliksim kopā”. Un viens no pēdējiem duetiem manā jaunākajā albumā “No sirds uz Ziedu” ir kopā ar grupas “Starpbrīdis” dziedātāju Gitu Dukaļsku dziesmā “Leduszieds glāzē”,” atklāj Ainars.

Runājot par dueta radošajiem plāniem, Ineta atklāj: “Izdomājām, ka vēlamies strādāt kā duets, ka tas nebūs tikai vienas dziesmas stāsts. Ir jau iedziedātas nākamās oriģināldziesmas, un komponisti interesējas par mums un piedāvā iedziedāt savas dziesmas. Tas ir tikai sākums.” Ainars ir pavisam konkrēts: “Šobrīd aktīvi strādājam studijā, lai jau pavisam tuvā nākotnē mūsu klausītājiem un atbalstītājiem nodotu pilnīgi jaunu dueta albumu. Un tad turpināt ar visaptverošu Latvijas koncertu tūri.”

Dziesmas “Tā diena” video: