Šī gada maijā Baltu Rotas klajā laiž Ievas Straupes – Lūses pirmo rotu kolekciju, kas, iedvesmā no sulīgi zaļojošā pavasara, veltīta Latvijas koku lapotnēm.

Kolekcijas pamatā ir auskari, kaklarotas un rokassprādzes ar sudrabā un bronzā veidotām liepas, ozola, bērzu un kļavas aprisēm. Katrai koka lapai veidots savs stāsts un personība, ko tā šajā kolekcijā nes. Lapu simbolika rotās nav izvēlēta nejauši. Koku īpašības tik cilvēciskā gaismā palīdzējusi ieraudzīt Ievas vecvectēva, mežu zinātnieka Jāņa Gaiļa grāmata „Zem zaļā jumta”. Ne tikai zinātniska, bet arī valodnieciski skaista. Tā šis rotu stāsts sācies ar ģimenē mantotu mīlestību pret mežu.

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Kā saka pati Ieva, „Izdzīvojot visus gadalaikus meža tuvumā, uzplauka arī šī kolekcija. Rotas veidotas domājot par lapotnēm, zem kurām paslēpties un klausīties kā treļļo putni. Kā plaukt un vērties, mainīties, augt lielākam. Kā lapām. Mazām, bet stiprām.”

Ieva Straupe – Lūse ir Baltu Rotu dibinātāju Initas un Vitauta Straupju meita un ilggadēja uzņēmuma vadītāja, kas līdz šim rūpējusies par organizatorisko, finanšu un mārketinga jomu.

Turpinot iepriekšējo kolekciju labdarības ideju, šī rotu kolekcija grib palīdzēt augt un plesties arī citām lapām. Tādēļ 15% no kolekcijas mazo lapu ieņēmumiem tiks nodoti tiem mazajiem cilvēkiem, kuriem jāaug lieliem, taču tas neizdodas bez palīdzības. Savukārt, kolekcijas lielo lapu iegāde palīdzēs jau garu mūžu nodzīvojušajiem, tiem, kuri savā “mežā” jūtas vientuļi. Iepriekšējo kolekciju atbalsts tika novirzīts bērniem, un uzņēmums saņēma arī atzinību „Siguldas Novada mecenāts”.

Publicitātes foto
Publicitātes foto