Kokteilis
Baudi

Jaunie un pieredzes bagātie festivālā “Bildes”0


“The Big Deal” un Gvido Linga.
“The Big Deal” un Gvido Linga.
Foto: Inese Grizāne

No 21. oktobra līdz 16. novembrim jau 34. gadu klausītājus aicina mūzikas un mākslas festivāls “Bildes 2019”. Koncerti būs klausāmi mūzikas namā “Daile”, mūzikas klubā “Kaļķu vārti” un VEF Kultūras pilī. No 17. oktobra t/c “Spice Home” skatāma festivāla mūziķu un mākslinieku veidotā izstāde “Pastkastītes”.

Festivālu atklās 21. oktobrī mūzikas namā “Daile” “Blūza koncerts”, kas kopā pulcē dažādu paaudžu un dažādus blūza virzienus pārstāvošus mūziķus un grupas. “Festivāls blūza tradīciju Latvijā kopj jau no 90. gadiem un ikreiz klausītājiem sagādā pārsteigumus – labi zināmas blūza dziesmas jaunos aranžējumos un pirmatskaņojumus, ilgi gaidītas atgriešanās un jaunus mūziķu sastāvus, kas apvienojušies tikai “Bilžu” “Blūza koncertam”. Ikdienā uz Latvijas mūzikas skatuves blūzs nav tik bieži dzirdams, tāpēc vēl jo vairāk festivāla koncerts ir svētki visiem šī stila izpildītājiem, klausītājiem un mūzikas mīļotājiem,” stāsta festivāla direktore Tija Auziņa.

Šoruden “Blūza koncerta” programmā: Ainars Pūpols un “[Pī] Blues”, “The Blues Gang”, “Vocada”, “Lavrix Blues Band”, Jānis Vanadziņš, Laima Miltiņa un “Harmony 4 Riga”, “Rahu the Fool”, “The Twins Peek”, “Blues Cake”, “Bad Habits” un citi. “”Blūza koncertā” sev jaunu ampluā iemēģinās vokālā grupa “Harmony 4 Riga”, kas muzicē “Barber Shop” stilistikā, un koncertā uzstāsies kopā ar Laimu Miltiņu, kura blūzu plašākai publikai dziedās pirmo reizi. Koncertā dzirdēsim arī Latvijas blūza veterānu ģitāristu Aināru Pūpolu un “[Pī] Blues”, bet grupai “Bad Habits” “Blūza koncerts” būs debija festivālā “Bildes”,” stāsta T. Auziņa.

Mūzikas klubā “Kaļķu vārti” 27. oktobrī izskanēs “Bilžu” “Mūziķu un viņu bērnu koncerts”. To vadīs Arnis Miltiņš. “Tā ir mūziķu jaunā maiņa. Mēs varam lepoties, ka “Bildēs” uzstājas tādas ģimenes, kas muzicē vismaz trijās paaudzēs,” stāsta T. Auziņa. Koncertā uzstāsies – Miltiņu ģimene, Ziemeļu ģimene, Križevicu ģimene, Aleksandrs, Dārta Nora un Inta Pauļuki, Pūpolu ģimene, Elza un Atis Ieviņi, Īļu ģimene, Elviss Patriks un Ivars Pētersoni, Horens Stalbe ar bērniem, Tomijs un Guntars Endzeļi, Dāvids un Ēriks Loki, Valteru ģimene, Fēlikss Ķiģelis ar bērniem, Anna un Ansis Klintsoni.

Ainārs Pūpols.
Foto: Aleksejs Alifanovs

“Kaļķu vārtos” 30. oktobrī notiks “Dziesminieku koncerts”, ko vadīs Mikus Frišfelds un Egons Pičners. “Dziesminieki mums asociējas ar ģitārām un skaistām dziesmām vasarā pie ugunskura, un šeit rudens pusē tas viss notiek iekštelpās. Es domāju, lielisks sastāvs ar ļoti pazīstamiem dziesminiekiem,” stāsta Lauris Valters. Koncertā uzstāsies – Inta Pauļuka un ukuleļu ansam­blis, Ēriks Loks, Jānis Jansons, Matīss un Uldis Ozoli, Arnis Miltiņš, Anta Eņģele, Sandra Bula un Āris Ziemelis, Felikss Staņevičs, Egons Pičners, Silvestrs Sīlis, Uldis Kākulis, Haralds Sīmanis, Mikus Frišfelds, Ieva Akuratere, Valdis Atāls, Agita Kaužēna, Juris Hiršs. “Juris Hiršs un Inta Pauļuka šoreiz ar ukuleļu ansambli. Tas ir tāds īpašs gadījums,” piebilst T. Auziņa. Savukārt 31. oktobrī turpat notiks “Jauno dziesminieku koncerts”, ko vadīs Lauris Valters. Koncertā piedalīsies mūziķi, kuri kā dziesminieki jau ir iemantojuši atpazīstamību, kā arī pavisam jauni dziesminieki – Lauris Valters, Gatis Zotovs, Renārs Veličko, Mārtiņš Križevics, Elīzabeta Krēģere, Agija Kalve, Elviss Patriks Pētersons, Kintija Alpe, Matīss Kalniņš, Edgars Rakovskis, Anete Kozlovska, Anita Zambare, Matīss Pavītols, Aigars Kručs, Jānis Niedra, Gunārs Gaumigs, Melisa Votinova.

Šogad vairāki koncerti notiks VEF kultūras pilī. 4. novembrī skanēs koncerts “Jaunās un “Bildēs” sevi jau pieteikušās grupas kopprojektos ar “Bilžu” veterāniem un radošām personībām”. Koncertu jau tradicionāli vadīs An­dris Freidenfelds. “Izcils koncerts un iespēja redzēt jaunas grupas kopprojektā ar veterāniem. Jaunā grupa izpilda vienu savu orģināldziesmu, un otra dziesma skanēs kopā ar izvēlēto, teiksim tā, darba audzinātāju, kolēģi, autoritāti. Un te jau var teikt, ka ir tāds zvaigžņu koris,” stāsta T. Auziņa. Koncertā uz skatuves kāps – “Kumosiņš” & diriģents Elmārs Rudzītis, “Bekars” & Māris Grigalis, “Matek” & Kristaps Rūķītis, “The Big Deal” & Ēriks Saksons, kā arī jaunās grupas kopā ar “Bilžu” veterāniem – “Embark” & Adrians Kukuvass (“Menuets”), “Tornhill” & Raimonds Bartaševičs (“Pērkons”), “Idioti. Trupa” & Roberts Gobziņš, “Carnelian” & Guntis Veits (“Credo”), “Five Inch Mayo” & Ernests Lībietis (“Mary Jane”), “Blue Jean Serenade” & Māris Šverns (“Baložu pilni pagalmi”), Rīgas 45. vidusskolas vokāli instrumentālais ansamblis & Antra Stafecka un Jānis Čubars, Valmieras Valsts ģimnāzijas vokāli instrumentālais ansam­blis “Guiness” & Jānis Krūmiņš (“Apvedceļš”), “Touns” & Juris Kaukulis (“Dzelzs vilks”), “Still” & Juris Riekstiņš (“K. Remonts”), “Tikai runājiet” & Kārlis Būmeisters, Mārtiņš Petrovs & Valdis Skujiņš (ex “Credo”), “Effekts” & Normunds Jakušonoks (“Labvēlīgais tips”). Īpašie viesi – Dārta Stepanova & Andra Gaujas filmas “Nekas mūs neapturēs” mūziķi.

“Blues Cake”.
Foto: Veronika Simoņenkova

Savukārt 16. novembrī no rīta notiks koncerts bērniem, kas jau 27 gadus ir festivāla neatņemama sastāvdaļa un ko vadīs Igeta Ozoliņa. Koncertā uzstāsies Latvijā pazīstamās bērnu popgrupas “Dzeguzīte”, “Knīpas un knauķi”, “Kolibri”, “Poppy”, “Momo”, “Tev un man”, “Vējā”, “Podziņas”, Nila Īles mazo perkusionistu grupa “SAFARA”, Māris Pūris un Ādažu Mākslas un mūzikas skolas deju programmas audzēkņi, “Notiņas” no Valmieras, Agra Daņiļeviča deju grupa “Dzirnas”.

Saistītie raksti

Tās pašas dienas vakarā startēs tradicionālais “Bilžu” veterānu koncerts, ko vadīs Ēriks Loks. Tajā dalību apstiprinājuši: “Colt”, “Stiprās sievas” un “Ogas”, “Dzidriņas megasistēma”, “Lād­ezers”, “Armandsound”, Jānis Bukums, Māra Kalniņa un “Bague Duo”, Varis Vētra, Ineta Rudzīte, “The Cucumbers”, Juris Pavītols, “Denktie vīri”, “Vaidava”, Horens Stalbe un “Riga Reggae”, “Exiled in Brussels”, “Ducele”, “Pērkons”.

Kad un kur?

  • 21. oktobris plkst. 19.00 mūzikas nams “Daile”
  • 27. oktobris plkst. 17.00 mūzikas klubs “Kaļķu vārti”
  • 30. oktobris un 31. oktobris plkst. 19.00 mūzikas klubs “Kaļķu vārti”
  • 4. novembris plkst. 19.00 VEF kultūras pils
  • 16. novembris plkst. 12.00 un 19.00 VEF kultūras pils
  • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
  • Cena EUR 6 – 15, tuvojoties koncerta dienai, dārgāk.
  • Plašāka informācija www.bildes.lv
LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: 5 aizraujoši un mazliet biedējoši seriāli par mākslīgo intelektu
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Katrīna Dimanta ar domubiedriem izdod dziesmu “Pipars” – ar tās anglisko versiju startēs “Supernovā”
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: kā sabiedrībā atpazīstami cilvēki nosvinēja Latvijas dzimšanas dienu
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Rīgas domes trīs iespējas
59 minūtes
LE
LETA
Dabā
No piektdienas kļūs krietni aukstāks
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Ziņu portālam LA.LV jauns auditorijas lieluma rekords!
1 stunda
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
Ivars Bušmanis: Valsts budžeta marķējums – vai solījumus mediķiem varēja izpildīt?
38 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Apsūdz audžuvecākus par vardarbību pret astoņiem bērniem
1 stunda