Kokteilis
Baudi

Jaunie un leģendārie rokmūzikas festivālā “LīviFest 2018”0

Publicitātes foto

Jau ceturto gadu augusta pēdējā sestdienā, 25. augustā, vēju pilsētā Liepājā koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” mūzikas parādi iedimdinās festivāls “LīviFest 2018”. Festivāla saimnieks mūziķis Ainars Virga ir pārliecināts: “Rokmūzika un klātbūtnes sajūta visiem, kas jūtas liepājnieki  neatkarīgi no dzīvesvietas.”

Mūziķis Ainars Virga uz festivālu saaicinājis Latvijā pazīstamas grupas un jaunajiem māksliniekiem dod iespēju sevi parādīt “”Līvu” dziesmu svētkos”.

Mūzikas svētki tradicionāli sadalīti divās daļās – dienas un vakara koncertos. Pasākuma pirmajā daļā apmeklētājus priecēs “”Līvu” dziesmu svētki” ar jauno izpildītāju priekšnesumiem. Šogad tiks izpildītās 13 grupas “Līvi” dziesmas gan vokālo ansambļu, gan solistu izpildījumā. “Dalībnieki ir ne tikai no Liepājas kā dziedātāja Andra Ērgļa dēls Valters Ērglis, bet arī no Rīgas – vokālais ansamblis “Tev un man” un citi. Koru un jauno dalībnieku izpildījumā ikviens varēs novērtēt 13 grupas “Līvi” dziesmas jaunā skanējumā,” stāsta grupas “Līvi” menedžeris Roberts Štreičs.

Starp festivāla koncertiem grupa “Līvi” un visi festivāla apmeklētāji tiek aicināti uz “Līvu” ozola stādīšanu “Jūrmalas parkā”. “Būs ne tikai krāsainais un spēlējošais “Līvu” koks, bet arī ozols, kas augs un sagaidīs nākamās Latvijas simtgades,” teic Roberts.

Ainars Virga katru gadu cenšas uz festivālā uzaicināt grupas, kas vēl nav uzstājušās. “Te valda draudzīgā mūziķu brālība. “Līvi” devās pāri visai Latvijai uz Valku, tad šogad uz festivālu no Valkas brauc Māris Žigats un “Pienvedēja piedzīvojumi”. Ne pārāk bieži ir uzstājies Aivars Rakovskis ar grupu “Bastards”, kas šogad priecēs festivāla apmeklētājus, bet noslēgumā, siltās nakts gaisotnē, jautra ballīte ar grupu “Bet bet”, kas iepriekšējos gadus nevarēja atbraukt,” vakara koncerta programmu iezīmē Roberts. Protams, vakara lielkoncertā uz skatuves kāps festivāla saimnieki – grupa “Līvi”, kā arī grupas “Linga” un “Opus Pro”, bet festivālu vadīs Edmunds Aizkalns.

Jau pats festivāla nosaukums vēsta, ka tas vistiešākā veidā ir saistīts ar grupu “Līvi”. Grupas “Līvi” vēsture un tās ceļš ir bijis gana sarežģīts, tās vēsturi rakstījuši daudzi mūziķi. Bez grupas “Līvi” dziesmām nav iedomājams stāsts ne vien par Latvijas rokmūziku, bet arī par to, kas esam šodien. Grupas “Līvi” nepieradināmais gars mūzikā un spēja turēt taisnu mugurkaulu noteikti nospēlēja nozīmīgu lomu laikos, kad mūsu tauta devās pretī savai brīvībai. Tāpēc festivāla rīkotāji nekautrējoties teic: “”Līvifest” – rokmūzika un leģendas klātbūtne!”

Kad un kur?

  • 25. augustā plkst. 15.00 un 19.00 koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” Liepājā
  • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: EUR 10 un 20; festivāla dienā pie ieejas atsevišķa biļete uz “”Līvu” dziesmu svētkiem” EUR 5, bet pilna dienas biļete – EUR 25.

Video no “Līvu” koncerta 1994.gadā:

LA.lv