Kad kinematogrāfiskus kauliņus kopā met laba režisora dēls un bijusī striptīzdejotāja, uz ekrāna atdzīvojas neparasti stāsti. Tāds arī ir “Talija”, kas žanriski lavierē starp komēdiju un drāmu un sagādā ne vienu vien pārsteigumu.

Joki par jaunajām māmiņām ir dažādi. Kamēr vieni ironizē, ka viņas jau neko nedara, vien dzīvo kafejnīcās un skaistumkopšanas salonos, otri līdzjūtīgi noskatās uz nemazgātajiem matiem, zilajiem lokiem zem acīm un mēnessērdzīgu uzvedību. Šarlīzes Teronas atveidotā Marlo pieder otrajam stereotipam, un ar katru dienu arvien vairāk sieviete saprot, ka ir izsmēlusi pilnīgi visas rezerves. Par nelaimi, viņas vīrs, kurš tik bieži dodas komandējumos, vakarus pavada videospēļu realitātē, tāpēc nav neviena, kam atklāt savas emocijas, savukārt vecākie bērni katrs cīnās ar savām problēmām un pat nemēģina slikto noskaņojumu slēpt no mātes. Un tad kā eņģelis no debesīm pie viņas ierodas jauna meitene, vārdā Talija, kura, kā apgalvo Marlo brālis, ir ideāls atradums ģimenēs ar bērniem, jo uzņemas rūpes par tiem visas nakts garumā, vecākiem ļaujot izbaudīt tik nepieciešamās miera stundas. Dienām ritot, abu sieviešu attiecības kļūst arvien ciešākas, un, kad pamazām sakārtojas Marlo ikdiena, tā notiek pilnīgi visās viņas dzīves jomās. Jo ir taču Talija, kura ne tikai ar mazulīti ucināsies, bet arī gardus kēksiņus izceps un uz drosmīgu uzvedību guļamistabā pastums.

Džeisona Reitmana vārds Holivudā nav svešs. Kā sava tēva dēls viņš gāja Reitmanu vārda jau iemītās pēdās un jau ar debijas filmu “Smēķēt atļauts” (2006) plūca uzvaras laurus, un tie pavadīja arī viņa komēdiju/drāmu “Džuno” (2007), pārliecinot kā skatītājus, tā kino profesionāļus, un “Oskars” ir visnozīmīgākā no balvām, ko viņam sagādāja stāsts par nepilngadīgas grūtnieces sarežģīto izvēli. Nebūt ne vienkāršas attiecības starp vecākiem un bērniem viņš izvēlējies risināt arī filmā “Talija”, kas gan kino vēsturē piekāpsies režisora iepriekšējām filmām, no kurām skaļākā reklāmas kampaņa bija veltīta “Augstu gaisā” (2009) ar Džordžu Klūniju, Veru Farmigu un Annu Kendriku galvenajās lomās. “Talija” rotaļīgi, bet tajā pašā laikā bez meliem atklāj kādas sievietes stāstu, un tajā visu emociju gammu diktē ikdienas pienākumi, sevi atstājot pašā dibenplānā. Šarlīzes Teronas sniegumā Marlo kļuvusi par “vienu no mums”, un uz lielā ekrāna apcerētās tēmas kļūst par viņas karjeras īpaši romantisku un pat piezemētu lomu, jo īpaši ņemot vērā, kāda loma Teronai sagādāja “Oskaru” un cik šerpu dāmīšu lomās viņa iejutusies pēdējā laikā.

“Talija”/”Tully”

  • ASV, 2018
  • Režisors: Džeisons Reitmans
  • Lomās: Šarlīze Terona, Makenzija Deivisa, Rons Livingstons
  • “Kino Citadele”, “Multikino”

Filmas treileris: